Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Kolečka. Bílá, žlutá, jak na ně ve volnu???

Příspěvek

Zdar, omlouvám se že zakládám nové téma, protože to patří spíš do AETRu, ale tam by to trošku zapadlo.
Takže, tisíc lidí, tisíc názorů.
Ale jak na to aby to bylo legislativně správně.
Mluvíme o vnitrostátní dopravě.
Já to dělám tak že pokud jezdím, jasně kolečko z tachografu. Volný víkend, nebo den, kdy není práce píšu žluté kolečko.
Bylo mi ale řečeno že žluté kolečko je potvrzení zaměstnavatele, takže šofér si musí na každý den co nejezdí napsat bílé, a na druhou stranu vyplnit do té tabulky postel od-do. Takže když bude příklad Pá 1.Máj, pak So a Ne, tak já napíšu řidičovi jedno žluté a on sám si napíše ještě tři bílé. To mi přijde jako pitomost, ale v Kocourkově je možé vše :mad:

Takže jak na to podle vás a pokud možno zákonů.
pon bře 30, 2009 8:35 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

U nás stačí žluté od zaměstnavatele.
pon bře 30, 2009 9:46 pm

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Podle čeho? Právě do teď jsem si to myslel taky, ale na školení ni bylo řečeno že žluté kolečko je potvrzení zaměstnavatele a bílé si píše řídič, jak já jako zaměstnavatel vím že ten šofér sobotu nedělu nejezdil někde jinde?
Právě proto v tom je ten guláš, na každém školení to říkají jinak, dokonce, to je ale kravina, kámošovi řekl že pokud si s autem jezdí sám a nemá zaměstnance tak nemusí mít ani tachograf.
úte bře 31, 2009 5:54 am

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

To ten školitel vůbec neví o čem mluví (prej nemusí mít tachgraf :valetsesmihy: . Stačí ti žlutý, nebo ten papír (potvrzení o činnostech) a nic víc psát nemusíš.
úte bře 31, 2009 9:23 am

Uživatelský avatar
Pedrozo1
Příspěvky: 241
Registrován: stř říj 22, 2008 6:07 pm
Bydliště: příbramsko

Příspěvek

Takový školitelé jsou nejlepší....tak podle něj si teda vlastně koupim svoje auto, budu vlastně zaměstnávat sám sebe, nebudu mít zaměstnavatele a tedy si můžu jezdit aetr neaetr...bezva, to bych možná i v dnešní době sám na sebe něco vydělal... :shock: :shock: :D :shock: :D :D
úte bře 31, 2009 11:49 am

rozi
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 28, 2009 8:05 am

Příspěvek

přesně tak v ČR ještě platí na volno žlutý kolečko vypsaný,ale je jasný že ten papír o nečinnosti je lepší...
úte bře 31, 2009 5:31 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jen kdybych se vrátil k začátku - z tachografu v pátek vyndám kolečko, dám tam vypsané čisté a to nechám točit do pondělí. Pak se v pondělí vyndá, dá nové a na to víkendové se napíše od kdy do kdy auto stálo - datumy, hodiny. Dřív jsme nechávali do pondělí protočit kolečko z pátku a za to byl při kontrole zprdunk že se nesmí protáčet několik dní, to že se několikrát protočí čisté asi nevadí :-) Každopádně na víkend či více stejně stačí jedno kolečko, nemusí být tři. já bych to taky mohl opuntíkovat, mám min 48hodin pauzu tak ji přece nebudu přerušovat výměnou koleček :-)
úte bře 31, 2009 5:49 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Bílý kolečko je záznam na maximálně 24 hodin, takže ho přes víkend točit nemůžeš. V pátek kolečko vyndám, v pondělí vypíšu nový a mezi to vložím žlutý s pauzou delší než 24h.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
úte bře 31, 2009 5:55 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Já přes víkend nechám protočit prázdný a nikdy žádnej problém při kontrole nebyl...
úte bře 31, 2009 6:00 pm

fatal_netware

Příspěvek

Nechci být šťoura. Za prvé nebydlí v ČR a v Anglii kontrola probíhá jinak. Ale nedovedu si představit kam bych dával bílé ( žluté ) kolečko do tachografu když máme v pekárně víc aut víc řidičů a ještě se k tomu na těch autech střídáme podle potřeby. Pro příklad v pátek na večer zapíchnu a do práce příjdu až v pondělí ráno. To které auto dostanu v pondělí ráno neovlivním a přes víkend jiní řidiči jezdily všemi auty. Tak potom nevím kde jsem to bílé ( žluté ) kolečko měl nechat.
úte bře 31, 2009 6:01 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Takto jsme to taky dělali ale chytrá paní z úřadu co kolečka v tom VW busíku to po nás chtěla takhle. Když budeš argumentovat 24hodinama, tak řekne, že je po 24hodinách můžeš měnit když chceš :-) Jinak že jim stačí záznam, že přes víkend auto nejelo - přece jen doba vložení a vytáhnutí kolečka se zaznamenává a tudíž sedí s ostatníma. Mě je jedno, jestli to dává smysl nebo ne, nebo co je kde psáno, nakonec stejně skončíš na tom, co po tobě chce ten kdo tě kontroluje.
úte bře 31, 2009 6:06 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ty baby z odboru dopravy jsou chytrý jak televizní noviny z novy. Mě chtěli vážit prázdný auto a až celník jim vysvětlil, že je to nesmysl. Bílý kolečko je prostě na 24h a dýl být v tachografu nemá. Nečinnost delší než 24h se u vnitra zapisuje na žlutý kolečko, u MKD na lejstro. Je to právě z toho důvodu, že se můžou na autech střídat řidiči a ty přijdeš v pondělí do práce a zjistíš, že autem, ve kterým je tvoje kolečko odjel kolega a ty nebudeš mít záznam na víkend. Psát to má správně zaměstnavatel, nebo dispečer, prostě aby to nebylo stejným písmem jako je tvoje a nesmí být v autě prázdný nevyplněný, dokonce v autě nesmí být ani razítko, což už je úplně zcestný.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
úte bře 31, 2009 6:13 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

No s tím razítkem je to pěkná blbost!!!
BES - běs
úte bře 31, 2009 6:15 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

To žlutý musí být vypsáno strojově stejně jako to lejstro o činnostech! To o tom razítku no to je perla! To je psaný kde, že to nesmí být? To si mám razítko na camrák nakreslit?
úte bře 31, 2009 6:17 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To už ti nikdo nevysvětlí, stejně jako na dotaz, co když su někde měsíc v prdeli na opačným koncu republiky, chrápu na ubytovně, kde mám potom brát žlutý kolečka na víkend, když je nesmím mít sebou? Odpoveď: Vaše starost, třeba ať vám je dovezou.
Razítko sice v autě být může, ale ne to, se kterým se razítkujou kolečka, nebo lejstro. Musí být zřetelně označený, třeba číslem, aby nešlo zaměnit.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
úte bře 31, 2009 6:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů