Moderátoři: Olda, Globe, Pavel Bíteš, Pavel Šebek

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Výběr. Prosím o realitu, né srdeční auta vychválený do nebes

Příspěvek

Ahoj. Tak nastal čas s výběrem "novýho" auta. Calibru sice neprodám, ale potřebuju už nějaký prostornější, modernější auto s rozumnou spotřebou a taky aby bylo spolehlivý a byly na něj dostupný ND. Jen tak orientačně sosám tak nějak odevšad, ještě půjdu za mechošem a kolem Vánoc se rozhodne. Ve výběru mám zatím tyto auta. Co vy na to? Nějaký postřehy, rady a varování? Roky jsou různý, ale nejsou to starý ludry, cenovku jsem si dal max. 170t. Díky moc

Alfa Romeo 159 1.9 JTD
Ford S-MAX 2.0TDCI
Seat Leon 2.0 TDI nebo 1.9 TDI
Saab 9-3 1.9 TiD
Toyota Avensis 2.2 D-CAT nebo 2.0 D-4D
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob zář 14, 2013 4:11 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

máš to v SZ ... :D :D :D ale pokud si věčně fuč a stojí to u nebo na ..firmě kup si leninovo sáně, nebo pomstu za sudety :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob zář 14, 2013 10:42 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

S tebou je radost komunikovat :D :D Jinak teď mám práci kdy jsem denně doma, takže auto jen tak někde nestojí. Proboha co to je za přibližovadla?? :smich:
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned zář 15, 2013 1:09 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ragulin-moskvič a trabi :valetsesmihy: :smich: :smich: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 15, 2013 2:14 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Osobně bych šel do Toyoty Avensis nebo Mazdy 6, ale s benzínovým motorem.
BES - běs
ned zář 15, 2013 2:46 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud mas naftu tzv,,zadarmo,,kup co jsi napsal.Traktory od VW jsou predrazene kramy ale a ti co tady pisou ze to jsou skvele rakety jeste asi nejeli s poradnym autem.Pokud jezdis kamionem,a naftu nemas gratis,jsi tyden v prd....minimalne cize auto jen stoji kup tu Mazdu v benzinu,nekrade se,je spolehliva o motoru nevis ze bezi neresis studene starty atd.Sam mam do prace Signum,3,0v nafte a je to hrozny traktor.Jedine ta spotreba pod sedm dalka me presvedcuje at si ho necham.Ale stejne to strelim a koupim Insignu V6turbo benzin,mam v tom jasno.(naftu nekradu)
Neřeším...
ned zář 15, 2013 5:21 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Díky moc za příspěvky a vezmu to postupně.

Martin: Trabiho mám slíbenýho od dědy přítelkyně. Koupil sice nový auto, ale furt jezdí Trabantem :) A že až ho bude dávat pryč tak by mi ho nechal za nějakou symbolickou cenu. Je v perfektním technickým stavu, jen horší povrch, ale to je detajl :)

Pavel: Ta Toyota mi padla do oka jako poslední zatím a velice se mi zamlouvá, musím si ji někde ozkoušet a svézt se. Nad Mazdou 6 jsem taky přemýšlel, ale nevím proč jsem ji nedal do užšího výběru, nějak mě nezaujala pak. Ale Mazdy jsou celkově dobrý auta. Ještě sem snad neslyšel aby na ni někdo nadával a to i na starší kousky. Benzin....... nevim jestli ho chci, chtěl bych dobrej výkon a solidní spotřebu a moje zkušenost je taková že tyto parametry právě u benzinu moc dohromady nejdou, proto pokukuju po ropákovi.


Jozin: Naftu zadarmo nemám, to je těžce pod moji úroveň. Po VW jsem taky jednu dobu koukal, hlavně po Caddyně kterou sme měli v práci a to bylo úžasný auto. Ale jak píšeš, je to předražený, je to všude (ale taky i ND zase) a u zlodějů jsou v kurzu. Ale ukrást můžou cokoliv, to je asi o náhodě. Auto bude v provozu denně, takže bych chtěl něco většího, pohodlnýho a hlavně ta spotřeba no..... Od tý doby co sem začal jezdit pracovně na spotřebu tak jezdím i s osobákem, rozdíly jsou značný a přitom hlavně časově nestrádám, je to jen o tom se to naučit a o stylu. Ale co tady budu vykládat, však to všeci víme a známe :)

Teď mě Martin vrazil šílenýho brouka do hlavy, a to BMW 3. řady. Pokukuju od r. 2000 do 2005. Co vy na to? Nějaký motorový doporučení? Díky

edit: Ještě doplním že to nechci jen nachvíli, ale kdyby mi to vydrželo cca 6 let, byl bych rád :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
úte zář 17, 2013 9:09 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kup samozrejme co chces ty.Bavora mam shodou okolnosti taky doma,jen sedmu.Trojka,co ty chces,ovsem urcite neni vetsi auto,naopak,je mala.Kufr maly,za tebe si nikdo vetsi nesedne.Jizdni vlastnosti skvele,pokud preferujes diesela pocitem s nebehem kolem pul mega,stocenych na oblibenych 160 000km.Spotreba do sedmy,cekaji te vstriky atd.castky desetisicove.
Neřeším...
úte zář 17, 2013 10:39 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Jak píše jozin, trojka není velká a ani nijak zvlášť pohodlná, to není totiž ani pětka (ségra jí má E60 530i).

Další věc je ta spotřeba, pokud chceš diesela kvůli tomu, aby jsi ušetřil, tak šetřit budeš jen při tankování na pumpě, ale ne dlouhodobě v provozních nákladech.

O VW Caddy už se znova rozepisovat nebudu, protože už to snad ani nemá cenu.

Dobrý výkon a solidní spotřebu, co si pod tím představit? Z mého pohledu mi tak vychází právě to třílitrové BMW nebo SAAB Turbo (myslím benzíňáky)

No a kromě Mazdy a Toyoty bych já osobně ještě pokukoval po Hondě Accord a Subaru Legacy.

Jinak jako dobrý kompromis mezi spotřebou, slušnou dynamikou a spolehlivostí, když bych přemýšlel o naftě, tak VOLVO V70 D5. Svezení taky pohodlný, ale moc prostoru v tom není.
BES - běs
úte zář 17, 2013 6:22 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Volvo jsem mel od nova ale uz jsem ho strelil.Ma velkou turbodiru ale jede to celkem ,to jo.rizemi je katastrofa proti bavoru aspon.Kdyz naftak tak 6 hrncu at to je dimenzovane trosku.
Neřeším...
úte zář 17, 2013 7:13 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

BES - běs
úte zář 17, 2013 7:32 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ta cena je srandovni za takovy vozik.Za ,,pajdu,,to nechas vyklepat a mas bezkonkurencni auto nejen na zimu.Aj ten vykon je solidni,bez pouziti turba to ma hromadu koni.
Neřeším...
stř zář 18, 2013 6:30 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Taky myslím, že slušnej kočár a sešil bych to asi ještě míň jak za pade. A Impreza by měla alespoň důstojnej tahač na závody :)
BES - běs
stř zář 18, 2013 9:54 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Díky mockrát za rady, takhle nějak jsem si to představoval :thumbud: Ten Accord je taky fajn, ani jsem po něm nepokukoval protože jsem si myslel že je drahej, ale ani zas tak není. Pod pojmem solidní spotřeba a výkon mám na mysli že nechci jezdit za 4L (ikdyž by to bylo fajn) na úkor motoru 1,2 a 40Kw. Ty auta a motorizace co jsem dal jsou se spotřebou v rozmezí 5 - 7,5L, což je pro mě údaj jako z pohádky :D
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
čtv zář 19, 2013 1:30 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

1.2 fobii mam taky doma,teda jen sluzebni od zeny.Dojmy?-do kila a po meste to jede uplne normalne,nic vic ale...Zere to kolem 6litru jen mesto.Za osm je schopen jezdit i Opel 3.0cdti,bez namahy a v automatu.Bavor mi bere 12 ale mam ho porad nejradeji na jizdu :D .To tukle Subaru od kolegy Sebka by byla pro me jasna volba ale.nemit plny parkplatz doma tak jedu pro nej....
Neřeším...
čtv zář 19, 2013 2:20 pm

Odpovědět

Zpět na „Osobní auta“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů