Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
fufa
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 02, 2008 8:27 pm
Bydliště: u Vsetina

Příspěvek

marrtin-mas pravdu mel sem to v zapalovaci ale ja zas elektrice nerozumim jen vim ,ze kdyz je ji hodne muže zabit :) ale ta nabijecka je pohodlnejsi bo me furt stvalo jak ten menic vrci(chladi)a hlavne ty repraky tak sem jej prodal a je klid.
pon zář 30, 2013 8:33 pm

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

Matthew \8/ - docela důležité je pro tebe hodnota výkonu. Pokud si myslíš, že máš 1200w krátkodobě (ve špičce) tak by výkon měniči měl být někde kolem 600w. Pokud budeš pouštět mw na 700w tak při startu bude chtít cca dvakrát tolik. Ale zkusit to můžeš, uváděné a skutečné hodnoty se můžou dost lišit. Třeba se bude aspoň točit a svitit :D
Kazdopadne, musíš mít pořádně kabely k baterkam, a pocitej že to bude docela sosat, takže bacha at nastartujes. Na dvoulinku to nepojede:-)
TGX 18.500 EF3
pon zář 30, 2013 8:42 pm

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

Ale jen pro zajímavost - odešel mi můj netbook a než jsem ho dál do kupy tak jsem měl půjčený klasický ntb od kolegy. Myslím že to byl acer. Jeho nabijecka měla zřejmě ochranu proti asi všemu, protože jsem ji nerozjel na měnič, pouze ze site. Ta svine chtěla prostě čistou sinusovku. To jsem teda viděl poprvé, a ani nevím jestli to nějaký prodejce bude vědět, takže me to docela zaskočilo, protože o aceru uvazuji a do menice s čistým sinusem fakt nejdu, to raději koupím ročně dvě nové baterky do pc
TGX 18.500 EF3
pon zář 30, 2013 8:50 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

jak ty zdroje k notasum dojebaji baterku? čim? jde to nějak ovlivnit?
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pon zář 30, 2013 9:22 pm

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

No tak na to ti neumím asi úplné přesně odpovědět, ale podle me je to tím, že nabijecka z pumpy dává jednoduše 19V a basta. Nepracuje s tím co baterka potřebuje ale prostě ji pořád krmí. Nemám s tím moc zkušeností, Ale ty nabijecky jsou prostě hloupé. Nicméně asi existují i lepší kousky, tam ale co vím, se cena pohybovala někde kolem ceny menice, tím pádem jsem nad tím ani neuvažoval. Ale že zkušeností ostatních se ukázalo, že baterka s nabíječkou ze zapalovace vydrží obecně rok, s nabíječku přes 220v měnič pak roky zhruba dva. Tak si to nějak preber:-)
TGX 18.500 EF3
úte říj 01, 2013 7:18 am

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

martin-je to pripojeny primo ve volvu zadny samo domo. ja jen ze me jaksi nebavi ohrivat na bombe kor ve tme :-D tak bude lepsi najit od nej krabici s papirama a precist hodnoty?
Swedish Toy
úte říj 01, 2013 7:32 am

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

Jak hrubé jsou privodni kabely? Kam vedou? Nespolehal bych na to, ono se může totiž stát, že to pojede, ale kabely se můžou vlivem protekajiciho proudu hřát.a začít třeba i hořet. Záleží jaké tam jsou proudove ochrany - pojistky. Ony totiž pribalene kabely k měniči bývají poddimenzovane... Takže tak. Pak se klidně ozvi na sz a zkusím ti třeba po tel pomoct.
TGX 18.500 EF3
úte říj 01, 2013 10:54 am

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

Fufa - taky řešení, pokud tím menicem nepotřebuješ napajet nic jiného. U mě by to nešlo. Tv, vrtačka, pajka, holicí strojek, ntb... :D
TGX 18.500 EF3
úte říj 01, 2013 11:01 am

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Zdar chlapi prvně na vysvětlenou jak tu někdo psal elektřině rozumín asi jako vyšívání.
Takže potřebuju vědět jaký měnič si mám kupit potřebuju to na noťas,konvicu,světýlka a ty capiny.
Mám to rvát na baterky a kolika wattový měnič?
Přemýšlím o něčem takovém http://auto.bazos.cz/inzerat/29615356/m ... 1500-W.php ale jak říkám fakt se v tom nevyznám potřebuju to napojit na baterky do Skančy.
Díky za případné info :-) :lol: :lol:
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
pát pro 06, 2013 3:37 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

nezlob se na mě, ale takový bych si nekoupil, čím menší bude měnič tím víc bude ošizený. Navíc toto vypadá na nějakou čínskou stánkovou potvoru. Raději si připlať a kup něco takového http://menice-napeti.heureka.cz/whitene ... 2-zasuvky/
pát pro 06, 2013 7:17 pm

Derby-Senda
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 07, 2011 10:02 pm
Bydliště: Svojkov

Příspěvek

Jako laik si zvládneš pohlídat dvě hodnoty a to napětí a výkon, napětí ja jasný máš 24V v autě a 230V potřebuješ a výkon je potřeba brát z toho co tam budeš připojovat na všech zařízeních máš ten výkon ve watech uvedenej notebook klasika si veme kolem 60W herní třeba i 170W světílka to bude kolem pár desítek W když toho budeš mít hodně a konvice je žrout muže si vzít i přez 1000W tak zvaž není li lepší si koupit plynový vařič a jen slabý třebas 300W měnič nebo konvici přímo na 24V
Měnič neber nejlevnější mám 300W z pumpy no maká ale pořád běží ventilátor a to dost obtěžuje tak taky hledám něco kvalitního do 500W víc nepotřebuju
ned pro 15, 2013 11:53 pm

MickXX
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 17, 2013 10:20 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

Na 500W bych doporučil minimálně něco takovýho http://www.deramax.cz/menic-napeti-p100 ... 567-c-924/. Hlavně je potřeba před nákupem zvážit co tam potřebuji napojit a taky jak dlouho potřebuji mít dané spotřebiče na baterii bez nastartovaného motoru!!!
Pro přehled je na těchto stránkách jednoduchá kalkulačka http://www.menice-napeti.cz/menice-napeti-vypocty.php hlavně si přečtěte napřed i ten text předtím. Hodnoty jsou udávaní pro napájení z trakčních baterií tudíž na klasické startovací baterii vám to vydrží minimálně o 20% méně z praxe vím že i přes 30-40% (stáří baterie). Taky je potřeba dostatečně předimenzovat přívod nápajení od AKU k měniči, ideální je průřez minimálně 4 mm2 a výše v závislosti na délce přívodu od aku k měniči.
úte pro 17, 2013 10:54 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Dobrá volba?

Příspěvek

Jsem rozhodnut koupit si tento http://www.thelektro.cz/products/menic- ... -ovladani/ http://www.deramax.cz/menic-napeti-ms20 ... 242-c-924/ měnič. Myslím, že splňuje ze všech dostupných měničů nejlépe poměr "výkon/cena".
Měnič bude napájet Remosku/550W, presso/1500W, mikrovlnku/cca. 1300W a nojbuka.
Chci se zeptat, zda tento měnič, či jiné měniče od firmy CARSPA někdo používá, a jak je s nimi spokojený, popřípadě jaké jiné 2000W měniče používáte, jak je máte dlouho, jakým způsobem je používáte, kolik stály a zda plnohodnotně fungují.
Také se chci zeptat, zda někdo máte zkušenosti se zde odkázanými obchody. Děkuji.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv pro 26, 2013 4:05 pm

Maarty
Příspěvky: 177
Registrován: čtv úno 26, 2009 9:21 pm
Bydliště: Plzeň

měnič

Příspěvek

http://www.mulac.cz/kontakty
kupoval jsem 1000w 2950kč
1500w 4490kč
oba makají dva roky v pohodě, jen to chce poladit kabely a svorky na koncích.Oba napojeny na kabely v pojistkove kam jdou kabely od baterek
Piju a kouřím za West Velorex Bohemia :-)
čtv pro 26, 2013 5:18 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

maarty

Příspěvek

Na tu značku měničů HQ jsem také koukal. Vypadá to, že jsou také dobré.
K přívodům v rozvodné desce jsem měl připojenou mikrovlnku 24V. Každý mě strašil, že si mohu vypálit kompletní elektriku na autě, ale nic se nestalo. Dokonce jsem přes ty přívody několikrát někoho startoval a sám byl startován.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv pro 26, 2013 6:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů