Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Muj nebostik deda :( .mi vzdy rikal,jak me vezl ve svem Favoritu,Jozin,jak jsem chodil do autoskoly tak zadne kruhace neexistovali :D Ja mu to veril,je to logicke ale i on kdyz mel 80´+ let,pochopil ze neco takoveho existuje.Timto bych mu chtel vzdat hold.Dodatecne.Ja pokud se doziju 80,nebudu vubec vedet k cemu je volant :(
Neřeším...
ned říj 23, 2016 9:11 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

TO UŽ JE MOC. Všem kážeš předpisy, kde , co a jak a najednou obrat. Ty kruháče jsme ze světa převzali. Jestli nejezdíš ven, věz , že jich je tam moc a funguje to.Davide.
ned říj 23, 2016 9:12 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

David29

Příspěvek

Omg, Mirek Dušín českých silnic a toto? :)
ned říj 23, 2016 9:24 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já nikde nikdy netvrdím, že jezdím předpisově ;-)

Pro mě je důležité neomezit/neohrozit nebo nezískat výhodu před ostatními (třeba využitím odstavnýho nebo vyhrazeného pruhu apod.) v momentě, kdy mi to zákonem není umožněno. A to se týká i dávání blinkrů apod
A samozřejmě to chci i po ostatních, aby mě neomezovali v momentě, kdy na to nemají podle 361 absolutně žádný právo

A týká se to všeho - je mi fakt u prdele, že auto 150m předemnou se otočilo na světlech nebo že měl troufalost ignorovat stopku a vjet tam. Jednal řidič tak, aby nikoho neomezil/nehrozil (prokazatelně nebylo koho)? Tak mě to aboslutně nezajímá...
Neplést prosím s dementama, který to jen neřeší a jezdí tak i v provozu nebo s dementama, kteří tak jednají nevědomě. Mezitím je kurevskej rozdíl


Ano, neštítím se na prokazatelně prázdný silnici (včetně chodců) vzít to kruháčem proti nebo sabotovat červenou na buzersemaforu (pokud opět nikdo okolo nikde není).
Ani nespočítám, na kolikero semaforech jsem se při červený zachoval stejně, jako kdybych byl "jen" na vedlejší. Ano, zapnutej semafor ve 3h ráno mi přijde jako čistokrevná buzerace - nic víc.



A ještě l těm kruháčům.... Já věřím, že jinde to funguje (z vyprávění vím že třeba GB). Ale u nás každej debil jede v pravém pruhu, i když ten kruháč objíždí celej a zasekávají se tím najíždění. A když už jedeš v tom vnitřím pruhu, kokot ve Octavii ti musí ukázat jak mu to jede a najede vedle tebe, i když jede i dalším výjezdem a tak logicky by měl jet taky tím vnitřím pruhem.
Nemluvě o tom že blikání při sjíždění dávaj zejména osobáci na poslední chvíli a blikání doleva u nás neexistuje defacto vůbec, někdy si připadám jak jedinej blbec, co to dělá. Sice to nemá nic společnýho se zkracováním protisměrem (protože když jsou auta okolo, nelze si to zkrátit), ale prostě je to šílený.
Každodení kolony jen kvůli tomu, že prostě lidi po nich neumí jezdit. Blbuvzdornej kruháč udělali v Berouně, ale podívej se jak to vypadá třeba u kruháče u D1 v Modleticích nebo v pražské Uhříněvsi každej den. A to jen kvůli tomu, že jeden čeká na prázdnej kruháč, druhej zásadně nepoužívá blinkry a třetí zůstane kvůli ucpanému výjezdu stát ve vjezdu a blokne ty, co chtěj jet úplně jinam...
Nebo plzenskej kruháč na Folmavský x Domažlická, kde každej přesně jede pravým pruhem, i když ho celej objíždí a ty čumíš na vjezdu. Kdyby jeli všichni tím vnitřím pruhem jak maj, jedeš taky...
A ještě přidám kruháč v Praze na Vídenský, sjezd z okruhu ve Vestci. Jedu do Prahy (jakoby 3. výjezd), tak to fouknu do vnitřního - za prvé neblokuju ty co na něj chtěj najet a za druhé díky koloně neblokuju ty, co chtěj (pro mě na 1. výjezdu) sjet. Jak minu poslední sjezd kterej nepotřebuju, dám pravej blinkr a zařadím se do pravého pruhu a sjedu. A ti co jeli za mnou to nahulákaj do pravého, takže všichni na prvním výjezdu musí zastavit (a už se tvoří při hustším provozu kolona) a nemluvě o tom, když cesta do centra je zaravná a zůstanou stát ve výjezdu, a blokujou ty co jedou z centra....

No nic, s těma našema autoškolama se to lidi nenaučej nikdy. Hlavně že umí držet volant na "za deset dvě", jezdit středem a na 50 jezděj 40 - tak je to totiž správně! Nějaký zipování, ježdění po kruháči nebo ovládnutí smyku nikoho nezajímá....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned říj 23, 2016 11:49 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Autoškola učí teorii ne praxi. To samé se světlama autoškola denní diody, který nejde ani postřehnout a jezdí s tím až do tmy. Ušetří žárovky, že se to nesmí, je druhá věc.S tím volantem si mimo za deset dvě se už dávno nevyučuje, je to tři čtvrtě na tři.
pon říj 24, 2016 11:05 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak to seš teda prase,kruháč bych protisměrem nevzal i kdyby byl kilometr dlouhej a výjezd z něj byl hnedka vedle mýho pruhu... :wink:

Taky jde i o princip kterým se často oháníš,a tohle se prostě nedělá :idea:

Co kdyby jel někdo za tebou,a tvoje "zkrácení kruháče" by ho nasralo natolik,aby tě vytroubil,dojel,stáhnul na pumpu a řádně by tě vyřval že seš magor a debil kterej ignoruje předpisy za to jak jezdíš? :D Nebyl by v právu? :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon říj 24, 2016 3:15 pm

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

David29 si předpisy a pravidla ohýbá podle toho jak se mu to hodí.
Když je porušuje někdo jiný tak je to debil a nezaslouží si nic jiného než vytroubit a pokud možno i mu vynadat.

Pokud poruší předpisy on, tak je to v pořádku, protože pravidla a předpisy jsou debilní a není nutné je dodržovat.
pon říj 24, 2016 4:14 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Kalvados: Teorii učí pěkně. Ale o tom řízení vozidla a chování v provozu není.. Že autoškoly vypouští na silnice neznalý paka, jen za účelem zisku je prostě holý fakt.

JiRaY: O tom to je - když někdo pojede za mnou, tak si to netroufnu, protože moje odbočení doleva by nečekal. Navíc by mohl vzniknout problém, že by jel tam kam já a z nějakýho důvodu by mohl být rychlejší a došlo by k situaci, kterou bych vyvolal já ;-)

Navíc bych nevěděl, jestli to není PČR v civilním autě :-D


msifa: V první řadě doporučuju pochopit psaný text. Nikdy jsem nenapsal nic ve smyslu, že ten kdo porušuje předpisy je automaticky debil.

Nevím jak jinak napsat, že mě porušování předpisů jinými řidiči nevadí a je mi úplně volný. At si každej jezdí jak chce. Ale to prostě platí jen do momentu, než svým jednáním někoho omezí/ohrozí - ano, to pak debil je a zaslouží si vytroubit, aby si svou botu uvědomil. Stejně tak já - pokud nejednám já v souladu s 361 a díky tomu někoho omezím/ohrozím, zasloužím si klaksonem..

Snad jsem to napsal dost srozumitelně, abych to pochopili i tací, co to nepochopili předtím.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon říj 24, 2016 6:56 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Každej, kdo porušuje pravidla si myslí, že nikoho neohrožuje a neomezuje... Někdo z toho vyroste, někdo ne...
pon říj 24, 2016 8:49 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

a někdo až udělá průser...
úte říj 25, 2016 9:11 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Patřím mezi řidiče, co raději potkají BMW jedoucí nadlimitní rychlostí, než pipku v SUV, která jede nejistě, neudrží auto ve svým pruhu a na cokoliv nepodstatného reaguje šlápnutím na brzdu...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte říj 25, 2016 10:10 pm

Mehon
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 25, 2014 7:19 pm
Bydliště: Opava

Příspěvek

Když tady bylo o tom fetu. Minulý týden si takhle valím s traktorem po takové šoustce, prudké klesání, ouzká a ještě k tomu samá zatáčka, traktor víc jak 30 let starý krystal, co brzdy zapoměl ještě v Brně v Zetoru, cca 10t cukrovarských řízku na vleku, prostě muselo se jet pomalu 15 - 20 km max. Za mnou se přiřítil frajer se slečnou ve staré astře, hlavně že tunigované nárazníky a lešeňovka místo výfuku. Koukám kolem sebe, nebylo kde ho pustit, tak si říkám, že to bude muset vydržet. Najednou mě chlapec začal předjíždět, jak to bral z pola příkopem, tak jiskry jenom lítaly... No ujel jsem cca 2 kiláky a koukám, že na cestě leží nárazník a auto napasované v příkopu.

Týpek i slečna už byli venku, naštěstí v pohodě, ale klučina evidentně těžce pod obraz, táhlo z něho jako ze sudu, ani na nohou se neudržel, ale hrozně prosil, že policajty nee, že ty papíry ledva dostal. Jestli prej bych ho nevytáhl. Tak jsem si řekl, že budu lidumil vzal jsem ho do vleku, dotáhl na kraj silnice, tak aby nepřekážel, otevřel jsem mu kapotu a odmontoval baterku. :D
Baterka se mi zrovna hodí do mého pracovního rencka a klučonovi jsem řekl, že když pije tak musí počítat s nasledky.

Ps: Nejsem na to hrdý, ale je to lepší než mu dát přes dřžku.
stř říj 26, 2016 2:28 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mehon: :-D Ale jo, já to beru.
Kdybys na něj poslal policjaty, byl bys obyčejnej práskač a kdybys to neřešil, tak to taky dobře není, protože by mohl někoho zabít. Podle mě jsi to vyřešil dobře
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř říj 26, 2016 6:16 am

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

a příště až poveze tvoji dceru, bude mít zase chlast, rozmlátí se nebo ji nedej bože zabije tak co?? budeš nadávat na policajty kde byli?? jak to že takový dement ještě jezdí?? co třeba pomoct těm klukům policajtskejm aby eliminovali tyhle sráče co fetujou/chlastaj a ohrožujou ostatní

byl jsem ted na školení na profesák a měli jsme tam kluka od PMJ Praha a ukazoval videa jak se jezdí kruhák zproti, červená je nic když je 3hod ráno ....a říkáš si to není možný že by lidi byli takový magoři?!

ps: jezdím pod modrejma 20 let a kruhák jsem projel proti snad jenom dvakrát - ono to velky auto než se protáhne kruhákem tak ti vzdy někdo přijede a nestačí se divit

nakonec: nejlepší věta na co jsem slyšel na školení: "nevychovávejte ostatní účastníky provozu, snažte se být tolerantní at v klidu dojedete domů"
stř říj 26, 2016 9:02 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mehon: hezky jsi to vyřešil s tou baterkou, vyproštění je placená služba :lol:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř říj 26, 2016 9:50 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 33 hostů