Mýtné v Rumunsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

To je ono a tá cena je fajn , asi tam začnem prespávať . S tou kontrolou na čiare presne ako píšeš , zobral občianský a CMR a o chvíľku bol spátky . Chcel aj na kávu a mohol som pokračovať . Najhoršie bolo , že celé 4 hodiny čo som tam stál tak na vysielačku nikto nereagoval , tak som kecal s jedným Lotyšom :D . Ani som nevedel , ako dobre si pametám rušťinu :lol: . Cestou spátky sa už na CB ozval Árpi z Levíc tak to aspoň rýchlejšie ubehlo . A ľúbia dosť posielať cez rentgén . Ale to asi podľa xichtu :D
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
sob kvě 19, 2012 9:00 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

jj jsou jebnutí,na rentgenu jsem u Rumuna ještě nebyl,dycky maďar,teď posledně navíc když jsem jel přes Artánd-Bors z Rumunska do Maďar,tak stáli rumuni pod jejich přístřeškem,každý kamion tam zastavil,čekal jsem asi 5min,něco si žblechtali do vysílačky a pak jsem jel,smysl této akcion jsem nepochopil.Hlavně teď nemá cenu se tam v pondělí hnat,bo to tam stojí,měsíc zpět tam byla 15km kolonadojel jsem v po v 6h ráno,jel jsem tam jen kvůli kolegovi kterému řekli že musí vjet v ne večer(od jiné firmy byl),jinak bych nejeltak sme tam dojeli,jebli to do levého zajeli na prašan a večer když jsme šli na véču,tak to tam stálo stejně.Nepochopím,vždy to tam bylo hned.A na Nadlacu taky katastrofa,do Maďar to je normální ale do Rumun ne,sem minule stál 4h v koloně,vyjížděl jsem v ne dojel jsem tam kolem 4 ráno a hotovo.Už ať z tama zmiznou konečně.Ale na druhou stranu aspoň je sranda 8) Nemusíme furt hrnout,i poskakovat se musí :P
ned kvě 20, 2012 9:35 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Jasné neni sa kam hnať . Na Ártánd-Bors stoja vždy Maďar aj Rumun spolu a raz pozerá doklady jeden a raz druhý . Teraz ešte jedna kočka hlásila ŠPZ v medzipriestore asi čakali na niekoho , tiež neviem čo to malo znamenať . Aspoň , že pred čiarou smerom do RO je to veľké parkovisko a je kde zostať , keď treba .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pon kvě 21, 2012 6:25 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

jj myslíš ten prašan tam na levo,je tam truck shop,otevřený sem ho sice neviděl,ale je,stávám tam pořád když jezdím do Cluje.Dobře tam vaří a mají tam vcelku i výběr
úte kvě 22, 2012 10:00 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

čvanča jasnačka to je ono a varili tam fakt dobre . A takto to tam teraz vyzeralo Obrázek [/img]Obrázek
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
stř čer 06, 2012 10:39 pm

Giggii
Příspěvky: 146
Registrován: úte lis 15, 2011 2:05 pm
Bydliště: Hustopecsko

Příspěvek

Pánové můžete mě někdo dát info jak je to s tranzitem přes Rumunsko,hlavně by mě zajímalo jestli je tam v neděli zákaz jízdy nebo můžem jet.Díky Vám.
čtv čer 07, 2012 3:22 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Čaves . Nedeľnú jazdu som tam ešte neriešil , to sa už snažím byť doma :D. Jediné vážnejšie obmedzenie je tam , že ADR nesmie jazdiť v noci od 22 do 5-tej ráno . Tak snaď ešte niekdo niečo pridá .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pát čer 08, 2012 9:45 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

v Rumunsku můžeš jezdit furt,na netu je tuším psaný zákaz,ale jezdí se,několikrát jsem jel v nedělu a no problemo,kamionů jezdí jako v běžný den.Jinak je akorát omezení v kaňonu,to je od sibiu - po pitesti tuším a za aradem na devu,ale to si nejsu jistý,každopádně od sibiu - pitesti je to jen od tohoto,nebo příštího měsíce do září,ale je tam cedule u kruháču,takže to nepřehlédneš a jezdí se na Brašov.Je to v podstatě jedno,akorát se nestavíš v kaňonu na koleno za 5 E :)
sob čer 09, 2012 1:36 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

Wlado - jj klasika,sem taky minule stál u té lukoil benzinky,nechtělo se mi čekat,tak jeb to do levého a až na váhu,tam už na mě čekali kluci Rumunští,chtěli 20 E(napsal si to jarda na ruku) sem řekl že nedám,že jich znám a max 5,to ne málo,ať se jedu otočit,říkám nikam nejedu,tu počkám a až bude konec kolony tak se zařadím,že ne,tak mi sebrali pas,vypnul sem motor a čekám,za chvilku doběhl 2 že ať dám 20 a jedu nebo otočit a nakonec,tak mu říkám,že za tu dobu co tam stojím už bych byl u Maďara,takže 5 nebo se fakt otočím,že ne to je málo,říkám ok a jedu,objel sem váhu a už su u stopky a v tom doběhne další,že prý 10,říkám 5,NE,tak sešlápnu spojku,kamion zasyčel a už ukazoval 5,tak sme to směnily za pas a jel jsem ovšem za ten čas s nima jsem si pomohl jen o půl kolony Samozřejmě sem to vše naznačoval různýma gestama,něco nohama atd,aby někdo zase nezarypoval :lol: Protože Rumunsky opravdu neumím,jezdím tam jaků dobu a umím akorát Bune Zija - Dobrý den,Buna sera - Dobrý večer,La revedere - na shledanou,Drum Bum - šťastnou cestu.A Mulcumesk - děkuju.Jen tak pro srandu :D :P
sob čer 09, 2012 1:47 am

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

:D Ja som v zahraničí platený aj dietami tak ostávam v kolone , ale jazdí tak dosť chlapov čo idu dopredu . Už sa mystalo , že som prešiel tú Rumunsku váhu na tej pumpe a keď z nej vychádzaš tak tam je stopka . Zostal som na nej stáť a oproti v takej malej búdke sedeli policajti a čakali kto nezastaví . On sa díval na mňa ja na neho a aj keď som tam zostal tak vyletel von a pýtal sa prečo som nezastavil :shock: . Chvíľku som sa len pozeral a on my ukazuje , aby som šiel do búdky za tým druhým , že my vypíše pokutu . Opýtal som sa či mu bude stačiť na kávu , dal som 5 éčiek a všetko bolo ok :lol: . Sú to exoti , ale sme sa na tom potom spolu aj zasmiali :D . Kedysi im stačilo aj pifko , alebo cigaretky , ale teraz už len EURO :D .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
sob čer 09, 2012 6:46 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

jj teď už jen ty Eurka chcou.Já mám tež diety,takže na kilometry nehraju,ale jak jsem předjížděl,tak to bylo z principu,jsme v EU ne :lol: Tak jsem jim chtěl ukázat,jak vypadají hranice :twisted: :twisted: :lol:
ned čer 10, 2012 2:49 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Jasnačka :lol: . Teraz v piatok som bol s kamarátom , akurát sa vrátil z RO a hovoril , že na čiare po kolónach ani stopa . Asi už dostali rozum darebáci :D . To zas bude nuda na čiare :D . U nás teraz neni roboty takže tam idem až za 3 týždne keď sa vrátim z Chorvátska z dovolenky . Riaditeľ chce ísť so mnou a viacej to tam rozbehnúť , tak som zvedavý . Mne by nevadilo jazdiť len tam .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
ned čer 10, 2012 3:11 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

já sem právě v Romanii nebyl dlouho,už mi to chybí,sice tento týden sem byl v Satu Mare,ale to je příhraniční,to je o ničem,su pořád Chorvatsko,Bosna,Srbsko.Na Rumuny nemáme job,nechcou platit.Ale těším se až budou zas Bucureště ať ošéfuju jak pokročili kluci s dálnicí
ned čer 10, 2012 8:24 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Veď to , že nechcú platiť :evil: . Naša pobočka mala doteraz problémy s tým , že nemali dodávku s ktorou by rozvážali tovar . Teraz sme im poslali a dúfame , že to bude lepšie . Doteraz veľa peňazí vrážali do externých dopravcov a potom nemali na ďalší tovar prachy . Uvidíme , ale myslím , že šéf to nebude chcieť položiť keď už tam vrazil toľké prachy . Je tu v okolí ešte jeden dopravca čo tam jazdí tak ak to neklapne v tejto firme , pôjdem sa popýtať tam . Ale zatiaľ platia slušne , tak neni dôvod meniť šéfa :wink:
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
sob čer 16, 2012 10:43 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

ještě bych dodal,že pokud Vám RO celník drbne na hranicách plombu,vystaví papír a ten vám předá,na něm je napsané místo odstranění plomby,pokud má člověk 1 vykládku,tak je to jasné,pokud víc,tak musí jet tam kde mu to napsali a počkat až dojedou finančáci to odstranit.Za odtrhnutí plomby hrozí basa ode 2 měsíců až 3 roky,je to tam napsané Polsky,takže bacha na to.Na odstranění plomby se čeká půl dne,to je normál.Není to na veškerý náklad,jen na drahý,třeba televize atd.Na friga to dávají skoro pokaždé když vezete ovoce,zeleninu atd.Takže bacha na to,nevyplatí se to strjnout
ned dub 14, 2013 8:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Rumunsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti