Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Bylo vám někdy pomáháno nebo chráněno

ano
81
34%
ne
68
29%
děláš si srandu?
89
37%
 
Celkem hlasů: 238

Helena

vaše zážitky s policií

Příspěvek

Mám docela štěstí a zatím jsem se ze všeho docela vylízala. Jako tenhle týden. Nadrozměr s doprovodem policie. Nejdřív zkontrolovali pořádně kolegu, zajištění nákladu atd. a pak se pustili do mě. Naštestí mi všechno svítilo, co svítit má, hasičák a jiný povinný vybavení doprovodných vozidel mám, až přišla řada na lékárničku. Nějak mě celou dobu, co jezdím, lékárnička nevzrušovala, ani jsem nevěděla, kde jí mám :oops: . Když jsem jí konečně našla, sama jsem se zhrozila. No asi by se dala dobře prodat v antikvariátu. Policajt byl hodnej, poslal mě k nejbližší benzínce koupit novou :D a tím se to vyřídilo. Zajímalo by mě, máte taky nějaký kuriózní zážitky s policajtama?
sob kvě 10, 2008 1:11 pm

Uživatelský avatar
AMartyn
Příspěvky: 44
Registrován: pon dub 28, 2008 6:05 pm

Příspěvek

Když jsi u těch policajtů,mě dnes změřili ve 12hodin odpoledne v Bystřici pod Hostýnem směrem na Byškovice policajt,schovanej za pomníkem natáčel kamerou a než sem si ho stačil všimnout tak jsem na 50ce měl na tachometru 67 :-( tak čekám na obsílku :-(
Prej ale když ti nepříjde do měsíce,nemusí se to platit??? nevíte co je na tom pravdy??? Dík...
!!! bez PŘÍKONU není VÝKON !!!
!!! bez VÝKONU není SÍLA !!!
!!! bez SÍLY není PRÁCE!!!
!!! a bez NAFTY jsme stejně v ...... !!!
sob kvě 10, 2008 1:59 pm

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To je blbost...přestupek je promlčen až po roce
sob kvě 10, 2008 4:05 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Naše firma má hned několik nepěkných zážitků z Bruchsalu (A5) s tamějším mafiánským trojlístkem policie-TÜV-Autohaus Rudolf, loni jsem si to prožila i osobně. Scénář je vždy stejný, a sice:
Na parkovišti Lusshart stojí policejní hlídka. Projede okolo auto s vlekem či návěsem z bývalého východního bloku. Hlídka vyrazí za ním, stáhne ho na následující parkoviště (Rasthof Bruchsal). Proběhne vizuální kontrola brždění vleku, policii se to nezdá, i doprovodí soupravu na TÜV do Bruchsalu. Na válcích se ukáže, že brzdy mají malou nebo žádnou účinnost. Policie je tak laskava, že soupravu doprovodí do servisu Autohaus Rudolf (doslova řekli „auf unser Polizeiplatz“) - policisté se tam chovají jako doma, s majitelem si tykají. Tam se potkáte s dalšími chudáky z Ostblocku, kupodivu nikdo jiný tam nestojí. Brzdy opraví na počkání když máte štěstí a nemusí se na to objednávat díly, jinak jakmile díly dojdou. Servis evidentně nemá nic jiného na práci. Majitel pak soupravu doprovodí znovu na TÜV, kde jsou všechny hodnoty tentokrát v naprostém pořádku, zaplatíte opravu a pokutu (strhnou vám 3 body), vrátí vám zabavené doklady a můžete vyrazit dál.
Brzdám samozřejmě nic nebylo, jedná se o naprosto neprůstřelný systém, kdy ruka ruku myje a všichni si přijdou na své už jen tím, že mají kšefty. Ten Autohaus je dost upocená dílnička, tzv. mechanici to tam „spravují“ v sedě na zemi na dvoře, zjevně se jinak neuživí. Podle informací od jiného dopravce to takhle praktikují nejméně 8 let (popsal mi přesně stejný průběh z roku 2000). Divím se, že takový geniální nápad nedostal ještě nikdo u nás.
:wall: :wall: :wall:
sob kvě 10, 2008 4:47 pm

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

Jen to nezakřikni,to by nebylo nic zvláštního,kdyby se tu toho někdo"ujal" :?
sob kvě 10, 2008 5:11 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

No kdyby na oplátku zas tahal Eura z Němců... Ale to by nám stejně nic neřešilo. Ani oficiální stížnosti a protesty nic nezmohly. :twisted:
sob kvě 10, 2008 5:13 pm

Helena

Příspěvek

Z toho měření vám dali určitě nějaký protokoly, nebo ne? Už jsem psala, mám právní pojištění, nevím, jestli se to tak česky řekne, a dokonce mě vyboxovali z toho, že jsem projela na červenou. Určitě bych si sehnala právníka a řešila to. A tohle právní podnikový pojištění by měla mít každá firma. A vím i o jinejch případech, kdy firma šla proti policii právní cestou.
sob kvě 10, 2008 5:24 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jo, poučili jsme se a pojistili se u DASky. Neznám nikoho s nálepkou DAS, kdo by tam měl problém, naproti tomu nikdo ze "spoluvězňů" u nich pojištěný nebyl. Myslím, že nás už nechají na pokoji, ale pro jistotu jezdím do Karlsruhe radši po B293, tam je svatý klid.
sob kvě 10, 2008 5:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Irys píše:Divím se, že takový geniální nápad nedostal ještě nikdo u nás.
:wall: :wall: :wall:
neni to jediný místo kde se se servisem bokem "šábnou " :mad:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob kvě 10, 2008 8:33 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Reportáž o tom jsem viděl v německé Tv. Nejdříve tam odchytili nějakého ukrajince s opravdu strašným vrakem, kterej byl okamžitě odstavenej protože měl prasklej hlavní nosník na návěsu a proto ani nešel odpojit od tahače. Potom tam chytli nějakého důchodce se starou stříňovou Mecedeskou, ten prošel s odřenejma ušima, skoro mu chtěli zakázat další jízdu,ale protože dobře brzdila tak mohl pokračovat. Naštěstí na moje Ify by byli krátcí, stačí mít nářadí sebou a každý problémek se odstraní svépomocí na místě :D. Konec konců mě i polizei zdravili při mé cestě k Rostocku a tak alespoň na východě mají pochopení pro IFY -skoro veterány.
Volvo FL 614.
sob kvě 10, 2008 11:23 pm

Hudzi
Příspěvky: 84
Registrován: úte bře 18, 2008 9:42 pm

Příspěvek

Za poslední dva týdny mám statistiku co týden to litr pokuta a dva body navrch. :D A pak se diví že je nikdo nemá rád. :D
ned kvě 11, 2008 10:24 pm

Helena

Příspěvek

tak vyprávěj, za co to bylo?
ned kvě 11, 2008 10:27 pm

Uživatelský avatar
najbik
Příspěvky: 79
Registrován: ned kvě 21, 2006 1:27 pm
Bydliště: Bakov n. Jiz.

Příspěvek

Jo taky pány co maj pomáhat a chránit poslední dobou nemůžu ani cejtit. V současný době si opikávám půlroční zákaz řízení, protože sem převážel po ose feldu bouranou na předek (ne moje práce:-)) a přestože svítila brzdila zatáčela a měla STK i ME. No snad mi bude teď po půlce prominut zbytek trestu. Naštěstí mě zatím volant neživí, protože sem na Dopravní vysoký v Pardubicích:-)
ned kvě 11, 2008 11:07 pm

Helena

Příspěvek

No to by sis opravdu dovolit nemohl, kdyby jsi se živil volantem :roll: Ale je to docela tvrdý, asi to byli opravdu magoři.
ned kvě 11, 2008 11:11 pm

Uživatelský avatar
najbik
Příspěvky: 79
Registrován: ned kvě 21, 2006 1:27 pm
Bydliště: Bakov n. Jiz.

Příspěvek

no ale docela solidně sem si ve firmě u který jezdí fotřik přividělával no tak teď sem na chvíli zase jen chudý student:-D ale jak řikám snad to dopadne a už mi je vrátěj. Už se nemůžu dočkat až zase s Ivankou (iveco eurocargo) vyrazim někam do evropy:-D
ned kvě 11, 2008 11:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů