Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jerrylee
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 08, 2016 10:03 pm
Bydliště: chrudim

ŘP. sk. C + E + profesák přes ÚP + praxe

Příspěvek

Zdravím pánové,

jsem tu nový a měl bych na Vás dotaz jestli mi někdo poradí jaká je možnost získat C + E + popř. i profesák přes Úřad práce ?

Něco jsem už přečetl , ale spíš obecný věci. Má tu někdo praxi s tímto a ví jaký podmínky bych musel splnovat v roce 2016, aby mě to ÚP zaplatil jako rekvalifikaci ?

Asi mě tu každý řekne at se na to vyprdnu , že to za to nestojí. Třeba máte pravdu - kdybych si to měl platit sám tak se na to vykašlu , ale přes ÚP bych to zkusil.

V druhém případě bych měl dotaz na praxi ? Můj cíl je dostat se na kamion , ale bez praxe se dneska něco docela těžko shání. Co byste doporučili ? Jak začít ?

Začít na nějaké 7,5t ? Kde by to mohlo být o něco snažší. Vyjezdit se ? A pak mít lepší možnosti s prací na kamion ?

Děkuji Vám za jakoukoliv reakci
pon led 11, 2016 9:00 pm

aviatik
Příspěvky: 71
Registrován: stř bře 14, 2012 8:03 am
Bydliště: valašské království

Příspěvek

tak v prvé řadě musíš být nezaměstnaný,a poté se informovat na ÚP dle tvého trvalého bydliště jestli takovou "rekvalifikaci"nabízejí a za jakých podmínek,
slyšel jsem že tato možnost existuje ale liší se to podle regionu,vím že ve Valašském Meziříčí něco podobného bylo vloni začátkem roku,ale jediné spolehlivé info opravdu získáš jen na ÚP
úte led 12, 2016 8:13 am

optimus
Příspěvky: 27
Registrován: ned lis 08, 2015 7:32 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Já jsem dělal C v prosinci já si to sice platil jak vocas ale při závěrečných zkouškách byla polovina lidí přes pracák,takže v Praze zřejmě bez problémů. :D :D :D
úte led 12, 2016 4:28 pm

Uživatelský avatar
Romulinek88
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 09, 2012 8:51 pm
Bydliště: Svitavy

Příspěvek

tady u nas to jde taky musis tam byt minimalne 1,5 mesice aby ti to umoznili a nejlepsi je mit aji prislib od nejakeho dopravce
stř led 13, 2016 8:33 pm

Walach
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 17, 2012 3:50 pm
Bydliště: Valašsko

Příspěvek

Zdravím , taky se mi podařilo udělat profesák přes UP jako zájemce o práci .
Moje zkušenost : registrace na UP jako zájemce 2-3 týdny před podáním žádosti ( ať to nevypadá moc vyčuraně ,rada úřednice)
pak podání žádosti , nepotřeboval jsem žádný příslib budoucího zaměstnání , ale u stávajícího zaměstnavatele si telefonicky ověřila
že mě hrozí ztráta zaměstnání Wink . Kupodivu to dopadlo dobře a profesák mám.
Takže asi záleží pracák od pracáku. Dělal jsem 140 hod a EU+ČR to vyšlo na 25000,- Very Happy

Dělal jsem to v 2014 na Vsetíně . Jestli máš teď práci zkus to jako zájemce ale asi to bude chtít spolupráci ze strany zaměstnavatele.Jinak se opravdu ptej na UP . :D :D
Pročti si téma o 3 řádky výš " Profesní osvědčení - profesák "
stř led 13, 2016 9:04 pm

zamálista
Příspěvky: 22
Registrován: sob led 07, 2012 12:17 pm
Bydliště: Jičín

Příspěvek

Ahoj, pokud by jsi chtěl příslib a následně bez praxe zaměstnat, tak mi napiš a u naší firmy to není problém. Na začátku by jsi jezdil ve dvojce se zkušeným kolegou, který by tě zaučil.
pon led 18, 2016 3:48 pm

jerrylee
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 08, 2016 10:03 pm
Bydliště: chrudim

Příspěvek

Tak jsem to řešil s ÚP , který se tím zabývá.
V mém případě Chrudim a vypadá to, že si to budu muset asi zacvakat sám pokud to chci dělat - jako , že chci.

I kdybych se registroval na ÚP ( což momentálně nejsem) a ideálně měl i přislib od budoucího zaměstnavatele tak s
mojim vzděláním což je Střední elektro průmysl a VOŠ - lékařská elektronika a poměrně bohatou zkušeností na logistice co se systémových věcí týče , mě bez problému najdou práci v těchto oborech.
Což já jednoduše nechci. To jsem sem mohl možná napsat hnedka na začátku.

Každopádně děkuji všem co poradili
pon led 18, 2016 10:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů