Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Velká rarita na prodej, ale cena bude vysoká: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... -276-16540

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
čtv zář 28, 2017 5:48 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak tohle už začínají být pro Němce husté retro a kultovní vozidla, stejně asi jako pro většinu Čechů Liaz, Tatra atp.
Cena takového auta v maximálně originálním a dochovaném stavu bude asi těžko stanovitelná.
Takže se těším,až vyjedeš s tou svojí,to pak asi neodolám a přijedu se podívat osobně :clap:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát zář 29, 2017 4:38 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Domnívám se že cena může být od 35 000 Eur výše a to dle vývoje trhu kdy je poptávka daleko vyšší než nabídka. Prodejce napsal že na nezajímavé cenové nabídky nebude odpovídat.
Volvo FL 614.
pát zář 29, 2017 4:44 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Tak další L60 v inzerci a sice na fotkách vypadá dobře, ale najdou se i problematická místa a to jako pneu, koroze rámu pod barvou a asi pár šrámů na karoserii, dále bateriový odpojovač visí ve vzduchu na kabelech. Ta barva hodně zkresluje a asi na vlastní oči to nebude takový zázrak. https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 6-276-4152

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
úte říj 03, 2017 12:40 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Zázrak už to asi nikdy nebude,jsou to auta v letech co od toho čekat. Jen držím palce a přeji hodně úspěchů v udržení posledních kousků, nebo renovaci.Samosřejmě i tobě Jirko. :clap:
úte říj 03, 2017 5:21 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Děkuji a když jsem viděl zcela nový IFY tak z výroby byly již nedostatky v lakování a na to se tenkrát moc nehledělo. Kabina byla spotřební zboží a při plánované GO se měnily po 5 letech, protože se nevplatilo je vyvařovat. S koncem pravidelných GO se to nechalo osudu a co dnes přežilo je zázrak. Já marně sháním novou , nebo suprovou kabinu L60. Nakonec jsem smířený s vyvařováním té co mám jako nejlepší náhradní. Je to řehole renovovat tuhle značku, třeba podobně starý moje VOLVO FL 614 je zcela bez koroze díky již tenkrát pozinkovaný kabině a kvalitní práci v Göterborgu.
Volvo FL 614.
úte říj 03, 2017 6:36 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: IFA

Příspěvek

Já co jsem měl z vozu Ifa ,byl ten závěs ,měl jsem je na liazu. , gumovej , staženej mezi 2 ploché gumy . Děs běs ale sloužil dobře. Tuhle koukám na bazos a závěs na scanii novej zrovna tak konstruovanej . To jsem čuměl , chtěl jsem ho koupit ale na severu mají jinou 50 oj jakoby tenčí. https://auto.bazos.cz/inzerat/79447145/ ... -C-50X.php
úte říj 03, 2017 9:20 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Se závěsem 40 mm IFA jsem zatím neměl problémy a to jsem s ním tahal podval nebržděný i bržděný a vleky točnicové různého provedení. Na vojenskou L60 jsem koupil zcela nový DDR závěs na 12 -16 tun a to proto že původně byla s C vojenským hákovým závěsem. Stejný byl i na Volvu od CH armády a ten jsem demontoval kvůli STK, kde tyto závěsy nemají rádi. Časem tam dám na Volvo ten DDR závěs, ale zatím není třeba nic tahat.
Volvo FL 614.
úte říj 03, 2017 10:56 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Někde se to již probíralo,ale ty DDR závěsy nejsou všechny stejné,na první pohled vypadají totožně,ale liší se průměrem hřídele a závitu s maticí. Co jsem se koukal,tak jsou jiné na Ifě,jiné na ZTéčku,jiné na kombajnech a řezačkách řady "E" atd.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv říj 05, 2017 3:36 pm

Roman Kaštovský
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 25, 2017 8:25 pm

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Jirko, máš moc hezký auta,hlavně tu vojenskou.Již jsem ti psal email s prosbou ó adresu IFA muzea. Nevím jestli ti to došlo. Viděl jsem fotky a je to paráda. Můžeš mi napsat tu adresu? Díky Roman.
pát říj 06, 2017 12:34 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj a díky moc práce jsem zapoměl odovědět.
Tedy první museum je na této adrese a platí se tam vstupné:
Stadt- und Technikmuseum
Am Bahnhof 2
14974 Ludwigsfelde

A druhé ve kterém jsou vystavené nákladní Ify je na této adrese a je třeba z boku budovy zazvonit a poprosit o prohlídku, není oficiálně otevřeno a celé to má na starost jeden člověk a tak proto je to hůře přístupné.
City-Caravan GmbH

Rudolf-Diesel-Str. 13
14974 Ludwigsfelde
Volvo FL 614.
pát říj 06, 2017 10:26 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem zajel do Německa a do 06556 Artern pro zánovní držák rezervy L60 DSK-ND a je v nejlepším stavu z dalších dvou které již mám. Sehnat ho je zázrak a já rychle pro něj jel v psím počasí, ale díky offroadu to bylo pohoda i na skoro zatopených silnicích.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
ned říj 08, 2017 5:24 pm

Roman Kaštovský
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 25, 2017 8:25 pm

Re: IFA

Příspěvek

Díky moc za zprávu a adresu.Letos to už nestihnu,ale příští rok tam vyrážím. R.K.
ned říj 08, 2017 10:37 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Gratuluji Jirko,fajn úlovek, hold už za takovými srandičkami musíme jezdit čím dál více daleko a čím dál hůře se to obhajuje našim drahým polovičkám, které to chápou tak,že svážíme kovošrot z celé Evropy :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon říj 09, 2017 6:36 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Je to tak, přítelkyně moc nadšená nebyla, ale kdo si hraje nezlobí :D Nedokáže si představit to blezkové organizování akce, když se objeví super stav za dobrou cenu a přitom vím že je to velká rarita a nedá se na nic čekat.
Volvo FL 614.
pon říj 09, 2017 10:23 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů