Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

rummi píše:
david píše:
Olda píše:Já je teda vidím :roll:
Dy? jsou to ty červeno-bílý zebry na spodku dveří, něco takovýho máte i na dakarce né?
To sice je z reflexního materiálu...ale pokud se nepletu, tak to nemůže být náhradou za klasickou odrazku.
Jinak tyhle reflexní cedule (stejně jako na našem Dakaru) jsou přece povinný pro všechny náklaďáky. Ale opět..nejsou náhradou odrazek.
Ta sanita je vozidlo do 3,5 tuny ,stači na ni béčko řidičák a odrazky tudíš mýt nemusí,to je můj názorrr. :wink:
Odrazky musíš mít i na kole Obrázek
ned bře 12, 2006 10:31 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

david píše:
rummi píše:
david píše: To sice je z reflexního materiálu...ale pokud se nepletu, tak to nemůže být náhradou za klasickou odrazku.
Jinak tyhle reflexní cedule (stejně jako na našem Dakaru) jsou přece povinný pro všechny náklaďáky. Ale opět..nejsou náhradou odrazek.
Ta sanita je vozidlo do 3,5 tuny ,stači na ni béčko řidičák a odrazky tudíš mýt nemusí,to je můj názorrr. :wink:
Počkej...jako že na osobácích nemáš ve světlech odrazky??? Máš. Reflexní cedule ne...ale odrazky ano.
V to případě můžou být sočástí téch červený svítilen stejně jako u osobáku,předtím jsem měl dojem že vám tam chybbí ty z náklaďáku.
ned bře 12, 2006 10:37 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

rummi píše: V to případě můžou být sočástí téch červený svítilen stejně jako u osobáku
Jako je to možný...já jsem se jen chytil toho, co psal cuisine.
ned bře 12, 2006 10:43 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

odrazky musí být na každým autě - v těhle světlech nejsou koukal jsem na ní zblízka

červeno bílé pruhy označují auto které dělá práci v jízdním pruhu nebo nějaký speciál - třeba popeláře

náklaďák nad 7,5 t musí mít v zadní části oranžovo žluté - ale jen nad 7,5t ..

ty nové sanitky pokud vím ty josu už nad 3,5t takže na ně c být musí
ned bře 12, 2006 10:44 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

david píše:
rummi píše: V to případě můžou být sočástí téch červený svítilen stejně jako u osobáku
Jako je to možný...já jsem se jen chytil toho, co psal cuisine.
Z tý fotky to asi nepoznáme jestli ty červený sklíčka mají v sobě odrazku ale bylo by divný kdyby to otipovali bez těch odrazek. :wink:
ned bře 12, 2006 10:48 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

rummi píše:
david píše:
rummi píše: V to případě můžou být sočástí téch červený svítilen stejně jako u osobáku
Jako je to možný...já jsem se jen chytil toho, co psal cuisine.
Z tý fotky to asi nepoznáme jestli ty červený sklíčka mají v sobě odrazku ale bylo by divný kdyby to otipovali bez těch odrazek. :wink:
kov zvládne všelijaké zajímavosti ... já jsme si tu sanitku obcházal a na tý jak jsem koukal na ní fakticky nebyly ...
ned bře 12, 2006 10:51 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

rummi píše:Já mám tedy skušenosti v celku dobrý,ale se sklápěcí nástavbou na velkým autě.A jenom si vspominám že Loprais po havárii v roce2003 prohlásil že jim nástavba od Kováků zachzránila život. :wink:
tady jeste fotecka.
Obrázek
ned bře 12, 2006 11:18 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

pon bře 13, 2006 3:54 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Pražské sanitky

Příspěvek

snad ani odrazky nepotřebují, protože jsou téměř z poloviny polepené reflexními fóliemi. A ochrana proti podjetí by tady jenom překážela, do sanitky je potřeba bez problémů nastoupit, určitě to bude ošetřené vyjímkou ze zákona. Nadto červené blikny jsou na objednávku zadavatele, takže to opět nejde na vrub KOVu, říkejte si co chcete.
Sanitky jsou nad 3,5 t, a hlavně se nevejdou do šířky vozidla pro sk.B.

Btw. KOV staví pro pražskou záchranku záchranářský kamion (MB Actros) - bude to tříosá kysna na malých kolečkách, v přední části nad točnou bude místo pro štáb, nad střechu se vysune operační střediskou a obě postranice se zvednou a rozloží na dva stany, kde bude po pěti místech vybavených pro neodkladnou pomoc. V zadní části kamionu pak bude sociální zázemí pro zasahující záchranáře a sklady materiálu. Návěs bude vybaven elektrocentrálou s osvětlovacím stožárem, rozvodem elektřiny, vody a medicinálních plynů. Tahač už byl předán, návěs by měl následovat do konce dubna.
pon bře 27, 2006 9:55 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské sanitky

Příspěvek

Hynek píše: Btw. KOV staví pro pražskou záchranku záchranářský kamion (MB Actros) - bude to tříosá kysna na malých kolečkách, v přední části nad točnou bude místo pro štáb, nad střechu se vysune operační střediskou a obě postranice se zvednou a rozloží na dva stany, kde bude po pěti místech vybavených pro neodkladnou pomoc. V zadní části kamionu pak bude sociální zázemí pro zasahující záchranáře a sklady materiálu. Návěs bude vybaven elektrocentrálou s osvětlovacím stožárem, rozvodem elektřiny, vody a medicinálních plynů. Tahač už byl předán, návěs by měl následovat do konce dubna.
:shock:
pon bře 27, 2006 10:08 am

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Re: Pražské sanitky

Příspěvek

Hynek píše:snad ani odrazky nepotřebují, protože jsou téměř z poloviny polepené reflexními fóliemi. A ochrana proti podjetí by tady jenom překážela, do sanitky je potřeba bez problémů nastoupit, určitě to bude ošetřené vyjímkou ze zákona. Nadto červené blikny jsou na objednávku zadavatele, takže to opět nejde na vrub KOVu, říkejte si co chcete.
Sanitky jsou nad 3,5 t, a hlavně se nevejdou do šířky vozidla pro sk.B.

Btw. KOV staví pro pražskou záchranku záchranářský kamion (MB Actros) - bude to tříosá kysna na malých kolečkách, v přední části nad točnou bude místo pro štáb, nad střechu se vysune operační střediskou a obě postranice se zvednou a rozloží na dva stany, kde bude po pěti místech vybavených pro neodkladnou pomoc. V zadní části kamionu pak bude sociální zázemí pro zasahující záchranáře a sklady materiálu. Návěs bude vybaven elektrocentrálou s osvětlovacím stožárem, rozvodem elektřiny, vody a medicinálních plynů. Tahač už byl předán, návěs by měl následovat do konce dubna.
no to vidím na zakázku tak za 15 - 20 milionů která bude pár let někde stát pak se za dvojnásobekceny pořídí jiná ... :lol:
pon bře 27, 2006 10:29 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

To: cuisine

Příspěvek

Ten návěs je prý již hotový, dělají na něm poslední úpravy a dodělávky. Jinak fotku tahače už mám, ale nemůžu jí pustit dál, neb jsem ji nefotil. Actros MP2 v záchrankové barvě s majákem vypadá opravdu impozantně :-) Btw. představa objednatele byla taková, že s tím přijede jeden šofér, zastaví, odpřáhne, zmáčkne knoflík a celé se to samo rozloží, to si nevymýšlím, na www.zzshmp.cz byla vloni ke stažení zadávací dokumentace. Jinak stát to zatím bude bůhví kde, později by to mělo být deponováno na nové stanici IZS (HZS+ZZS) v Modřanech, která by měla :valetsesmihy: stát do dvou let.
pon bře 27, 2006 7:35 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Re: To: cuisine

Příspěvek

Hynek píše:Ten návěs je prý již hotový, dělají na něm poslední úpravy a dodělávky. Jinak fotku tahače už mám, ale nemůžu jí pustit dál, neb jsem ji nefotil. Actros MP2 v záchrankové barvě s majákem vypadá opravdu impozantně :-) Btw. představa objednatele byla taková, že s tím přijede jeden šofér, zastaví, odpřáhne, zmáčkne knoflík a celé se to samo rozloží, to si nevymýšlím, na www.zzshmp.cz byla vloni ke stažení zadávací dokumentace. Jinak stát to zatím bude bůhví kde, později by to mělo být deponováno na nové stanici IZS (HZS+ZZS) v Modřanech, která by měla :valetsesmihy: stát do dvou let.
no to jsem zvědavej co to bude zase za zbytečnost ...
safra ty bydlíš kousek od mě .. já jsem z p. břežan :lol:
pon bře 27, 2006 8:12 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

http://www.bvv.cz/i2000/Akce/b-auto.nsf ... NAV=1&ID=0

Tak tady je ten záchranářský Actros.
úte kvě 30, 2006 1:53 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

no já z toho kamionu nevim no ... podle mě by bylo o dost levnější řešení udělat několik kontejnerů a je tak vybavit. takhle to má armáda a má to navrhnuté a vyzkoušené . osobně si myslím že by to bylo levnější řešení a při využitelnosti kamionu ( už 10 za 10 let ) by se vždy podařilo sehnat pár nosičů kon?áků které by je odvewzli a místo
Naposledy upravil(a) cuisine dne úte kvě 30, 2006 6:01 pm, celkem upraveno 1 x.
úte kvě 30, 2006 5:52 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů