Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Prouza88

Příspěvek

Derek, to viem, to je známe. Ale, tie lesovozy aké má rak a iveco majú výnimku na 52ton. Podla mňa, tá výnimka je len na presne určené cesty, určite nie na celú CZ. A to je tá vec, ktorá ma zaujíma.

————————————————————-
Mňa ich výnimka na 52 ton nijak nevzrušuje. To čo oni majú ako výnimku je vo Švédsku na rovnakých autách normál. Podla mňa by to mohol byť normál aj u nás. Ja si už dlho myslím, že normálny ťahač na bežnú robotu by mal byť len trojosák. Tak, ako je to v Škandinávii. A normálna váha by nemala byť 40ton, ale 50ton. Trojosí ťahač +trojosí náves 50 ton. A dvojosé ťahače by mali byť len špeciáli na ľahké náklady. Proste rovnako, ako je to v Dánsku a severnejších krajinách. Jedno auto tam na jeden krát uvezie viac nákladu, je to ekonomické, ekologické.

Jediná vec, ktorá my vadí je kurvič Prouza a rovnaký šoferi ako on a rovnaké kurvičské firmy ako je tá v ktorej robí. Každá dopravná firma kurví, nikto nieje svätý, ale oni to naozaj preháňajú. Prouza sa tu oháňa nejakou výnimkou, ale v reále na výnimku z vysoka serie.
sob dub 10, 2021 8:19 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

48 na 6 náprav je legální a podle mě i v pořádku.takove auto ničí silnice méně než klasické lkw.65 tun je hovadina celá.
sob dub 10, 2021 8:30 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Sof, běž si dat zleva zprava :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 10, 2021 9:57 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Jožo a co ti co tahaj 80-120t? To omdléváte ne? Je to jen číslo a když mám na to auto, je hovadina jezdit do 40t :roll:
Jen na vleku mam 12gum(stejně jak standartní tahač s návěsem), každý kolo legal kolem 3t, přední náprava má schváleno 10t, zadek 2x9t a legislativa mi říká max 24t :roll: Auto to samý jen ty gumy sou na víc, kolem 4,5t, tak mi tu neblejte neco o překládání, když tam máme 55t :roll: To my eště 10t chybí, abych teda ničil ty silnice a doložil na technické maximum, na které nakládáte šici každej den co máte plachy a podobně :!:
Tak asi proto to máme v prd*li, bo když 6x6 váží prázdná 26t, tak asi těžko poveze 14t za hranice, to je jedna hráň borovice ve čtverkách a vlek poveze prázdnej aby teda dosah na 40t a měl dost náprav :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 10, 2021 10:25 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Prouza88

Příspěvek

I proto taky těch aut s ručkou na čáře až tolik vidět není... :)
sob dub 10, 2021 11:02 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Nó, ATW, to bude taky jinak.. Na ruce máš zas o ~50kč za kubik na pile víc, ale 6t pohotovostní, plus ta spotřeba atd :think: No a furt je tady problem že výlet o 100km na pilu máš na 3-5h a to je doba kdy máš ruku na zádi a nevydělává :arrow: Tzn lepší naložit na bezruku a než doleze z5, máš další 2auta naložený, který by jinak stáli než se otočíš z pily :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 10, 2021 1:00 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Prouza88

Příspěvek

Derek 88, v techničáku mám toto. Občas to na nakládkách kontrolují. Normální přepravy nakládáme max 40t. Toto jen ta Francie vnitro, Belgie-Holandsko-Belgie, a kombinované přepravy auto-vlak-lod (tank kontejnery).
Obrázek
sob dub 10, 2021 7:19 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Prouza88

Příspěvek

já si myslim jedno ..za komanče by všichni podobní pravděpodobně dostali deku , protože je to všechno prasárna na entou , přes mrtvoly ..a dělala se deka i v devadesátkách , pokud byl někdo extra čubka.....ale chápu, že každej chce vydělat , ale vše má svý hranice ..... ale třeba se pletu ..... spíš ale ne :wall:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob dub 10, 2021 7:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

A sme zase u toho, já bych "dekoval" všecky ty netáhla, neuměteli, vychcánky a chytrolíny, na kerý pak dělám.. Takový tu mám dva, a na zabití, jen co se jim hodí, chce a líbí a běda jak ne a 15. bečí, jak nemaj a šici okolo za to můžou.. Takový bych Vám chytrákům přál plnou firmu, abyste věděli :arrow: utahování opasků :arrow: krach.. Pak by ste možná dolezli :idea: Dávat deku schopnýmu :wall: Ach jo, zbytečný tady.. :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 10, 2021 8:06 pm

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: Prouza88

Příspěvek

Sof je to omezené na konkrétní kraje a jsou tam i vyjmuty silnice třeba i konkrétní část d1 kde se jet na výjimku nesmí. Poslední výjimku na 52t jsem měl jen na Středočeský a zlínský kraj. Teď každým dnem čekám novou tak uvidíme co bude obsahovat.
Raku ale ono tady až tak nejde o to co auto zvládne nebo ne ale o to co to přetěžování zkurvi. Nemyslím auto nebo silnici hlavně ceny proč my jsme schopni jezdit s max 42t ven jak bezruka tak ruka a vy ne? Asi to bude tím že jezdíme za normální ceny.
sob dub 10, 2021 9:56 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Prouza88

Příspěvek

Veskerou praci si vzdycky zkurvili soferi sami
sob dub 10, 2021 10:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Myslim, že tam mam "Platí na území celé ČR, mimo..." Defakto s tym akorát ryskuju z Humpolca do Prahy, ale dá se jet zadem.. Ani sem to dál nečet :doh:

Myslím, že ceny máme stejný za dopravu, dle vzdálenosti :wink: Za dřevo, to bude jiný, jen je rozdíl, jestli s tym jedu z Plzně nebo z Jihlavy k tomu Zieglerovi :think: A sám víš Iveco, že když tam povezu z Jihlavy suchej smrk a ty z Plzně čerstvý, tak mě to bude padat přes klanice a ty se nevlezeš ani do vyjímky a povezeš polovinu :idea: To všecko krát vzdálenost, počet toček za den, náklady, čas a začneš koukat :lol:

Ceny sme mi šoféři neskurvili, to ti nad keří dávaj za kubik čerstvýho stejně, jak za soušky :!: Zajimavý, že někde se váží a máš to jasný, jinde jedou dle kubiků a neuděláš nic..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 10, 2021 10:28 pm

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: Prouza88

Příspěvek

Zkurvil protože kdyz se jezdí do váhy za normální cenu tak ok. Ale proč vezes víc? Protože je někdo nenazranej a ukáže že to jde a proč by ten objednatel platil víc když mu ukážeš že jde vozit víc a on vidí že ti ti peníze stačí.
sob dub 10, 2021 11:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Asi to máme jinak nastavený jak vy :think: Máme dřevo, a za to se honí cena kdo za něj dá víc, honí se záměry a pak teprf naložim a valim, maj za kubik dřeva X kč, ne dopravný, a jim je jedno jestli to tam odvozim na kárce na 20x , nebo naložim vagon, dopravný nám platí pila za kubik, nikoli ten co má dřevo a toho doprava netankuje :idea: A když sou ceny daný na kůrovca z okolí a ty jezdíš čerstvý z 300km? To máś jak když jeden nakládâ smrk a druhej modřín, kterej asi bude řvat :lol: A zrovna Ziegler nás o kubíky obírâ jak nikdo.. tudle mi říká hajnej, poslal sem tam 45kubíků, a dostal zaplaceno jen za 20, zbytek prej vyřadili za 1kč za kubik :think: Navic tam dojedeš, na čepicu, 48kubiků a on tě změří a na zem, 42,78.. druhej de na kaskádu, bez čepice a 45.. Tak nějak víš kolik se tam vejde když to máš plný žejo :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 11, 2021 6:16 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

Kurví to všichni. Jak řidiči, tak dopravci, tak firmy.
Už jsem to psal, jak kolega posral práci, ale další příklad. Jezdila se práce. Nakládalo se 24tun.Přišel soukromníček, a prodejce mu vnutil ultralehký návěs. Samozřejmě začal vozit 27 tun nákladu za cenu 24tun za dopravu. Jenže nevydržel splatnost faktur za dopravu a skončil. Samozřejmě si vzpoměli na nás, a tak jsme opět nastoupili na kšeft. První 4-6 fur bylo řevu, že na normální návěs řidič nenaloží 27 tun. Tak po dlouhých a výživných jednáních se to vrátilo na nějaký kompromis. Myslím že to bylo že cena zůstala a náklad byl do 24.9tun.
To samé čeká Prouzu88, prostě přijde nějaký Eman a zkurví jim všechno na co si zvykly.
Nejsem svatý, i já jsem někomu zkurvil práci.
Někdo zde na foru si stěžoval, jak odjel z betonárky, myslím ve Veselí nad Moravou. No tak došlo i na mě. Přijel jsem, naložil 4 skruže, zakurtoval, zaplachtoval a na expedici jsem se dověděl, že to má 27tun. Se skřípěním zubů a se slovy, však tam je cena k tomu navýšená jsem to do čech odvezl. Přeci to nebudu skládat. :D :D :D Cestou jsem přemýšlel o tom rozhovoru zde a modlil se aby mě nechytili(policie). :cry: :cry: :cry:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned dub 11, 2021 7:38 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů