Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

stř črc 19, 2017 9:28 am

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Hm, trošku zcestný....

Už tady byla doba bez kamionů, aut, jen koně.... a lidi nechcípli

Ale jednou na ty auta chcípnem......
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pon črc 24, 2017 10:34 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Hm, ale to byla jiná doba že. Tvůj názor je zcestný víc, než to video.
pon črc 24, 2017 12:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

jj, pokud by si lidi zase zvykali utírat prdel lopuchem, chodit na větve do lesa, kouputa se v řece, lovit divočáky a spát v jeskyni, tak kamiony opravdu nepotřebují, ale to už se nestane.
pon črc 24, 2017 1:09 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Už jsem toto video viděl na FB a reakce absolutně žádná....tedy spíš negativní že tohle sci-fi by se stejně nenaplnilo
úte črc 25, 2017 9:20 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

V Italii jsem zažil dvakrát týdenní stávku dopravců. Za každým druhým sjezdem z dálnice zatarasená cesta pro kamiony, stáhli vás na odstavné parkare a do šesti do večera utrum.
Po třech dnech nebylo kde tankovat, obchody poloprázdné... Docela bych to i Česku přál zažít, aby se lidi probudili a uvědomili si, že jezdíme kvůli nim. Jinak pro ně budem pořád jen ta pakáž co zaclání na dálnicích, obdtěžuje v obcích atd. Stačilo by týden prostě nevyjet a bylo by vymalováno. To by museli ale dodržet všichni dopravci (řidiči), ale to je pro ten náš připosraný národ vychcanců bohužel jenom SCI-FI.
úte črc 25, 2017 10:37 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Ja byl hodne davno nekde u Anguleme(F)tri dny zataraseny,frantik postavil svuj magnum do kazdeho rondlu a jel domu s manzelkou osobakem,stavkovat jako ze,a nic moc se nestalo.Nic nezkolabovalo,v obchodech taky vse bylo.Ale jak pise Kuba,u nas to nelze,ja pujdu stavkovat a auto z vedlejsi firmy to nalozi a pojede.
Neřeším...
stř črc 26, 2017 8:41 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Ale chtělo by to aby se všichni domluvili, a do Prahy měsíc nevjelo nic delšího, až by pražáci museli do marketů do Kladna, udělali by třetí pražskou defenestraci :D :D
stř črc 26, 2017 9:57 am

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Si dovolím lehce oponovat: já nejezdím kvůli lidem, aby měli co nakupovat, ale jezdím kvůli sobě, abych měl za co nakupovat. Dělám to, co mě uživí a baví mě to, nedělám to jako milosrdenství vůči ostatním.

Já sám nevím, jestli bych se ke stávce připojil...zkuste se na to podívat z jiné strany: je nemálo lidí, kteří se například starají o nemohoucí příbuzné a vycházejí s financemi velmi natěsno...takovému člověku bych ani v nejmenším nezazlíval, že by se ze strachu z vyhazovu ke stávce nepřipojil.

S tím zákazem v Praze nad 12m bych to tak černě neviděl, podle mě to nemůže projít. Neexistuje alternativa, takže okamžitě budou totál KO všechny okresky a pořád to dost lidí bude zkoušet...to by byl takovej saigon, že to podle mě nemůže nikdo schválit. Starostové středočeských měst a obcí budou jistě jedni z nejhlasitějších odpůrců.
stř črc 26, 2017 2:56 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Jojo,to jsou jen fakovy keci,pojdme,budeme stavkovat,vzdycky se najde nekdo,kdo si stavku nemuze dovolit,pac plati hypoteku,lecbu pribuzneho atd.Pokud se za nas nepostavi odbory a ty tu tak nejak uplne nefungujou,tak to budou jen parkovistni keci s lahvoutem v ruce.Napr.firma nam dala nemeckou min.mzdu,ale ne diky odborum,podekovat muzeme ridicum,kteri do firmy neprisly a taky nam,ze jsme si to sami vyrvali a taky tim,ze plnime plan a ze se stiha dodrzovat terniny atd a tim,ze jsme malo pruserovi.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř črc 26, 2017 8:17 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

staci ztarasit tu jizni spojku, dneska tam hořelo a cely den nikdo nejel, teda aspon jednim smerem, takze zatarasit oběma smery - to bude stacit
stř črc 26, 2017 8:47 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Driver Brno : Jak by to šlo udělat je každému jasné. Zeptej se jinak .... jsi v česku....kdo půjde se mnou do toho.
A tady se ti na stránkách ozve já,já,já,já.....a ve finále v tom budeš sám..... protože jsi v čechách. Já už jsem to zažil a přesně tak to dopadlo....ten kdo nejvíc sliboval že přeci jde o jeho peníze tě objede as bere tvůj kšeft se slovy " já nechápu o co jim jde "
stř črc 26, 2017 10:37 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Já bych ten tranzit poslal přes ty vesnice, kde odmítaj okruh a hotovo. Nechcete okruh? Tak prosim
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv črc 27, 2017 6:12 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

boužel jinak to v demokracii nefunguje, že se něco čas od času musí něco vymoci nátlakem. Konšelé vždy budou zkoušet co ta druhá strana vydrží. Mně by to mohlo být šumák, já mám 16 tunu něco málo pod 12 m a klidně si to pálím i do zákazů a s hydraulickou plošinou vzadu tvářím se jako zásobovač a klidně se budu dělat tranzity i pře Venclplatz :), ale z profesní solidarity se klidně zátarasu zúčastním. Organizovat by to měl ale někdo větší, třeba OK Trans,Ewals, Duvenbeck a iní flotiláři, když už tu dopravu tak domrdali, tak by se měli hecnout.
pát črc 28, 2017 4:49 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Video: 5 dní bez kamionů. Ukažme veřejnosti, jak by to mohlo vypadat

Příspěvek

Podobně by se dalo napsat a natočit video na téma: 5 dní bez pekařů, 5 dní bez popelářů, 5 dní bez doktorů, 5 dní bez energetiků.......

Výsledek by byl velice podobný - všechno by skočilo velkými problémy pro normální občany.

A hromadná stávka řidičů v ČR - k smíchu. Stačí se podívat jak dopadla před pár lety protestní akce, kdy šlo pouze o to, označit vozidlo reflexními prvky (třeba reflexní vestou....). Kolik řidičů se připojilo? Tak hodně pod 10%. A to v podstatě o nic nešlo. Tak kolik by se připojilo řidičů ke stávce? Byla by to akce maximálně několik jednotlivců, kteří by byli ve finále za blázny.
sob črc 29, 2017 11:29 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů