Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

no na to jsem se chtěl zeptat, vím že dělá tyrex cordiant 385/55 ale jen jako návěsovku


nerad bych pak v zimě poslouchal šoféra že vletěl do škarpy kvůli návěsovkám na řídící nápravě :(
pon říj 10, 2016 6:28 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Agaty mám na tříose CF, na předku, jsou tam rok, mají najeto cca 95 000km, vnitro- Penny. Žádný jiný gumy tam tak dlouho nevydrželi. Řidič si nikdy nestěžoval že by klouzali. Mám je i na 18t Eurocargu na zadku a tam si prvních cca 10 000km řidič stěžoval že když je prázdnej tak na mokru kloužou. Na vnitro na rozvozy je to dobrý kompromis cena- výdrž.
pon říj 10, 2016 9:05 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ahoj.
Cordian na předek (balony) jsem kupoval před cca 2 měsícema, je to na nich i přímo napsané, že jsou na přední nápravu, po 6000 bez DPH.
Jinak na tahač záběrovky které mám odzkoušené, a to jezdí poslední 2 roky všechny auta jen na "levných" gumách z číny:
Wind Power, Sun Full, Cordian (rus), Jing Jyu, a teď sem vzal na zkoušku nějaké z Thajska (teď nevím název, nějak na "Z")
Všechny záběrovky mají nájezd cca 90tis, při ceně cca 4600-4800 bez DPH, je to jasná volba. Na návěs dělají tyto značky gumy taky, a to i na Low deck.
A Wind Power si chlapi pochvalovali, že supr drží na sněhu i mokru, ale bylo to loni, a netuším jaká kvalita se prodává letos...
Jinak zkušenosti s Pneu Vraník - nájezd záběrových cca 60tis, cena srovnatelná s čínou. Czechstyle - cena lepší než čína a kvalita asi stejná, zatím nemůžu posoudit, čerstvě přezuto, Carling jsem nezkoušel.
Ale oba (Czechstyle a Carling) myslím používají na protektor stejný běhoun - Kraiburg z německa, nebo tak nějak se to jmenuje.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pon říj 10, 2016 9:57 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

S tím názorem na Agaty jste mě překvapili... Čekal jsem, že se na ně snese vlna kritiky - ne že se snese vlna kritiky na mě :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte říj 11, 2016 6:45 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Co někomu vadí,druhému stačí ... :wink:

My zůstáváme stále na KAMA,při jejich cenách není podstatné řešit jestli seženeme o pětikilo levnějšího číňana,a pak díky házení se vymlátí čepy na nápravě a bude mnohem větší škoda :wink:

Známý měl na MAN TGL vpředu obuté číny,tuším SUNFULL,vydržely mu 30 000km,pak se na jedné objevily z boku praskliny a druhá rovnou bouchnula a měl co dělat aby nešel přes boudu... Nakonec to udržel,ale z disku udělal placku,a lehce si znečistil spodní prádlo :-D Nemyslím že stojí za to riskovat kvůli pár stovkám tohle...

Ohledně balonů na přední osu,tam máme na dvou autech obuté Fulda 385/65 ,samozřejmě vodící,a guma jako taková je to dobrá,ovšem jakmile se dojedou,tak půjdou na návěs a dáme tam klasický užovky,a balonový disky se schovaj. Nevidím jediný důvod proč mít na předku balony,na vodě to klouže,na sněhu totálně,auto je s balonama tvrdší,víc chytá koleje,při rejdování na místě se člověk zapotí,servo jde ztuha,a v neposlední řadě chytaj defekty snadněji než jednomontáž :wink:

Ale řidiči je tam chtěli,protože to "Dobře vypadááá" :lol:

P.S: pro milovníky předkových balonů,viděl jsem už vodící předkové balony 385/65 KAMA a vypadaly velmi dobře :wink: :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte říj 11, 2016 7:53 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

s těma balonama máš recht, já tam mám navíc 385/55 a to je napikaču úplně. drahý jako prase když chceš opravdu vodící a ne chinu


za mě je ideál guma na předek 315/70
úte říj 11, 2016 8:07 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

ty balony na predku maj neco spolecnyho s vahou ne?
úte říj 11, 2016 10:13 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Jak píše JiRaY spíše negativa, napsal bych to uplně stejně. (na sra.kách to klouže, na hrbech více drncá a kolejích to člověk není schopen udržet, ale prý je to hezký) Jedině kde mají smysl je dálková po dálnicích ale špáňo. Tam mají delší životnost.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte říj 11, 2016 11:07 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

pučanges: Jo, všechny pumpy co jsou nad 32t (tj. nadměr) maj balony na předku. A mám dojem, že balon je náhražka dvoumontáže (z leg. hlediska)

Druhej důvod je ten, že na měkkém podoží se tolik neboří, takže při absenci předku si člověk spíš nezahrabe zadek. Problémem je, že zase pro změnu se guma "neprořízne" měkkým podložím na tvrdý a zas to pro změnu nezatáčí...

A teřtí důvod balonu je, že prostě to vypadá dobře :D Kor na hliníkách, kde se límec disku dá pěkně rozleštit... :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte říj 11, 2016 12:13 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Nějaké zkušenosti s pneumatika OTANI? Chtěl bych je zkusit místo Agate. Díky.
pát zář 14, 2018 4:08 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Nevěřím, že to bude horší jak Agate
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát zář 14, 2018 6:38 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Otani si obul známý z moravy na předek tahače,samozřejmě návěsový vzorek 385/65,a další si dal na zadní osu návěsu... Na předku mu kloužou a nesedí,což je u návěs vzorku pochopitelný,na tom návěsu se mu chovají normálně,zatím žádné problémy 8)

Nicméně přiznává že KAMA měla větší výdrž a na přední ose vedla stopu líp jak Otani ,a to byla taky návěsová verze :-)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát zář 14, 2018 9:45 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Ja si naopak myslim ze na predek jedine balon,a samozrejme vodici a hlavne profil 55,ne 65.Jak rikas,vypada to skvele,o tom zadna,a km najezd mi pripada sollidni(nevozim 35tun,nemam sklopku ani drevo)Draha je to je fakt,ale pokud vydrzi jednou tolik jak uzovka Bridgestone treba,zas tak draha neni.Ze by to klouzalo na snehu jsem nezaznamenal(nejezdim jak hovado ,v zime uz vubec)Tvrde to je normalne,mam kostitras FH500e6,to je skokan sam o sobe,ty gumy uz to nezachrani si myslim.Je to jen vec nazoru,s nikym se nedohaduji,ja bych napredek nic jineho uz nechtel nez balon 55 profil,s limcem,na hlinach samozrejme.Kola delaji auto prece se rika,to plaati u Lkw taky.
Neřeším...
sob zář 15, 2018 7:24 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Balony prostě klouznou, to je holej fakt - je to logické, víc rozkládají hmotnost. Sice jsem měl balony jen na Tatře, a nebyl problém udělat z kulaťáku šišák. A vím to moc dobře od kolegů, co balony maj

Výhoda je, že v měkkém se to tolik neboří, takže se zadek hůř zahrabává - ale zase to nezatáčí, kor s uzávěrkama na zadku...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob zář 15, 2018 7:27 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Jen ja nejezdim Tatrou.Klouze kazda guma,jedna drive druha pozdeji.Je to forum a kazdy muze napsat svuj nazor.
Neřeším...
sob zář 15, 2018 8:17 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů