Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

V.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
stř pro 28, 2016 7:59 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Je fakt že těch odparkovaných je všude plno. Dneska jsem právě prohlížel flotilu rumunských kamionů na pumpě v Augsburgu. Jezdících tam stálo tak deset aut, zbytek odparkovaní vánoční flákači a parkare plné. A to jsem šel na oběd...
Ale jinak se jezdí kraasně 8)
stř pro 28, 2016 9:32 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:48 am, celkem upraveno 1 x.
stř pro 28, 2016 10:30 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jen chapi z vychodu vanoce vubec neresi,takze jich stoji plno pres vanoce na A2 treba,myslim tim Rus,Ua,By.Takze zas tak vymeteno tam neni.Navic dodrzujou zoodpovedne ,,pitni ,,rezim,stim je treba pocitat jak se postavis vedle nich.Od hlasite musik,po nekonecne startovani motoru,jeden zhasne druhy nastartuje tim jsou vyhlaseni.
Neřeším...
sob pro 31, 2016 10:47 am

Uživatelský avatar
alpenbiker
Příspěvky: 266
Registrován: pon bře 04, 2013 11:56 am
Bydliště: Ústí nad Labem

sof

Příspěvek

Že se Ti do toho pletu...nebude to tím, že Němci mají svátky 25 a 26 a ne 24ho?
sob pro 31, 2016 6:39 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

...že se vám do toho pletu,kluci z východu slaví pravoslavné ,,vánoce,, až v lednu...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned led 01, 2017 9:58 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

pavel 815-aale to mi vime prece,proto jsem to psal,ze hlavne o vanocich,kdy sedi kazdy nemec a polak hlavne doma,je vsude plno chlapu s vychodu.Staci to jen cist.
Neřeším...
pon led 02, 2017 7:51 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Není legislativně už moc dlouhý???


Obrázek
pon úno 06, 2017 2:13 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: JakubS

Příspěvek

určitě je, borec co jezdí u TransPatrika Turecko má scanii torpédo a platí povolenky na délku.
úte úno 07, 2017 7:19 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

No já jsem si právě říkal, že jsem to doteďka viděl jen se sklopkou či cisternou. S klasicky dlouhým návěsem jsem to teď potkal prvně.
stř úno 08, 2017 9:46 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Vyhořel mi notebook, takže jsem teď out a z mobilu na to nemam moc nervy. Jen k sekci Volvo - Náhodou je nové FH super kára. Téměř všechny poruchy se opraví samy. Stačí jen chvilkova narkoza v podobě odpojení od baterek a zas to fičí 8)
úte úno 21, 2017 11:25 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: JakubS

Příspěvek

Vsak jo.Naposled jsem to aplikoval vcera,tuto opravu.Stal jsem na place,myju auto,sef otevre okno a jen zahulaka,Jozin,vypni odpojovac,ten blb dynaflet mi zase pise ze chrapes jeste na Olszyne(prechod D-PL.temer 400km z placu) :shock:
Neřeším...
sob úno 25, 2017 5:16 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Už nad tím chvilku tak přemýšlím... Nestálo by zato, kdyby na nějakou váhu nákladu mohlo být použito pouze auto s odpovidajícím výkonem? Myslím to jako že by třeba na celkovou 40t muselo být auto minimálně s 500PS a podobně. Postupně to odstupňovat až řekněme po 10 tun nákladu (pro mě po prazdnu)
Dnes a denně se totiž potkávám s kamiony o vykonu třeba 410PS a na hrbu plnou sklopku hlíny. Tak samo cisterny, sila apod. Ty váhy na tyto nevýkoné motory jsou prostě moc a potom ty rychlostní rozdíly ve stoupáních jsou obrovské, čož má za následek časté krizové situace. (všichni orosené čela a týpek na špici v klidu)

Pro příklad. Dálnice se zákazem předjíždění, kilometrová kolona kamionu, na špici týpek s takovýmto strojem. Příjde stoupání, týpek se sotva škrábe a kolona za ním dupe po brzdách. Samozřejmě ten dvacátý kamion už musí zastavit, třicátý už zastaví na minutu atd atd. Hned je na vlnách vysílaček veselo a všichni se vyptávájí co že se tam vpředu stalo. Dost často se stane že se v takovýchto bleskových stau někdo nedobrzdí (abstand- rozestup, je pro celý východ neznámy pojem) a neštěstí je na světě. Nebo to pár kamionů (nebudu psát národnost, ale všichni víme) pošle do levého pruhu a to zas mají řidiči osobáků co dělat, aby stihli zareagovat atd atd.
Už vůbec nemluvě o napojování se na dálnici, kdy takové auto potřebuje k dosažení "normální" dálniční rychlosti 2-3km a pak zase nastává ta samá situace jak jsem psal výše.

Samozřejmě že to není nic proti řidičům takových aut, ale proti šetřivým dopravcům, co koupí auto s levnou motorizací a myslí si, že kdy se to vydrápe na kopec (jedno jak), tak to stačí. Nechají si auta postavit na vození prázdných beden, či popcornu, ale když se pak naskytne SUPER VRATKA do Česka, podobě 25tun dřeva, železa apod., neváhají to do toho najebat stejně. Však co, to auto to uveze a my máme odfajfknuto.Ostaní MFP. Uveze, ale jak?

Kdyby se zavedlo, že ke každému nákladu, MUSÍ být připsán požadavek na minimální výkon auta (udělal bych to tabulkově) tak by hned všichni objednávali auta 500 a výš, hned by bylo na cestách bezpečněji, provoz plynulejší atd atd.

Blbý nápad?
stř bře 08, 2017 3:54 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Re: JakubS

Příspěvek

Blbý nápad. Resp. Idea asi dobrá, ale neproveditelná. Protože naložíš 24t do 490ps (nebo kolik to je přesně) Mercedesa a v kopci se na tebe budou lepit všichni od 480 vejš napříč značkama... pak předjedou mercedesa, v dalším kopci bude brzdit iveco, protože má při stejým výkonu menší krouťák. Na další rovince oprášej i iveco, jenže další kopec je bude brzdit 490 Scania, která má sice koně i krouťák, ale po nakalibrování tachografu přehodili gumy, takže pojede po rovině jen 87, pod kopcem se míň rozjede, blbě zařadí a pojede taky pomalu, a pak se sejdou dvě scanie, jedna S500 s řarovým šestiválcem, druhá stará R500 s osmiválcem.. taky nepojedou stejně... atakdáleatakdále.
stř bře 08, 2017 5:37 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: JakubS

Příspěvek

Tak až tak do detailů jsem to nedomýšlel. Jasně že to auto s více tunama bude vždycky pomalejší, než to co jede třeba s 5ti. Ale už by se nestávalo, že si v kopci o něho rozbiješ hubu, když on pojede 30-40 a ty 90.
Nedávno jsem na vlastní oči viděl nadměr tří osý MAN 480!!!!!! a za sebou táhl nějakou tramvaj (50-60tun?) Jak je toto kurva možné??? Ten krám netáhne ani poprázdnu, natož s takovým nákladem!
Samozřejmě předjet to nešlo a kolona od Ansbachu po Rozvadov. To bylo žůžo...
stř bře 08, 2017 6:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů