Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
badyn
Příspěvky: 53
Registrován: ned zář 15, 2013 11:49 am
Bydliště: Horní Čermná

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda má IFA nějaké automatické přibržďování motorovou brzdou? Stává se mi při jízdě z prudkého kopce, když je ubraný plyn, tak sepne motorovka... Nevím jestli je to závada, nebo je tam nějakej mechanizmus?
Díky :)
úte dub 18, 2017 6:34 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Jsou špatně nastavený táhla k ovládání vzduchového ventilu a když se rám kroutí tak to ovládání se aktivuje samo. Jinak na W50 se nedoporučuje vůbec používat motorovku, likviduje těsnění pod hlavama. Takto to doporučoval i výrobce IFA Ludwigsfelde.
Volvo FL 614.
úte dub 18, 2017 2:52 pm

Uživatelský avatar
badyn
Příspěvky: 53
Registrován: ned zář 15, 2013 11:49 am
Bydliště: Horní Čermná

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj, já si myslel že to bude něco takového, budu na to muset kouknout a ten ventil stejně vyměnit, už připravuju zrepasovaný :) , ale když se pak vyhodí motorovka tak stejně není potřeba že? Jirko možná že jsem fotky někde viděl ale už nevím kde... Mohl bys mi ukázat jak si udělal mezikus místo motorovky?
Jinak se pořád peru se stěrači, kde se mi přetáčí táhla... :( až bude teplo tak udělám rozborku :) Taky mě asi čeká těsnění pod hlavama, trochu mi to tlakuje do vody... :(
stř dub 19, 2017 6:40 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Já to mám zcela předělaný a od turba jde jen roura a na ní je nerez flex vlnovec. Motorovka leží v skladu v regálu, pokud by byla někdy potřeba, ale již od roku 2006 :D
Dříve jsem měl variantu s tělesem motorovky a klapka byla odstraněná a ovládání bylo jen imitace pro STK. Ale jak se W50 stala raritní tak změny již nikdo neřešil protože bez znalostí a vizuální kontroly to nikdo neodhalí ani při vypnutí motoru pedálem na podlaze.
Volvo FL 614.
stř dub 19, 2017 9:19 am

rublek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 11, 2008 11:00 pm
Bydliště: Jihlava

Re: IFA

Příspěvek

Zdravím,jen takový laický dotaz,jáké vstřikovací čerpadla se používali v Ifách,to asi nebyli Motorpal ?
sob dub 22, 2017 7:48 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Všechna čerpadla W50 a L60 byla od firmy Barkas z DDR.
Dneska jsem přivezl další L60 DSK a intenzivně pracuji na opravách a plánuji v příštím týdnu STK a převod. Snad to dopadne dobře, po půl roce stání je řada problémů, třeba prokorodovaný vzduchový trubky a to jsem dnes opravil. A řada dalšího mě zejtra čeká.
Volvo FL 614.
sob dub 22, 2017 11:58 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak nahoď i nějaké foto pro pokochání se :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte dub 25, 2017 9:33 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem absolvoval STK po třech dnech práce na ní a jen tak tak prolezla a s sáhodlouhým seznamem A závad, což není vůbec div u 29 let starýho auta. Tak převodu nic nebrání a je v kategorii N2 a celý její život byla mezi majiteli v okruhu pár km. Plánuji ze tří aut postavit jedno dobré na stejné úrovni jako je moje W50. Zatím marně sháním zánovní kabinu L60, ale v nouzi poslouží ta modrá z valníku autoškoly kterou mám od podzimu.
Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
stř dub 26, 2017 6:01 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Paráda,auto jak Lusk :-D :-D :-D Na naše "bruntálské" poměry zánovní stav :-D :-D :-D
Ta zelená kabina z Agrovky je hin? Zdála se být relativně slušná.

Jinak co jsem po chvílích prohlížel tu W50ku co mi stojí v zahradě,tak napasovat do ní ten starší typ motoru 6VD nevidím jako velký problém,stačí vzít trochu místa ze předu a trochu místa ze zadu a krásně se tam vměstná. Navíc se nemusí nic upravovat,má stejné držáky,stejnou šířku atd.,prostě je to ten samý motor,ale jen o dva válce více,možná bych to viděl jako snažší zástavbu než ten motor VOLVO FL6 co jsi kdysi plánoval. Ale to je zatím jenom nápad, L60ku to asi nenahradí.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř dub 26, 2017 6:30 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Stav kabin je následující: tato modrá je v háji, podlaha děravá a celkově rozklížená. Zelená z agrovky je slušná, ale s boulema. Další světle modrá z autoškoly je zatím nejlepší, ale na jedný straně potřebuje nový zadní blatník. Ten mám nový z Maďarska. Nyní mám tip na další L60 ex autoškolu bez motoru a tam má kabinu ještě o chlup lepší, ale sen je o nové. Ten se asi nesplní a tak poslední varianta snad vyjde pokud majitel prodá samotnou kabinu, zatím mi nabídnul celý podvozek, ale doprava to komplikuje. Nyní renovovat L60 je již těžký, díly nejsou a nejlepší léta jsou ty tam.
Volvo FL 614.
stř dub 26, 2017 6:59 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Takto vypadají nové pneu Kama vyrobené v 12 Q 2017. Skládám takto díly na renovaci a až to bude vše sehnaný tak proběhne celková sestava z nejlepších dílů a skupin které jsou skladem a to aby v roce 2018 bylo auto hotový a k 30 narozeninám.
Obrázek
Volvo FL 614.
pát dub 28, 2017 10:03 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Paráda,tak to jsou gumy jak víno. Kolik mají pláten?
Už se těším na tu tvoji novou stavbu. Budeš na ni dávat i ruku tak jak máš na 50tce?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon kvě 01, 2017 2:29 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Mají 16 pláten a co se týče ruky tak se uvidí. V papírech je ruka zapsaná jako výmenná nástavba stejně jako řada dalších nástaveb.
Volvo FL 614.
pon kvě 01, 2017 7:10 pm

Max01
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 31, 2012 12:14 pm
Bydliště: Thüringen / DE

Re: IFA

Příspěvek

Gruß Andreas
pon kvě 01, 2017 10:20 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Včera jsem nakoupil pár dílů na L60 a dále jsem byl projednat koupi této kabiny L60 pro můj prjekt. Kabina je ex autoškola, velice slušná a pevně doufám že to dobře dopadne. Naštěstí mám vše potřebné pro demontáž na místě, jako hydraulickou ruku, elektrickou centrálu a mnoho dalšího :D .
Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
čtv kvě 04, 2017 9:25 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti