Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pan jamal: jednoduše,stačí kostru cívky na větráku hodit přes vypínač(pokud to chceš mít dokonalé,abys nemusel mít vypínač kostry pořád zapnutý,dáš to přes rozpínací relátko s kontrolkou)... :wink:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned čer 25, 2017 10:12 pm

Lukas 008
Příspěvky: 22
Registrován: pon led 07, 2008 5:09 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Děkuju Luboši, očištěno, namazáno a majler sklápí bez problému.
pon čer 26, 2017 1:06 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Za měsíc tu vazelínu utři (pohltí do sebe špínu z pod manžet) a dej novou
pon čer 26, 2017 5:37 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pavle vypínač mě napadl taky,ale myslel jsem že existuje i jiný řešení.V příručce od jamala psali že při podržení páčky motorovky se větrák rozeběhne naplno,mě to ale nefungovalo :? .Čekal jsem že poradí něco takovýho i u tédvojky 8)
pon čer 26, 2017 9:08 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pan jamal: Mě to při přidržení motorovky funguje,ale nepoužívám to,Erch u E4 funguje perfektně,takže to nemá smysl...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon čer 26, 2017 10:29 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ako sa volá ten uzatvárací ventil medzi vzduchojemami, taka plastova rúčka je natom, neviem to nikde na nete nájsť. Dnes mi to začalo syčať, pod tým plastom, taký spoj je tam a asi je to nitované.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
sob črc 01, 2017 8:38 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Tatraba, když dáš fotku, budeme vědět co máš na mysli :)
ned črc 02, 2017 7:02 am

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Už som to našiel, volá sa to uzatvárací kohút vzduchový 22. Začalo to syčať z toho štvorhranu, na ktorom je tá plastová páka.

http://www.diely-rn.sk/fotky37164/fotos ... 534053.jpg
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned črc 02, 2017 10:25 am

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Som ten ventil dnes celý vyhodil von, dal nový a je pokoj. Zajtra idem meniť hadicu od nádržky serva k čerpadlu, bola opretá o vaňu motora, ktorá vibruje a časom sa predrala a teraz púšťa olej. Aký olej je najlepší do serva? Každy vravi niečo ine, jeden hydraulicky 46, jeden červeny olej do serva ako ide do terrna... My v Rusku sme dávali napríklad zimný motorový olej.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
pon črc 03, 2017 9:14 pm

141.Luta
Příspěvky: 336
Registrován: úte čer 28, 2011 11:02 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdravím tatrováci, mám dotaz, na naší tatrovce jsme měnili hlavní brzdový válec a od té doby se nám při sešlápnutí brzdového pedálu okamžitě bloknou přední kola a nejvíc to je znát když je auto naložený.Na nezpevněným povrchu jdou kola okamžitě do smyku.Po výměně se nám to nechtělo odbrzdit,tak jsme poštelovali táhlo a bylo to ok,nevím jestli by to nechtělo ještě poštelovat??
sob črc 08, 2017 10:08 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Luta, asi máte stále moc krátké táhlo, Ale u opravených brzdičů se mi už stalo že uvnitř chyběla vinutá pružina která vrací menbránu po puštění pedálu a byla to zrovna také sekce pro přední nápravu, Hoď mi na sebe do SZ telefon, vysvětlím Ti jak na to
ned črc 09, 2017 6:28 pm

Tatrum82
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 02, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj zdravim všechny ve spolek prosim o radu,tatra terno E4 z ničeho nic nešla zařadit 4 pak 6 po chvilce kvedlani v pohodě vlezla a pak na novo a pak všechny rychlosti krom zpatečky,tak jsem to předal na dilnu,byl vyměněn novy posilovač,nepomohlo tak se vyměnila i spojka a problem stale setrvava ted když jedu zařadim třeba 5 tak to tam skoči ale 100% vim že ta rychlost tam neni cela, paka se pohne jen kousek vim jak to chodilo před tim a ted ten posilovač to tam da ale ne cele nevyskakuje to ale neni to ono a někdy to tam vleze cele tak jak to chodilo před tim když tam ta rychlost nevleze vubec tak zase stim musim pokyvat do boku zakvedlat a pak to tam nějak vždy dostanu žadne nasilnosti tam to ani silou nejde však to znate tak prozatim diky kdo co bude vědět poradte :think:
úte srp 08, 2017 9:37 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Může to být víc věcí,ale tohle vypadá,že propouští vzduch ventil blokování řazení. s.z.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte srp 08, 2017 10:54 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj mam terrno euro3 300kw 6st prevodovka mam problem s razenim velkych pulek. Razeni trva moc dlouho i 10sekund, nejde vubec slyset ze zacvakne. Nekdy i se hodi jako by do neutralu a kdyz opet seslapnu spojku tak zaradi. Z velke do male to jde kratkou dobu a cvakne. Kdyz to prerazuje dlouho do velke jde slyset ze z civky sici vzduch. Menil jsem civky za origo nove z tatry a porad stejne. Jak je resene razeni jen civka elektrika neni tam nejake prepousteci ventil nekde???. Nekdy to jde uplne v pohode a za par prezazeni to zase zacne. Mam dotaz pretika mi olej z prevodovky do sestupu resi se takove veci nebo je to zbytecne pretesnovat??? A olej v sestupu byl horky ze jsem v tom neudzel ruku to je normalni??? Diky za rady
úte srp 15, 2017 10:01 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

U těch půlek musíš vyměnit gumičku(pokud bude vydřená,tak i vložku válce) v řadícím válci půlek(vzduch prochází přes gumičku skrz do druhé cívky a syčí přes odfuk,proto většina lidí mění zbytečně cívky,které u Terrna vůbec neodcházejí). Přelevání oleje převodoka-sestup buď přetěsnit,nebo hlídat a přetěsnit až v zimě,když nebude práce...A olej v sestupu je horký normálně...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte srp 15, 2017 10:34 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů