Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Db trans je ex ZDB..20let zpet top firma,diety full,zaklad,export import do baraku,v te dobe top auta.dnes to je nevim co.v hradcu si myslim nic nemaji,treba se pletu.ma tam neco SGM,to je vsak neco uplne jineho.PAVELjak se tak vysmivas,chlap u Bertha taky nebyl denne doma,co mi rikal,a o 50ti taky nebyla rec.tak jen at nezapominas.nekdy srovnavas jablko-hruska.
ned úno 07, 2021 9:45 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Jose Rabano

Příspěvek

V tom Hradci je pobocka SGM. Jezdi Kingspan. Ten jsem jezdil 10 let, vubec me to nechybi.
ned úno 07, 2021 11:03 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jose Rabano

Příspěvek

to wckr: I za ten měsíc doma má 47tis??? (příjem 3x47 000kč=141000kč příjem za 4 měsíce to dělá 35250kč měsíčně) zda to je 47 za všechny 4 měíce tak to je slušný. neřeším plat, diety. PŘÍJEM!!!
Spočítal som si svoj plat, keby som teoreticky jazdil tri mesiace a mal mesiac voľno. Mal by som každý mesiac, aj ten čo som doma 56.000 Czk a k tomu ešte čosi navyše s mojim príplatkom, ktorý mám. To už by bolo slušné, ale kedže toľko nerobím, ani zďaleka toľko nemám. Ja si myslím, že by ten šofér mohol mať "47 za všechny 4 měsíce". A keď ich nemá a má len 35250 měsíčně, tak sa my to zdá málo.
pon úno 08, 2021 2:20 am

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Jose Rabano

Příspěvek

No při tak šíleném turnusu by kolem té šestky mělo začínat.🤔 I stim měsícem doma. Jinak to ztrácí poentu. Tři měsíce jsem ještě nedal a ani je nenám v plánu, tak nevím kolik by to hodilo. Jen jsem to tak odhadl z posledních tří výplat a diet.
pon úno 08, 2021 10:13 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jose Rabano

Příspěvek

No tak samo ze ten měsíc doma placenej nemá. Říkal ze zarobi tři měsíce a má 150 a měsíc je doma.
Když to tak vezmu, je doma víc jak já za rok.
pon úno 08, 2021 5:05 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Když to tak vezmu, je doma víc jak já za rok.
Dobré ráno wckr... konečne si si to všimol.

Šoféri, ktorí robia ako ty: víkend vonku-víkend doma sú vlastne tiež turnusový šoféri, len si to nepripúšťajú. Podľa mňa robiť víkend vonku a víkend (45hodín) doma je ten najhorší spôsob turnusu, aký môže šofér mať. Za tú možnosť, byť každý druhý víkend doma, prípadne ak sa občas, výnimočne pošťastí aj každý víkend doma šofér draho platí. Má minimum voľna, doslova ešte menej ako niekto čo robí tri mesiace vkuse. A musí sa dosť naháňať, aby domov, na víkend stihol prísť.

Ešte jedna vec, ktorú si uvedomuje len málo šoférov a len Jožin to tu pár krát spomenul. Nieje jedno odkiaľ šofér a jeho firma je. Je rozdiel ak je niekto z Plzne, alebo Brna a Ostravy. A týka sa to aj Slovákov, je rozdiel ak je niekto zo západného Slovenska, alebo z východného. Všetci, aj Češi a aj Slováci jazdíme rovnako a na rovnaké miesta. Plzeňák jazdí rovnako do západného Nemecka alebo Beneluxu, ako Ostravák. Plzeňák už je v piatok poobede doma, Ostravák príde až v noci. Ja zo západného Slovenska som pri jazdení víkend vonku-víkend doma pravidelne prichádzal domov až v sobotu doobeda a východniari boli známy tým, že ak sa chceli dostať na víkend domov, museli používať magnetizmus.

Vždy ma trochu potešilo ak som v piatok na vykládke vo VW Bratislava stretol známych šoférov zo západných Čiech, ktorý sa pravidelne chvastali, ako sú už každý piatok doma. Vtedy sa karta vždy otočila, v piatok som bol doma ja a oni sa častokrát domov dostali až v sobotu poobede.

Vo firme kde robím je dosť šoférov, ktorí robia víkend vonku-víkend doma. Majú pridelené svoje autá. Sú to Nemci, alebo Poliaci. Koľko zarábajú Nemci neviem. Ale koľko zarába Poliak vypočítať viem. Ak by Poliak začínal tento mesiac minulý pondelok, tak by v čistom mal za február minimálne 2.400 eur, to je cca 62.000 Czk. Za marec by mal minimálne 2.700eur, cca 70.000Czk. Za apríl by mal minimálne 2.600eur, 67.000 Czk. K tomu každý mesiac ešte príplatok, ten má každý šofér iný, napríklad ja by som mal asi ešte o 100eur každý mesiac navyše. Šoféri, ktorí tak robia to majú viac menej bez nákladov, lebo všetci bývajú tak, že domov do Polska chodia svojím kamiónom, alebo firemným autom. Takže nemíňajú za cestu do práce a s práce a na dva týždne si jedlo nosia z domu. Tí šoféri sú doma len málo, voľna majú minimum. Vlastne len dovolenku. Ale zarobia si slušné peniaze. Plus k tomu, Poliaci sú veľký obchodníci a tí, ktorí jazdia pravidelne každý týždeň do Nórska si mesačne k platu dokážu bokom zarobiť slušné peniaze na dovoze vlastného tovaru do Nórska. Určité veci sa dajú v Nórsku ľahko a výhodne predať.

Keby sa to dalo, budem aj ja v našej firme robiť víkend vonku-víkend doma, rovnako ako Poliaci. Lenže sa to nedá, lebo na Slovensko je to ďaleko. Poliaci to majú výhodné, všetci sú zo severozápadného Poľska, od Štetína. Do roboty, do Švédska, alebo Dánska to nemajú ďaleko. Ja zo Slovenska to už ďaleko mám. Ja tak robiť nemôžem.
pon úno 08, 2021 6:46 pm

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jose Rabano

Příspěvek

wckr :doh:

No a sof má tak nějak recht :think:
Já bych jen dodal, že turnus 3+1( 4+1) je docela výhodnej, oproti Po-Pá ztratíš měsíčně den, ale nemusíš pokud jezdíš u normální firmy, kde končíš v pátek a deš v nedělu, to máš pak den navíc a no stress se sobotama a dalšíma nevýhodama systému Po-Pá.. Nebavím se o hákách, zato o unii :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 08, 2021 7:16 pm

jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Trochu sneha nakydalo a nikdo tu neni...masakr.ja jsem si to dnes nalozil zimne.normalne ty kose davam po podlaze pres cely naves.dnes jsem si pohral a mam to na sobe,kousek za polovinu...tak stim muzu na Gerlach opet,jako maly capart jsem tam byl s otcem.
pon úno 08, 2021 11:22 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Já minulý týden vyměnil brzdový desky, ložiska na čele posuvky, trochu to celý přešel, zaparkoval pod střechu a jsem doma s děckama na on line výuce. Jezdil jsem od září do ledna na kampani, tak mám teď zimní spánek. Ani mě to neva při pohledu z okna :lol:
úte úno 09, 2021 11:10 am

Rog
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 17, 2020 5:41 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Sof :
Napsal jsi to dobře a v podstatě s tebou souhlasím, ovšem musím se přiznat, že moc nechápu. Nechápu například toho výše zmiňovaného borca, co tráví tři měsíce v kuse v kabině ( vůbec nechápu jak to může vydržet ) , pak sedí měsíc doma a v součtu za čtyři měsíce má plat, jako by jezdil na vnitru a byl doma každý den a všechny víkendy. Proč to dělá, neumí si to snad spočítat ? (Jen tak mimochodem, já jsem doma každý den, každý víkend volný od páteční noci do pondělního večera a mám o pár tisíc měsíčně víc než on ) . Dále nechápu, proč si někdo nechá líbit to, že má sice "víkend doma", ale na firmu dorazí v sobotu okolo poledne ( pak třeba ještě leští disky jako Jožin..), nebo cestuje domů xx kilometrů, takže když dorazí domů, půlka víkendu je v tahu. Kdybych někdy takový režim měl mít ( jako že o něčem takovém ani neuvažuju ), tak bych si před nástupem domluvil jasné podmínky : v pátek nejpozději v 18 h odchod od kamionu, v neděli nástup nejdříve o půlnoci . Pokud to firma není schopna garantovat a potažmo dodržet, okamžitě sbohem. Práce ( včetně dobré a pohodové ) je dost.
úte úno 09, 2021 4:01 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Asi to tak děla proto, ze nebydlí 50km od německých hranic a proste mu to vychází lépe než kdyby jezdil vnitro kolem ostravy. Mě když dá někdo u baráku 40 a budu denně doma tak to taky budu dělat. Realita je tak 30, a to s bídou. A hlavní ze jemu to vyhovuje.
Tady kazdej kecy a většina z moravy jezdí za 40 se vším všudy dva vikendy v boude.
úte úno 09, 2021 4:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Já ne, ale souhlas 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 09, 2021 5:27 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Tak teď jsem měl to samé, co ten borec, kterej je doma "měsíc zadara", ale není to pořád.
BES - běs
úte úno 09, 2021 5:36 pm

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Daně nepočítej :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 09, 2021 5:43 pm

jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jose Rabano

Příspěvek

Tak hlavne mu to asi vyhovuje.to je cele.ostrava sklopky 30 vnitro,vahy ze by se mohl rak ucit,karty dve.ale denne doma ti rekne u piva.oni se tam nepredrou u toho nemce vim o co jde,v sobotu potkas cele ceskoslovensko na trajektu ale nikdo,,vejkendy,,nejezdi,krom ostravaku.z toho uz boli hlava. To posluchat.
úte úno 09, 2021 5:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů