Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Mykesh

Odpovědět
ada
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 01, 2009 2:44 pm

Eurocargo 4x4 uzávěrka diferenciálu

Příspěvek

Ahoj,

nedávno jsem koupil Eurocargo 95E15 4x4 a nevím zda správně fungují uzávěrky. Při zapnutí mezinápravové uzávěrky(tedy předku) se ozývá syčení jako když uchází vzduch. Stejně tak se děje při zapnutí uzávěrky diferenciálu. Kontrolka se rozsvítí. Je to správně?

Pak při zapnutí uzávěrky předního diferenciálu ještě k tomu začne "hučet" něco pod palubkou-to počítám je pouze nějaké upozornění na uzamčený předek, je to tak?

Nemám s tímto autem zkušenosti, tak uvítám jakékoliv info.

Ondra
stř říj 13, 2010 1:38 pm

ada
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 01, 2009 2:44 pm

???

Příspěvek

Není tu snad nikdo kdo by měl na EuroCargu uzávěrku? :(
pon říj 18, 2010 1:06 pm

Bob_eck
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 16, 2009 10:34 pm

Příspěvek

zdar
třetí měsíc mám Iveco ML 95 E 15 4x4 . rok výr. 2000 .
ovládání mám čtyřma spínačema po pravé ruce za ruční brzdou . první je dvoupolohový na redukci , druhý je na zapnutí předku , třetí dvoupolohový je na uzavěrky (píská až při druhé poloze -zapnutá uzávěrka předku asi aby to dlouho člověk netrápil),
čtvrtý je na zapnutí čerpadla (na sklápění atd) . Po zapnutí ( nebo vyp.) to jenom krátce zasyčí a zapne se kontrolka . žádné syčení . podle mě ti tam utíká nějaká ovládací hadička .
stejně tak to píská když zmáčkneš tlačítko TEST vedle mlhovky a rozsvítí se ti všechny kontrolky pro kontrolu žároviček.
Sám bych ale potřeboval vědět pár věcí ohledně údržby , tak sháním nějaký manuál.
Petr okr. Nový Jičín
Když do země - tak ode mně ...
pon lis 22, 2010 11:58 pm

ada
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 01, 2009 2:44 pm

Příspěvek

Ahoj, nekupoval jsi ho od majktrans? Mám ho totiž stejně dlouho a vim že prodávali dva stejný kusy..

Ovládání mám stejné, teda až na čtvrtý spínač-ten nemám. Asi to bude nějakou hadičkou jak píšeš, syčí to při zapnutí prvního spínače na redukci a u třetího spínače na uzávěrky. U prostředního spínače na zapnutí předku to pouze "sykne" při přepnutí.
Trochu jsem se bál jestli opravdu uzávěrky fungují když to tak syčí, ale minulý víkend jsem to zkusil v pořádném terénu a všechno funguje jak má, stál jsem na místě(v kopci na bahně) a pěkně se protáčeli všechny čtyři kola.:)

Co se týče manuálu, tak k tomu mám knížku se základní obsluhou a pravidelnou údržnou(mazání, výměna filtrů a olejů, atp.).
úte lis 23, 2010 5:23 pm

Bob_eck
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 16, 2009 10:34 pm

Příspěvek

to moje jezdilo v německu , je to r.v. 2000 a je to sklápěč S3. Jak zapínáš čerpadlo na sklápění..? Máš to taky na balonech.?
Když do země - tak ode mně ...
ned lis 28, 2010 11:24 pm

ada
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 01, 2009 2:44 pm

Příspěvek

Mám na tom bednu-pojízdná dílna, proto ta absence čerpadla na sklápění.

Jo mám to na balonech, asi ještě větších než standardně:) - 14,5 R 20 - při vyšších rychlostech to celkem hučí.
pon lis 29, 2010 10:06 am

Odpovědět

Zpět na „IVECO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů