Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Bando, poraďte mě, měl tady někdo někdy zlomený kotník (vazy)? Mě by zajímalo za jak dlouho asi tak budu schopnej vrátit se do práce. Mám práci že jen jezdím, max nakládka paleťákem a ne těžký věci. Chudák můj šéf se bojí, abych mu nemarodil třeba rok. Teď mi 10.5. mají sundat sádru, tak by mě jen zajímalo za jak dlouho budu moct řídit auto, po rehabilitacích atd. Díky moc, pokud někdo tohle měl a odpoví :)
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
ned dub 23, 2017 11:50 am

Milangan

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

ja som mal zlomeny kotnik a pn bola 6 mesiacov. Ale ja som to mal trochu komplikovane, lebo po zlozeni sadry zistili ze sa mi tam nieco pohnulo a mam to krivo zrastene, tak som isiel na operaciu a potom zase sadra. Doteraz mam s tym problemy, napr nemozem bezat... A najhorsia bola ta operacia, lebo to operuju bez uspania, len pichnu injekciu do chrbata a potom uplne ochrnies, tak ta mozu rezat zaziva a vsetko vidis na monitore
ned dub 23, 2017 11:57 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Počítal bych s tak dvěma měsíci. Když jsem se skřapal na můstku, tak jsem měl zlomené to vnější hlezno. Tři týdny sádra, pak dlaší 3-4 týdny rehabilitací a cvičení. Pak už s tím šlo trochu chodit.
Ale je fakt, že to mi bylo 16 let a tělo rehabilituje o dost rychleji. Ještě si vzpomínám, že jsem žral Wobenzynu po hrstech. Deset prášků ráno, deset na oběd, deset k večeři. Působí protizánětlivě, ředí krev a hodně urychluje hojení. Výborná věc. Po otoku jsem zbyly jen modřiny.
Tak brzké uzdravení přeju :wink:
ned dub 23, 2017 12:05 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Měl jsem zlomenou nad kotníkem hlezení kost, to máš štěstí tak jako já, že se to nemuselo drátovat:) Jinak jsem s tou sádrou šmajdal do práce (nejezdil jsem jen administrativa). Po sundání asi
2 -3 měsíce nenamáhat, bandážovat. Fakt bych raději 3 měsíce nejezdil, ty šlachy jsou poddimenzované:)
ned dub 23, 2017 5:11 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Ok, tak já jsem tak nějak počítal s dalšíma 3 měsícema na rehabilitacích, tak uvidíme jak to dopadne, jinak díky za odpovědi kluci :D
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
ned dub 23, 2017 7:45 pm

Lajbr
Příspěvky: 60
Registrován: pon říj 26, 2009 9:46 am

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Já byl v pn 6 měsíců včetně rehabilitace.
ned dub 23, 2017 8:31 pm

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Zdarec.Tak já jsem se dva měsíce na nohu nepostavil.Měl jsem sádru a pak mně tu nohu do čehosi zaléli.Tuším,že se to tehdy jmenovalo zinkoklih,nebo tak nejak.A podruhe jsem si pocuchal vazy.To jenom bolelo,ale jezdilo se naprd.Jako píšeš,že jenom jezdíš.Pokud máš automat,tak v klidu.Teda samozřejmě,jak budeš aspoň chodit.A když to celé zhrnu,tak bolest to byla kur..ská,než jsem dojel k doktorovi,tak to tak napuchlo,že mně museli rozstřihnout nohavicu u riflí.
lubo
ned dub 23, 2017 8:49 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Ty jo co se děje, taky marodím s kotníkem. Ale jen vyvrtnutý a natažené vazy. Jsem doma 4 tejdny a už se na to rovně postavím, ale na nerovnostech když je noha nakřivo, tak to bolí. Sice mám automat ale každý den ráno natahat težké palety paleťákem a odpol odplachtovat a zase zavřít posuvku, to bych nedal...
ned dub 23, 2017 8:55 pm

joeseph
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 31, 2017 9:57 pm

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

ja jsem doma od 16 ledna,v memmingenu na vykladce vylejzam z Lkw a byl jsem dole.naledi jak svina.tak sanita a odvoz do nemmocnice,pak prevoz do Chamu a tam operace a srouby.uz mam po druhé operaci a vyndane srouby a rehabilitace dvakrát v tydnu v cz.mel jsem prasklou kost v kotniku.lecba a pristup doktoru v chamu na jednicku i strava i domluva.kazdy den injekce do bricha na redeni krve.a jelikož to je pracovni uraz neplati se nic v lekarne(to jsem dostal ortézu za 400 ecek).
Obrázek

Obrázek

Obrázek

a aby toho nebylo malo 19 brezna na muj svatek zena porodila,tak ja s ortézou a berlema jsem asistoval a 24 brezna me vyndavali srouby
ned dub 23, 2017 9:01 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

no dva roky zpet sem si taky privodil zraneni kotniku (vazy). za mesic sem uz normalne jezdil na rozvozech a skakal z cela na zem a nahoru.
letos sem zase blbnul a blbe sem doskocil z vetsi vysky a kotnik se mi vratil zpet. no uz su doma od zacatku brezna a porad to neni ono. chodim, ridim,ale vecer kotnik pokazdy natekly a nedovedu si predstavit ze bych s tim mel skakat na celo a dolu,takze nikam nespecham
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned dub 23, 2017 10:13 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Tak koukám, že v tom nejsem sám. Teda, já jsem v tom nevinně: poprvé tenhle rok jsem vytáhnul motorku a hnedka ve třetí vesnici mě do křižovatky vjela ženská ve Felicii. Motorku jsem položil a celá mi spadla na nohu, takže jsem takhle dopadnul. Jinak mám taky nějaký šrouby (do roka mi je potom mají vyndat). Jsem zvědavej, mě tady lidi strašili, že budu doma rok, což bych nerad, budu ty rehábky brát vážně a snad se o prázdniny vrátím do práce, šéf na mě čeká jak na smilování. Naštěstí já tady jen jezdím od rampy k rampě, občas něco přes čelo, na to si dám bacha a žádný skákání z kabiny :)
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
pon dub 24, 2017 8:41 am

Honza.K
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 09, 2008 4:19 pm
Bydliště: okr.pb

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Já měl zlomený vnější hlezno levý nohy. Spravilo to sedům šroubů , železná dlaha , dvě operace a deset měsíců PN. Takže v práci kde sem dělal skoro osum let okamžitě finíto. Po třech měsících sem prvně seděl v osobáku a nemohl sem se ani rozjet. Sem už opět v práci rok , ale už ta noha není co bejvala
sob dub 29, 2017 9:47 am

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Honza.K píše:
sob dub 29, 2017 9:47 am
Já měl zlomený vnější hlezno levý nohy. Spravilo to sedům šroubů , železná dlaha , dvě operace a deset měsíců PN. Takže v práci kde sem dělal skoro osum let okamžitě finíto. Po třech měsících sem prvně seděl v osobáku a nemohl sem se ani rozjet. Sem už opět v práci rok , ale už ta noha není co bejvala
No, tak snad na tom budu já líp, chci to rozchodit a co nejdřív do práce, ale stejnak nechápu, že tě po 8 letech vyhodí za pn...
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
ned dub 30, 2017 3:05 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Já letos naštíplá tibie 2 metry doma z toho metr sádra 20x fraxiparine do břicha a 21x rehabka magnety vířivka a balanční podložka rotoped atd. Kdybych nejezdil tak sem šel po metru do hokny. Tak zdar aspoň člověk ví že štokovej barák je na starý kolena na ho... a platit hypo to by bylo dojít vo to což si spousta lidí neuvědomuje a to obdivuju!
..
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
sob kvě 06, 2017 3:18 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Zlomenina kotníku a návrat do práce

Příspěvek

Zajímavá debata, ale na mě nemáte.... :D no co si budem povídat jsou daleko horší věci.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned kvě 14, 2017 8:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů