Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
scorpions-1988
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 10, 2011 6:48 pm
Bydliště: Za trnkovým keřem :-D

Příspěvek

mně hlavně zajma jak to ma vypadat,jako podnikatelsky zamer nebo neco tam skrknout nejake ceny vypocitat naklady atd... ???
úte bře 15, 2011 8:43 pm

roman325e

Příspěvek

Delal jsem to minuly tyden. Proste odpovis na otazky co k tomu jsou pisemne, a pak to obhajis ustne. Kdyz tam min napises tak to pak dozenes osobne. Pokud mas konkretni dotaz tak klidne SZ.
úte bře 15, 2011 8:56 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

no já jsem dělal koncesi asi tak před 4 rokama a měli sme tam písemnej test kterej se skládal z pěti oborů
1.obchodněprávní vztahy a pracovněprávní vztahy
2.silniční doprava a mezinárodní smlouvy s ní související
3.ceny,daně,daňové žízení,poplatky,pojištění a celní řízení
4.technická základna
5.bezpečnost práce a technických zařízení při provozu,údržbě a opravách vozidel



no a byl ztoho test s otázkama a pak se na něco zeptali,už si to moc nepamatuju.ale pokavad máš dopravní školu nebo něco takovýho,tak to dělat nemusíš
2x Nissan atleon 210
úte bře 15, 2011 10:21 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

scorpions-1988 Ta případová studie je přesně zadání určitého objemu přepravy z - do a ty spočítáš náklady ,časy ,rozdělíš tonáže a prostě uděláš k tomu celkový rozbor hlavně z finančního hlediska.
mě to vyšlo co si pamatuju na 1 a půl A4

Takže počítáš a počítáš a počítáš a píšeš :wink:
stř bře 16, 2011 3:25 pm

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Zdravim vsechny. Mam dotaz. Misto zkousek na odbornou zpusobilost na mezinarodni dopravu muzu mit odpovedneho zastupce. Je to nekdo kdo uz ty zkousky ma a pouze se zaruci za me a ja na zaklade toho dostanu koncesi take. Nevite nekdo o tomhle neco blisiho po pripade neni tady nekdo kdo by za nejaky peniz toho garanta udelal? A ohledne te pripadove studie ta se dela pisemne a taky by me zajmalo jak to vypada. Vsude na internetu jsou pouze zadani ale abych nekde v realu videl nejakou vypracovanou to neni.
sob bře 19, 2011 6:52 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

S garantem je to přesně jak popisuješ.co se týká testu tak nevím.Je to už dlouho co jsem to dělal a dnes je to určitě jinak.Informuj se na živn.úřadě.
ned bře 20, 2011 8:05 am

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Jo Jo tam sem byl, pateho delam zkousky na vnitro a v kvetnu na mezinarodku. Mam i testove otazky ale bez zpravnych odpovedi. coz to bych vzladl, ale ta pripadova studie mam nejake ukazky zadani ale nevim jak ma v realu vypadat vypracovana studie. Myslim jakym zpusobem to mam psat. Tak radci schanim garanta ,protoze me tlaci cas. Ale o nikom v C.b. nevim a na internetu za to chcou hrozne palky tak schanim nekoho znameho kterymu dam jednorazove penize. na tom netu chcou platit mesicne. Ale diky.
ned bře 20, 2011 9:56 am

Baky88
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 24, 2014 3:45 pm
Bydliště: Praha

Pro Olínek1.

Příspěvek

Ahoj dočet jsem se že máš hotové otázky na koncesi na 7,5t chtěl bych tě poprosit jestli bys mi je taky neposlal
klidně dám něco na pivko :wink: Můj mail gbakes@seznam.cz.Dík
úte úno 25, 2014 4:30 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

napiš tam že ceny stejně určuje trh, tzn spedice na raaltransu a máš pokoj :D
úte úno 25, 2014 7:06 pm

TeBorG
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 05, 2013 2:54 pm
Bydliště: GB

Koncese

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) TeBorG dne stř srp 23, 2017 11:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pon bře 03, 2014 6:37 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Pokud to neznáš z praxe řidiče,abys tyto věci zvládal levou zadní,tak to nemá cenu,náký taháky a nápovědy,tím budeš jen sám proti sobě,a jakmile se do toho pustíš,jsi na všechno sám a není to legrace
pon bře 03, 2014 9:43 pm

sikos
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 12, 2014 10:43 pm
Bydliště: rozšířená 2037/23

Příspěvek

Ahoj.Mám problém ohledně koncese nad 3,5tuny!Není problém se naučit všechny odpovědi na dané téma,ale kde mám sehnat proboha správné odpovědi!!!???
Samozřejmě něco z praxe znám,ale obory jako obchodní právo,sociální atd.jsou úplně mimo mísu,klasického řidiče!Nehledě na to,že netušim jestli nejsou správně v jednotlivé otázce třeba 2odpovědi..?
Je možnost nějaké pomoci? :( :?:
stř bře 12, 2014 11:06 pm

delivio

Příspěvek

obchodní právo,sociální atd.jsou úplně mimo mísu,klasického řidiče!Nehledě na to,že netušim jestli nejsou správně v jednotlivé otázce třeba 2odpovědi..?
Je možnost nějaké pomoci?
Přepiš jednu těžkou otázku obchodního a sociálního práva sem a uvidíme jak ti pomoci :wink:
čtv bře 13, 2014 2:25 pm

delivio

Příspěvek

9. Které tvrzení je pravdivé, jedná-li se o smlouvu o přepravě věci?

a) odesílatel potvrdí dopravci na jeho žádost objednávku přepravy, dopravce potvrdí
odesílateli na jeho žádost převzetí zásilky; potvrzení nevyžadují písemnou formu.
b) odesílatel nepotvrzuje dopravci objednávku přepravy, a to ani na jeho žádost
c) dopravce nemusí potvrzovat odesílateli převzetí zásilky, a to ani na jeho žádost
d) odesílatel potvrdí dopravci na jeho žádost objednávku přepravy, dopravce potvrdí
odesílateli na jeho žádost převzetí zásilky; potvrzení vyžadují písemnou formu.
která odpověď ti připadá, že je správná tak ji dej vyhledat přes internet. Vyskočí ti desítky odkazů a uvedený perex.Zadal jsem u deváté otázky testu A jako správnou odpověď za d. A kuknu a ono to vyhodilo, že dle § je 2554-2570
Dále to vypadá takto

Obrázek

A tak pokračuješ u všech otázek.Pokud ovšem se chceš něco naučit :wink: Jinak tahák a ten ti někdo pošle :wink:

Ten test zvládne i klasický řidič si myslím.Chce to jen dobře načíst.
čtv bře 13, 2014 5:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů