Moderátoři: Olda, Globe, Pavel Bíteš, Pavel Šebek

Chrudimák
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 17, 2011 11:38 am
Bydliště: Chrudim

2.0 Hdi 100Kw

Příspěvek

Ahoj nemate prosim nekdo skusenosti stimto motorem v 307 ? Je to 6 kvalt z roku 2004 Na co si dat pozor pri koupy Dekuji za odpovedi.
ned úno 14, 2016 10:12 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já ho mám ve 407. Hlídat to co jinde, stav setrváku, vstřikovačů, turba a FAPu.
BES - běs
úte úno 16, 2016 4:30 pm

Chrudimák
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 17, 2011 11:38 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Dekuji za odpoved :wink:
úte úno 16, 2016 8:34 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ma tu nekdo pazouta 508 s motorem 1.6 benzin?nejake refernce?sedan?od pohledu pekne auto aspon pro me.motor udajne vyhral nejake oceneni,melo by to byt turbo,relativne nizka spotreba,slusny tah a tichy ze je.u nas v bazaru jeden stoji dovoz z Danska,zajdu kouknout,automat.
Neřeším...
sob kvě 28, 2016 8:29 am

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Jožine, na tebe malej objem a málo válců :wink: .
sob kvě 28, 2016 11:00 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

PSA 1.6THP (vývoj společně s BMW) v malých autech jede jako z praku - Mini, DS3, RCZ, GTi, ale celkem o tom čtu, že je to relativně problémový motor - rozvody a degradace oleje, karbonování. Ale to je problém maloobjemovejch turbáků obecně. Já osobně jsem se s tím motorem nesetkal, ale asi by jsem neměl problém to koupit. Rozvody údajně neskočí jako u VW, jenom se vytáhnou a pak nesouhlasí pozice senzorů kliky a vačky a jede to v nouzáku. Takže pokud to jede normálně, tak bych to koupil a hned bych udělal rozvody (jako to dělám na každém autě hned po koupi) a pokud bych si to chtěl nechat, tak bych je prostě měnil, jako by tam byl gumovej řemen. Potom by asi nebylo naškodu sundat vanu, ventilový víko a sání a všechno to vyčistit od toho sajrajtu, olej měnit po 10 tis. a asi klidně dávát 5W50 nebo 10W60 a tankovat "premiový" benzín, třeba Verva a neměl by bejt problém.

Otázka je, jestli tenhle motor zrovna do 508, za mě teda spíš 2.0 HDi do tohodle auta, ale do těch menších asi úplně v pohodě.

tady to zrovna moc nepochvalujou:

http://www.autorevue.cz/techto-20-motor ... m-obloukem

koukni ještě tady, co píšou:

http://www.peugeot-club.com/

nebo ještě počti tady, je to sice forum o Citroenech C5, ale to bude váhově podobně jako ta 508:

http://www.c5club.cz/index.php?kod=40&s ... 0mIoPmLS9I

A tady moje 407 2.0HDi


Obrázek
BES - běs
sob kvě 28, 2016 1:23 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jj dikec.jinak naftu nechcu dekuji,jednu mam,vlastne dve ted ma dcera dvjku oktavu v nafte.tak jak nechcu kombik bo se mi nelibi auto mam miit predek zadek a naftu nechcu taky.je jich jak safranu vim
Neřeším...
sob kvě 28, 2016 6:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pavel-me ty odkazy nejdou asi slabe pripojeni.Jinak jsem vtom sedel vcera-dojmy mam takove-plno cudliku na volante,za me az moc.i na palubce takova zaplava.jinak vicemene dobre.ostra brzdy,nechapu proc tak moc,na zimu hlavne asi nic moc.motor fakt tichy,ale zvuk to nema zadny,nema to zceho taky udelat ten zvuk to chapu.karoseria v poradku,me se vzdy libily sedany,ne kombajny,ale to je vec nazoru jen.ty zadni diody jsou mozna modni ale blinkr dle me malo blika.tak nejak sem si to predstavoval to auto ani me to nezklamalo asi.na Signumu mam sice motor po GO,nove tesneni pod hlavama plus utopene vlozky byly,uz to je vse opravene,ale asi pujde do sveta,na tech deset km z kopce do prace je zbytecne mordovat trilitr v rope,ktery se ani nezahreje.. :D bavor je srdcovka,to mam do duchodu uz.tak uvidim jeste.
Neřeším...
ned kvě 29, 2016 8:50 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Nevím, no, když bych šel do benzína v sedanu, tak bych koukal spíš na Mazdu, Hondu nebo Toyotu. Netvrdím, že ta pětsetosma bude špatná, ale na ty krátký jízdy tohle malý turbo asi taky nebude moc zvědavý.
BES - běs
ned kvě 29, 2016 10:06 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Největší problém VTi prý krátké pojíždění,všechno zakarbonované,motory ideální na delší cesty s vyšším zatížením v tomhle režimu a při zkrácených lhůtach vyměny oleje fungují dobře...Já souhlasím s Pavlem,podíval bych se na něco z Japonska...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned kvě 29, 2016 10:24 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

trilitr v nafte na chuja na deset km.V8 benzin taky.tak uz teda nevim....nemam to v planu mt prece do smrti pazouta,myslinka byla at to jede potichu a trochu jede.zkousel jsem oktavu RS benzin,jet to jelo nerikam ze ne,ale ty skodovky jsou divne,celkove.japonci jsou urcite fajn,kamos ma uplne novou mazdu ten benzin 2.0 nejaky Sky ci co.nakonec koupim Legacy 3.0R do rachoty dobre.
Neřeším...
pon kvě 30, 2016 6:50 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

jozin

Příspěvek

Zrovna Mazda 6 je fakt kočka a já ji beru jako nejrovnější konkurenci k malému Jaguaru. Kam se serou premianti z NSR. O Mazdách se dělají fóry, jak hnijou, ale tolik shnilých Subaru, kolik potkám denně!...ale jak píšeš, když to nechceš nafurt, tak by pěkný kousek mohl ještě chvíli vydržet pěkný.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pon kvě 30, 2016 9:29 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

vsak jasne.pazout ma predek zadek to mi staci.kazdy tu furt mele dookola ze to nevydrzi,maly najezd atd,a co dnes vydrzi?bavor sedma za tri mega je uplne tragedie treba,nafta samozrejme ale uz i benzin se sere,V8 300kw je asi nejhorsi motor co kdy vyrobily,..Ja uplne nesnasim sracky lidi co chvali jen to co maji v garazi a vse ostatni je na PI U.Kazde auto ma sve plus minus prece.Shrnu muj nazor na to auto-kastla ok,uvnitr chaos cudliku,nesmysl ten volant,brzdy predupane,kultura cestovani ale vysoka,ticho na palube.spotreba ok.
Neřeším...
pon kvě 30, 2016 10:11 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já měl auta německý (sem tam nějakej ital, ale jen na chvilku), japonský a teď mám francouzský. U Japonců jsem snad neměnil ani žárovku, ale schnily, francouzi bez náznaku koroze, ale pořád s něčím otravujou a němci, ty si vzali od každého to nejhorší.

Paradoxně, moje zdevastovaná kastle na Impreze kupodivu taky nerezne.

Ale Mazda 6 nebo Accord by to u mě v tvém případě vyhrál i když Avensis nebo Camry bych nezatracoval.

A kdyby to nestálo tolik peněz, tak jednoznačně Tesla S.

Ale líbí se mi i KIA Optima nabo Chevrolet Malibu, ale obě jsouv benzínu vzácnost.
BES - běs
úte kvě 31, 2016 5:22 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

KIA Optima nabo Chevrolet Malibu,, no po tých slitám aj ja, nikto to prakticky nema ( každý ma fauwe traktory), sem tam nejaký kusok a a Malibu je u nas vzácnosť stretnuť
úte kvě 31, 2016 7:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Osobní auta“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů