Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

roadtrain

Příspěvek

Já to ale měnit nechci. Každý řidič je dospělý a musí se o sebe postarat. Já tady píšu protože rozumné argumenty si dohledávám v zákonech a tím se mi rozšiřují vědomosti. Krom toho se někteří mohou dozvědět něco ode mě. Je mi úplně jedno, že je tady hodně zarytých kilometrážníků a procentníků, kteří jezdí roky a stále mají jen dluhy a holou dupu. Je to jejich problém. A pokud jde o ty, co druhé řidiče oblbují a vydělávají na jejich hlouposti. Těch si sice nevážím, ale taky mi nevadí. Prachy jsou prachy a každý vydělává jak umí. Jen už nechci aby odírali mně. Krom toho, kdyby se každý v česku měl živit jen poctivě, tak by už půlka národa umřela hlady (teda ta dnes bohatší půlka).
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob črc 30, 2011 4:21 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

tak je to správně,hledět si sebe a zbytek at si to dělá jak chce.nejde být zodpovědný za druhé.
zákon jako takový to je v ČR těžko 1 zákon 100 právníků 101 výkladů :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob črc 30, 2011 5:22 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Roude víš hovn... 1 "gumovej" zákon 1000 výkladů a ten "policejní" je jediný správný.... :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob črc 30, 2011 6:12 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

i to je jedna z možností :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob črc 30, 2011 7:16 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Takže pilotům to zafungovalo. Vedení už prý komunikuje lépe:
http://ekonomika.idnes.cz/piloti-ustoup ... oakcie_mad
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned črc 31, 2011 3:17 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no a stejně jich 50 propustí spíše pochopily že je lepší jednat než stávkovat :!:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned črc 31, 2011 3:19 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak to je fooor.
Teď už to "italskou stávkou" zkouší i vládní strana TOP O9. Když nebude po našem, tak nepřijdeme do vlády a neprojednáme zdanění hazardu, protože nemusíme.
Tak se to dělá: http://zpravy.idnes.cz/kalousek-bude-ve ... _domaci_hv

Podobně jako český řidič MKD by dispečerovi napsal: Je čtvrtek dopoledne. Od pondělka jsem odpracoval tento týden už 40h pracovní doby, které mám sjednané v pracovní smlouvě. Stojím na parkovišti u vykládky. Skládat začnu příští týden v pondělí ráno.
A co mu kdo může? Stejně jako TOP 09 – nic.
Závazek z pracovní smlouvy splnil a že nechce udělat něco navíc za to ho nikdo trestat nemůže, ani ho jinak nedonutí. Zbývá jen dohoda, nebo prostoje :wink:

Jen mi z Klouskových úst chybí květnaté věty o vydíráni lidí a hazardem z jejich zdravím, které používal když protestovali doktoři.
Možná že pár miliard, které by se ve stání kase mohli objevit mu prostě nestojí za řeč. (Má dost svých?)
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv srp 18, 2011 5:22 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

ja stavkuju už jeden měsíc a ještě se ke mně nikdo nepřidal.. už měsic sem neřídil na cestě auto na protest :D :D ale nikomu to zatím nevadí tak nevím co vystávkuju... :lol:
pon srp 22, 2011 12:09 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Kony 15

Příspěvek

Jestli máš mzdu a jsi doma tak jsi dobře vydělal za nic nedělání a zaměstnavateli to někdy začne vadit.
Pokud ji nemáš, tak se starej, abys ji dostal. Co jiného by jsi chtěl hned získat? Teda pokud jsi doma.
Pokud jezdíš, tak bude mít zaměstnavatel problém, když to odstavíš vždycky po 40 hodinovém týdením výkonu, který máš v prac. smlouvě.
Jestli jsi placený od km, nebo tržby, tak musíš vymáhat hodinový plat a cestovní náhrady podle smlouvy a zákona.
Nevím co přesně řešíš, takže ti nemůžu přesně odpovědět… Kdyby se k tobě někdo přidal, tak tím nic nezískáš. Spíše naopak…

Možná jsi jen dispečer :roll: Nebo majitel a jen to zkoušíš? :wink:

A když se člověk mrkne zpětně do tvých příspěvků. Tak zjistí že jsi jen ten ubohej dopravce co se snaží mlžit…
Takže můžeš stát, ale nic tím nezískáš. Kdyby tam byl tvůj zaměstnanec, tak tam bude stát na tvoje náklady a pokud si mzdu i cestovní náhrady uplatní u soudu, tak se rychle vzpamatuješ... :wink:
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon srp 22, 2011 1:26 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

"Když k nám v roce 863 přišli Cyril a Metoděj, tak jsme ještě nikdo v Evropě netušili, že si po více jak 1 100 letech Řecko vyúčtuje cesťáky a diety." :D
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned říj 30, 2011 8:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů