Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Příspěvek

Obrázek tga hydro drive.
ned úno 25, 2007 6:59 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

u nás s jedním takovým tahačem odváželi jeden návěs ale bohužel jak s tím zkušenosti měl tak to nevím páč mi to bylo jen prostředkováno že se tam to auto objevilo :roll: :cry:
ned úno 25, 2007 7:10 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

david píše:Hmm...koukám podlě čísel, že to asi není česká firma. Nevíte o někom, kdo HydroDrive má...a jaký s tím má zkušenosti?

Má je firma Švestka,zkusím je v týdnu nafotit :wink: S jedním řidičem jsem mluvil , mají to pár dní ,tak ještě nemůžou moc hodnotit.Jinak dá se to zapnout za jízdy a funguje to tuším do 28km/hod,pak se to samo vypne.
ned úno 25, 2007 7:18 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tady je ten Švestka s Manem HydroDrive.
Obrázek
pon úno 26, 2007 5:54 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mno...děkuji za obrázky hydrodrivů....ale to není nic novýho:-/ . Spíš bych já osobně potřeboval nějaký praktický zkušenosti řidičů. Jestli budete s někým takovým mluvit, co s tím jezdí, dejte vědět co oni na to.
úte bře 06, 2007 8:54 am

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

muze te me nekdo vysvetlit co t je ten hydrdrive???
úte bře 06, 2007 4:05 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dneska jsem pozoraval ty Maňasky od Švestky na skládce ,protože je nutili couvat na vysypáni v docela měkým terénu,když mu to začalo dost hrabat ,tak to zapnul za stálého hrabání a mańaska hrabat přestala,takže to funguje asi dobře. :)
Ještě jsem se pokusil něco nafotit :oops: ,ta náprava je prostě obyč tuhá a do nábojů kol vedou tyhle tlustý hydraulický hadice.
ObrázekObrázek
úte bře 06, 2007 6:14 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

rummi píše:Dneska jsem pozoraval ty Maňasky od Švestky na skládce ,protože je nutili couvat na vysypáni v docela měkým terénu,
když mu to začalo dost hrabat ,tak to zapnul za stálého hrabání
a mańaska hrabat přestala,takže to funguje asi dobře. :)
Ještě jsem se pokusil něco nafotit :oops: ,ta náprava je prostě obyč tuhá a do nábojů kol vedou tyhle tlustý hydraulický hadice.

jj..to sem čet někde ve SM měli to tam namontovaný na motorce na Dakar
bylo to vlastně hydromotor a u motoru měla motorka navíc čerpadlo
a psali že to funguje vlastně tak že když začne zadní kolo prokluzovat (vůči přednímu)
tak se vlastně díky čerpadlu zvýší tlak tý kapaliny a ta roztočí ten h.motor na předním kole
(vlastně furt vyrovnává otáčky se zadním kolem aby byli stejně)
tohle bude asi na stejným principu

http://www.autorevue.cz/default.aspx?se ... ticle=8670
Obrázek
stř bře 07, 2007 10:09 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ty brďo tak to teda čumim na tu motorku,to maj ještě vic vymakaný jak na tom manu,protože se to spíná samo :shock:
čtv bře 08, 2007 7:13 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

david píše:Mno...děkuji za obrázky hydrodrivů....ale to není nic novýho:-/ . Spíš bych já osobně potřeboval nějaký praktický zkušenosti řidičů. Jestli budete s někým takovým mluvit, co s tím jezdí, dejte vědět co oni na to.
no zkušenosti s hydrodrive jsou jenom pozitivní, jenom takový malý detail že pokud se ti hydraulický olej ohřeje častým používáním nebo stálým pohonem tak se vypne. :?
jinak se dá zařadit za jízdy otočným spínačem ovšem na první pozici je uzávěrka= takže to chce s citem a né v tahu, chování auta se nemění jenom se mi zdálo jakoby nedotáčivý -nechtělo se mu do zatáčky ale to je spíš uzávěrkou. Jak se zvedá nebo nezvedá spotřeba nevím, používali jsme to opravdu jenom na stavbě nebo v lomu. Dokázal jsem vyjet 12° stoupání po hlíně s naloženýma 30t hlíny a s návěsem skoro bez vzduchu :o praskla mi hadice od měchu a musel jsem zpět na nakládku-ale složit
Úplně ideální to bylo na namoklé hlíně, když se udělá ten sajrajt- všichni stály a my jezdili okolo 8) jenomže pak zastavili stavbu :roll:
pát úno 08, 2008 7:49 am

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

abych to ještě doplnil: sám se vypne při 28km/h ale pořád tam zůstane uzávěrka, ale na přístrojovce ti to krásně svítí že ho máš zapojený,

pro příklad co to umí - léto 07- stavba hotelu na Budějovický-Praha- hrabali se podzemní garáže - hodně hluboko na malým prostoru- kdo neměl 4x4 nevyjel a po nás už jenom 8x8, na 25m si musel překonat převýšení 7m, hned nahoře odbočit o 90°okolo stromu a pořád po hlíně!!!
Byl to docela adrenalin :roll: :D když jsem tam přijel poprvý kluci z firmy to hned vyblafali do CB že přijel někdo mladej a tak všichni čuměli na mě :oops: co s tím provedu
ale napoprvý a bez skákání :wink: :oops: :lol:
pát úno 08, 2008 8:07 am

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

kámoš to má na lesovozu,předtím měl normální předek, a říkal že když jede z lesa z kopce po blátě tak si přiřadí předek aby mu to brzdilo motorem na všechny kola, tak předtím to brzdilo lépe,že ten hydrodrive je v tomto horší
pát úno 08, 2008 10:38 am

Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Příspěvek

kdyz se zahreje olej a potom to vypne tak to bych nemohl mit kolikrat v lese hrabu tak dlouho ze bych vlastne nic nevyjel.
pát úno 08, 2008 1:15 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

na nějaký trial to nebude, přeci jenom je to hydraulický pohon, ale na stavby a do lomu je ideální, ani jedno auto jsem za půl roku neviděl že by ho tahaly

ale v lese stejně používáš 6x6, čím víc náprav tím víc rozneseš váhu
pát úno 08, 2008 4:06 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Obrázek
sob bře 22, 2008 4:50 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů