Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Ronny.now
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 18, 2007 1:37 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Prihlášení anglického tahače

Příspěvek

Ahoj,mám veliký dotaz.Dá se v čechách přihlásit a podnikat s tahačem dovezeným z Anglie (pravostranné řízení) ? Je tu taková idea do čtvrt roku,pokud by to šlo dovézt z Anglie Volvo FH 6x2 , ktomu podvalníček a hurá na menší nadměry,práce by byla.Nevíme jen jak je to s tahačem,v Anglii jsou mnohem levnější a třeba přestavba, respektive bouda s volantem na správné straně by se už nevyplatila.Díky za odpověď.
Nelituj ničeho ...
čtv úno 14, 2013 11:41 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Todle nedáš,proto jsou ty auta tak levná bo nejsou bez přestavby k použití.ČR je krom toho Evropějští než Evropská Unie a nedáš na čísla Ameriku,natož pak Anglána.Jediná šance nechat to na GB číslech ale co to obnáší na pojistkách,sil.daních a jak tam udělat co rok stk fakt netuším.
čtv úno 14, 2013 11:51 pm

Ronny.now
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 18, 2007 1:37 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek

přesně to co jsem se nechtěl dočíst :( On je totiž docela rozdíl dát za tahač 400 , nebo 800 tisíc . Nehledě na to že tady se nedá moc sehnat ojetý tahač 6x2 :(
Nelituj ničeho ...
pát úno 15, 2013 12:02 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Jo jeto tak,já měl moooc Amerik pick-upy,jeepy atd.,chtěl jsem hodně US tahač ale jo´když jsem zjistil co to obnáší tak jsem šel do Scanie s čumákem.
pát úno 15, 2013 12:22 am

fatal_netware

Příspěvek

Co já vím, tak přihlásit anglické auto na české RZ jde jednoduše za těchto podmínek: musíš být majitelem anglického auta minimálně šest měsíců v UK a ty se následně natrvalo stěhuješ zpět do ČR. V tomto výjimečném případě nemusíš předělávat řízení. Ale musíš předělat světla a projít technickou a pak Ti to dají na ČR RZ. Je to jediná cesta, o které vím, ale myslím si, že se vztahuje jen na osobáky.
pát úno 15, 2013 12:55 am

fatal_netware

Příspěvek

Jo a zapomněl jsem dodat, že to auto následně majitel nesmí prodat a má potom už jen možnost buď ho nechat zešrotovat, nebo odvézt zpět do UK.
Více na DEKRA Automobil a.s.
pát úno 15, 2013 1:00 am

Ronny.now
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 18, 2007 1:37 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek

jj,tohle vím že jde u osobáku,nevěděl jsem jen jestli to nějak nejde s tahačem na podnikání.Třeba v anglii to v pohodě jde,firmy tam mají i tahače s volantem "po našem" , který pondluje anglie-kontinet. O tom si tu asi ale můžu nechat zdát. :(
Nelituj ničeho ...
pát úno 15, 2013 1:04 am

fatal_netware

Příspěvek

Promiň, že Ti to tady zas_rám, jen mi to pořád vrtalo v hlavě a tady je to přesně. Je zajímavé, že tam nepíší nic o tom jestli to musí být jen osobní ayuto, nebo to může být i nákladní či autobus.

Dovoz vozidla s pravostranným řízením z jiného členského státu Evropské Unie

Postup pro vlastní dovoz vozidla ze státu Evropské unie
1. Udělení osvědčení o homologaci typu ES nebo schválení technické způsobilosti typu vozidla vydané jiným členských státem EU.
2. Pro vozidlo, u něhož není prokázáno udělení osvědčení o homologaci typu ES nebo schválení technické způsobilosti typu vozidla vydané jiným členským státem Evropské unie, platí ustanovení odst. 3 § 35 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.
3. Osvědčení o registraci silničního motorového vozidla a technický průkaz silničního motorového vozidla, pokud byl vydán. Žadatel doloží originály ze země původu nebo ze země poslední registraci.
4. Evidenční kontrola

Pro registraci vozidla v České republice je v zásadě platný požadavek levostranného řízení, ale na základě základních právních principů práva Evropské unie, tj. volný pohyb zboží a volný pohyb osob, je možné udělit výjimku pro registraci vozidla s pravostranným řízením jednotlivě dovezeného z členského státu Evropské unie a to v případě, že se jedná o přesun vlastního vozidla v rámci Evropské unie. Vzhledem k zákonným požadavkům na bezpečnost silničního provozu bude tato výjimka udělena pouze na základě níže uvedených požadavků.

Výjimka bude udělena za předpokladu splnění všech následujících požadavků

1. Žadatel o oddělení výjimky pro registraci vozidla, tj. vlastník vozidla (dále jen žadatel) pobýval na území členského státu EU a stěhuje se na území České republiky, přičemž současně s tím přesouvá svoje vozidlo, což prokáže zápisem v technickém průkazu nebo osvědčení o registraci vozidla.
2. Vozidlo bude upraveno z hlediska světelných zařízení a nepřímých výhledů (zrcátka) pro provoz pravostranný, což bude doloženo technickým protokolem z pověřené zkušebny o kontrole nepřímého výhledu z vozidla a doložením nastavení světlometů pro pravostranný provoz.

Pověřené zkušebny: DEKRA Automobil a.s.
Türkova 1001
149 00 Praha 4
tel: 267 288 111

TÜV SÜD Auto CZ s.r.o.
Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
tel: 239 046 900
Upozornění:

1. Pro udělení výjimky pro vlastní registraci vozidla je žadatel povinen mít pobyt na území České republiky.
2. Vlastní výjimka je nepřenosná na jinou osobu a v případě, že dotyčná osoba již nehodlá dále vozidlo v ČR provozovat musí být vozidlo trvale vyřazeno nebo vyvezeno.
pát úno 15, 2013 1:05 am

Ronny.now
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 18, 2007 1:37 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek

V pohodě,každá rada dobrá.Dík
Co jsem se dočetl,tak se musím odstěhovat do Anglie,aby si mohl domů dovézt tahač. :D
Nelituj ničeho ...
pát úno 15, 2013 1:15 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

A nevyplatí se to i s tou předělávkou? Píšeš, že rozdíl v ceně aut je cca 400 tis., a co si pamatuju, tak přebouchat Scanii vyšlo na cca 250....
pát úno 15, 2013 7:52 am

Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Asi je lepsi usetrit 400k, nez jen 150k a jezdit u obrubniku :)
pát úno 15, 2013 6:17 pm

fatal_netware

Příspěvek

No já myslím, že to chce hlavně kvůli předjíždění :-D Není nad to, když jsem v ČR a mezi dědinama chci předjet traktor. Na takovou situaci je pravostranné řízení k nezaplacení lol
pát úno 15, 2013 8:41 pm

Ronny.now
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 18, 2007 1:37 pm
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek

no ono mi je celkem jedno na který straně sedím,jezdil jsem v anglii s levákem a v čechách s pravákem.hlavně že mám volant.Ono jde o to že na přeboudování není prostor a taky to chvíli trvá.Dílna sice je,ale jen na takovou tu běžnou údržbu,nemůžu v ní být tak dlouho,využívá ji jiný autodopravce
Nelituj ničeho ...
pát úno 15, 2013 10:11 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

tak pokavad výrobce přestavbu nepovolí,tak bych k tomu anglickýmu koupil u nás nějákou totálku,nebo jen noty a máš hotovo
2x Nissan atleon 210
čtv úno 21, 2013 4:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů