Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

ja do toho hrabu furt , ale na nějakej dynaflet seru z vysoka .... jako 100% se dá udělat v pohodě ale ja seru na to jezdit 85 :wall: podstatný parametry jsou spotřeba, předvídavost, řazení, zbytek je o hovně :D nidko mi do toho nekecá jak a kudy mám jezdit ......to je pro mě dost podstatná věc , jak se říká : neser se do toho, co funguje :lol: .... asi takhle to vidim: Jak to něco umí, vyhoď to. Otravuj ho, znepříjemňuj mu to.
#logika Manažerů ve východní Evropě

https://www.facebook.com/awesomeenginee ... 015450143/
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned črc 02, 2017 7:23 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

No nevim,ted asi napisu neco co nikdo nechce slyset ani cist,Jezdim 85kmh tempomat,Furt,Kopec nekopec vaha nevaha.S nikym nikd y nezavodim.jedeli polak v levem s ()380ps/renault/at jede.Neposeru se ztoho,neresim to.Pride li kopec,neni zakaz,levy a palba nahoru,na tempomat.Tak samo dojeduli nekoho po rovine pri 85kmh,levy a palba na 91,objedu ho a pokracuji dal svym tempem.Resume?Spotreba hodne pod 30,ted 25,vaha nakladu bezne 25400kg.Tak nevim co delam spatne.Jezdim furt cely zivot tzv,na dve pauzy,tzn cca 3h.kava,tri h obed nekde kde vim ze to je ok, a dojedu presne na minuty do devitky(nebo desitky,jak je treba)mam denne 8h55nin nebo 9h 55min jizdy.
Neřeším...
ned črc 02, 2017 8:58 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Čau, tak jsem se stal provozovatelem a zároveň řidičem FH 500 XL, tak bych se tady k vám chtěl přidat ať můžu taky vypisovat závady, poruchy, odtahy atd :D

Auto jsem nijak nekonfiguroval, je to skladovka. Výbava není úplně sociál, ale ani ve fullu :) . Byl jsem rád za nez. klimu, ale funkčnost je nulová, takže podle mě ani nemá smysl huntovat baterky.

Zatím po dvou týdnech a 5000 km je vše ok. Kabely jsem zatím nepotřeboval. Tak uvidíme. Jinak jízdně si myslím že není na co si stěžovat. Je to první auto, kde nemám volant zalomený úplně nadoraz. Měl bych, ale už pak nevidím na budíky. Překvapila mě slabší motorovka oproti starému FH, oproti konkurenci je vyšší spotřeba ad blue. Kabina je mnohem lepší jak u starého volva, ale u spolujezdce se při pauze moc pohodlně sedět nedá.

Největší chybou tohoto konkrétního auta je nejzákladnější verze softwaru řazení. Nenapadlo mě se o to zajímat, ale je to verze, co se údajně v cz ani nenabízí. Chybí volnoběžka, dle servisu i celé řazení je zjednodušené. To je věc, která mi dost vadí, dle výstupů telematiky od aut, co jsem měl na testování jsem měl podíl volnoběžky cca 35% všech najetých km. Přehrání prý stojí cca 40 tisíc,což do pronajatého auta investovat nebudu. Ale s volnoběžkou by spotřeba byla určitě níž. Teď mám na mkd s frigem cca 27l/100 km.
ned črc 16, 2017 10:06 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Je to tak jak pises.Motorovka je opravdu slabsi nez na starem eev 500 a spotreba adblue je fakt vysoka.Taky se shoduji v tom ze jak das volant uplne dolu,budiky nevidet.Ale na druhou stranu je to podstatne lepsi auto na jizdu a prostor nez stare eev 500.V patek,abych nebyl moc brzo doma,jsem sednul do stareho fh500eev a jel cca sto km ,slozit nalozit naves jen,a uz bych to stare nechtel ani kdyby melo tisic koni.To sikme okno,skareda palubka co nic neukazuje,dekuji nechcu.At ti to teda jezdi k tve spokojenosti.
Neřeším...
ned črc 16, 2017 4:04 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:26 am, celkem upraveno 1 x.
ned črc 16, 2017 6:37 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ja si nemyslim ze volnobezka neco extra usetri,ale neva.Z kopce s kvaltem bez plynu to zere nula,na volnobezku dva litra.Nejde mi vysunout CD z prehravace,nekdo nejake tipy jak stim ven?Bez hrube sily myslim.
Neřeším...
stř črc 19, 2017 8:28 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

...počkej do zimy,jak se ty plasty smrsknou,tak to vyjede...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř črc 19, 2017 10:36 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Uz jsem to vytahl.Staci lehce zatlacit do toho zepredu a vyjede to.Takze v klidu.Volvo-furt neco...
Neřeším...
čtv črc 20, 2017 4:59 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Uz dva dny se mi ,,toči a načíta,, dynaflet a navigace.nejde ani jedno.Nepomaha ani zazracny odpojovac baterek.Nejake tipy?
Neřeším...
čtv srp 24, 2017 10:58 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Sice mimo mísu ale kurnik jozin ja už myslel že nežiješ.
pát srp 25, 2017 1:00 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Jo ziju.Dnes to slo dopo.pa uz zas ne.Tak nevim co si myslet.Samozrejme navi funguje celou dobu a jak je treba sjet nekam do centra Londyna zacne se tocit :D
Neřeším...
pát srp 25, 2017 7:33 pm

Fido5
Příspěvky: 123
Registrován: stř čer 09, 2010 8:26 pm
Bydliště: jak kdy

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

taky prispeju.mam fh 500 dvojspojku lesaka.doposud sem nic horsiho nekociroval.v servisu jsem prumerne každý druhy vikend.obcas i v tydnu.pouze s elektrikou.uz není ridici jednotka kterou by nemenili(prehravali,restartovali,apd).mam uz nekolikate radio a po chvilce cekam další problém.mam ho sevsim vsudy.jak pisete o samotnych problemech s radiem,tak zato vetsinou muze RJ-HMIOM.jde přes ni i klima,topeni atd...u mého stroje pomaha vypnout baterky,dat vejgla a chvili to funguje.podle nalady,pocasi atd...majitel resi vraceni,vymenu atd.ale volvo pro nej zacina byt sproste slovo.mee to nejak moc neva.sem placen od hodiny a v prosinci snad prijde scanie a bude klid.jinak mel obednane dva kousky 750,ale po problemech s timhle a naslednem dohadovani,slibovani apd se servizem volvo je zrusil.podotykam tento stroj je z letošního vrhu.tot taknejak akorad.ja osobne mam v servizu známého od nas z vesnice a ten sam nijak nechvali.at se dari vsem....
co se má stát to se stane
ned srp 27, 2017 2:43 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ridici noveho FH se nezdravi,protoze se rano videli v servisu uz...(prevzali sme stefetu po MB Actros).Ja v patek do toho sedl o pulnoci,smer GB.Natocim.krome te nav a dynafletu nehralo ani radio :wall: ...Tocio se to.Chuj stim rekl jsem si o pulnoci to urice resit nebudu sednul a jel.Ujej kodku a pul pres PL na danici 14,tsm je parking pred platidlem,vzdy tam zasavim udelam 15 minut zaleji kafe,na tuto dobu jsem odopjil odpojovac baterek.Zaliju kafe zapnu ho zpet a vse funguje jako by nic navi naviguje dynaflet ukazuje vse a radio i cd facha jako by nic.Je to plecka a ne auto.Nejhorsi na tom je ze to jen pekne vypada,to je cele.
Neřeším...
pon srp 28, 2017 7:35 pm

Palmer86
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 21, 2017 9:23 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Obrázek
úte srp 29, 2017 7:01 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

by me zajimalo kde zmizl ten ,,kovany volvista,,Conkin,nebo tak nejak.Co tady kazdemu jen vysvetloval ze ridic dela vse spatne ze to auto je ok.Ja bych si to v zivote nekoupil,byt majitel.Ta modra 540 power perfomance je hezka,ta stribrna je fadni.Jinak k baterkam-6 auta od nas dostalo ultramoderni gelovky za desitku kus myslmi,jako treti sadu,od nova a uz i ty odchazej postupne.Kolegovy ted v Belgii dovezli nove,dalsi minuli tyden v GB.Tak predpokladam ze najedu na trajekt v Dover za hodku a taky vybuchnou :shock:
Neřeším...
stř srp 30, 2017 9:06 am

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti