Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Mykesh

Uživatelský avatar
jarakopecky
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 06, 2009 6:44 pm
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Iveco Eurocargo 7.5t Motorovka?

Příspěvek

chtel jsem se zaptat jestli u iveca eurocarga 7,5t plachta ..delsi verze..jestli ma motorovku nebo retarder..dneska sem poprve do nej vlezl a nikde nic jsem nenasel..nebo jak se znaci retarder?? :oops:
čtv črc 30, 2009 9:22 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Retardér v autě 7,5tuny celkový hmotnosti :?: Motorovku možná, ale retardér jako takovej určitě ne.
čtv črc 30, 2009 9:25 pm

PALDA
Příspěvky: 499
Registrován: pát úno 29, 2008 8:32 pm

Příspěvek

kamosuv tata ma iveca eurocarga a maj motorovku .
Opravil a Natřel Skurvil A Zapřel s.r.o Daf xf e6 460 lowdeck
pát črc 31, 2009 4:34 pm

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

Eurocargo má motorovku, nalevo je pedál a na palubní desce je přepínač zapnuto při brzdění-vypnuto-zapnuto při sundání nohy z plynu. Tahle motorovka je dost nepovedená, u čtyřválce brzdí dost málo, navíc je uplně stupidně naprogramovaná. Při třetí poloze se spíná i při vyřazené rychlosti, takže, když chceš přeřadit, motorovka ti během řazení srazí otáčky na volnoběh. No prostě tohle vymejšlel nějakej dement
sob srp 01, 2009 9:19 am

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Mě to problém nedělalo, ba naopak, jezdil jsem pořád se zapnutou, akorád jsem plynovej pedál nepouštěl úplně, jde najít poloha kdy tam nafta nejde a kdy není úplně vyšlápnuto, řadit s tím normálně jde jen to chce cvik a nemít úplně volšový nohy, ale když to někomu nejde, tak je lepší zapnout si jí na první polohu brzdovýho pedálu. Jinak se tím ta motorovka kurví. Ten špunt, co je dole u dveří, není moc pohodlnej a moc sťastně vyřešenej, navíc jsem tam měl koberec. U nového carga (Stralis maska) je už páčka pod volantem, dvoupolohová, první na pedál druhá na brždění rukou normálně jako třeba u retardéru. Síla té byrzdy je závyslá na tom kolik má motor koní, brzdit se s tím dá, musí se u toho ale včas podřazovat, při vetším naložení už to tak dobrý není, ale dá se stim naučit.
sob srp 01, 2009 5:21 pm

Uživatelský avatar
jarakopecky
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 06, 2009 6:44 pm
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no jak tak koukam po ivecu tak sem tam nasel jen nejaky tlacitko na kterym je vyobrazenej pedal a dve vlnky...jsem totiz zvyklej z Mana na klasickej spunt v podlaze..no a tady kdyz sem to zkousel zapnout a prislapnout brzdu tak nic ani neyblo citit ani slyset..takze fakt nvm:D zase se i to nechce zaslapnout moc aby se mi nenastehovali do boudy ocelovy konstrukce:D..kdyz to nekdo mate prosim hodte sem fotku diiik moc
ned srp 02, 2009 12:36 pm

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Meli jsme na firme EC s 240k motorem a brzdilo to celkem fajn. Byla to 12t a bylo to ta predposledni generace. Takze jak pise markoos, spinac nalevo na podlaze vedle pantu dveri a prepinac na palubce vpravo od volantu, pokud najdu fotku hodim ji sem
AIRBAG NEPOTŘEBUJI, UMÍRÁM JAKO CHLAP !!!
ned srp 02, 2009 1:03 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Já viděl standartně montovanou motorovku jen na 6-válcích. :shock:
ned srp 02, 2009 2:39 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

motorovka na spínač

Příspěvek

je vlevo na hoře od ruční brzdy ten první na vrchu.páčka nejde vidět.
Obrázek
a x-zdenda ta páčka pod volantem má dvě polohy jedna je pro motorovku a druhá kdybys měl retardér pokud ho nemáš je zbytečné dávat druhou polohu
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned srp 02, 2009 2:53 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Roadtrain, ale nene, baví me se tu o eurocargu, ne trakker. Moje Eurocargo to má jak sem napsal.
ned srp 02, 2009 4:37 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

tak jo

Příspěvek

ale ono to je hodně podobný taliánum se nechce moc myslet :wink: tak to perou téměř na jedno brdo
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned srp 02, 2009 5:19 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Třeba u Stralise je ta druhá poloha funkčí pouze ve spojení s automatem, takže na manuálu je úplně jedno, jestli jednička nebo dvojka.
Ale jak píše Zdenda, bavíme se tu o EC.
BES - běs
ned srp 02, 2009 6:16 pm

Uživatelský avatar
jarakopecky
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 06, 2009 6:44 pm
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak to je dobry ..ale ja fak tnikde nic nenasel :D sundal jsem i koberce jestli tam neni a nikde nic ..asi ji to mit nebude
pon srp 03, 2009 12:55 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

a ani na palubove nic nemáš??

Příspěvek

jako knoflík a když přišlápneš brzdu automaticky se ti sepne motorovka :?: no pravda jsou to zkušenosti z trakkeru a nebo prostě motorovku nemáš no :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon srp 03, 2009 3:51 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak se podívej na potrubí, jestli tam vůbec je, standartně se nemontovala, jenom jako zvláštní výbava. Jinak jak píšou kluci, buď se ovládala na přístrojovce takovým přepínačem s jazýčkem, to bys nepřehlídl, nebo na zemi čudlikem na šlapání.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
pon srp 03, 2009 8:08 pm

Odpovědět

Zpět na „IVECO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů