Mýtné ve Španělsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Nové mýtné brány

Příspěvek

Ahoj, u Irunu přibyly nové mýtné brány, ale pokud nemáš krabičku tak to musíš někde zaplatit. Nezjistoval jsem zatím kde, protože. Me to zaskocilo a naštěstí mám krabičku. Jedna je ještě před druhým sjezdem, ale mi nepipla, tak nevím, jestli je už aktivní, nebo co. Další je na N1 kdyz skončí A15 a pak je 1nebo2 na N1 kdyz jedes ten táhly kopec u Etxegarate. Kdo nemá krabičky tak at se radši poptá .
sob led 20, 2018 12:24 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Ja si myslim ze to nepiplo proto ze to neni mytna brana ale jen nejaka kontrolni.Takovych je vice,jak treba vyjizdis z PL smer pristav Swinousce je pred rondlem taky neco takoveho a nepipa nic.Jak projedes pres Mikulov do Rakouska je po par metrech taky takova brana a nic nepipa.Ve spaneslku navic nejsou mytne brany jako u nas ale platidla,jak ve F.Tak to nebude mit s mytem nic spolecneho myslim.Jak sjedes z lodi v Dover taky tam neco je,jed pomalu a stlum si radio,me tam neco pipne ale myto to urcite neni,v GB se prece neplati.
Neřeším...
sob led 20, 2018 6:09 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Jo, máš pravdu, že v Pl nebo A některé nepípají. Vím, že v E a F jsou platidla a v GB je jasné, že se plati Levy, pokud nejedeš vyloženě po placené dálnici, proto jsem psal o nových mýtných bránách,ale asi jsem to napsal blbe, mělo to být asi místo nové mýtné brány tak jiný typ nebo doplňující typ mýtných brán. Právě na tom stoupáku směren k Irunu mi to píplo a ještě tam byla tabule kolik to stojí. O víkendu tam budu tak to zkusím vyfotit tu ceduli k tomu a budeme moudřejší.
čtv led 25, 2018 8:53 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Ja co jsem kdy jel po placene dalnici ve spanelsku,po jejich Autopista,ted treba k Malaga,vzdy jsem jel stylem,placeni ,,platidla,,jak ve F.Projedes prvnima,vezmes bud ticket nebo ne ,jak mas tu krabici od Shell treba,vyjizdis na konci,zaplatis to bud kartou,cash nabo tou krabicou,ale matnou branu jak popisujes jsem tam nevidel a tyk mi zadna nepipla.Jel jsem nakladat do Terrasa,tam je placeny tunel,najel jsem tim rychlim spurem,a chyba,krabica spustila kraval 4 tony,zavora se nezvedla a musel jsem cash.Ale jak rikam,zadne mytne brany jak jsou v A,CZ nebo PL jsem nikde ve spanelsku nevidel.A to ti tam piplo co teda ktera krabice?
Neřeším...
sob led 27, 2018 6:02 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Nevím, ale na irunské straně španělska, mi to pípá jak na diskotéce, to se ozývají všechny krabice co v autě mám. Nebudou to nějaké oči velkého bratra??
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob led 27, 2018 8:12 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Bavis se primo o hranicich u Irun nebo nekde v vnitrozemi,treba Oviedo?
Neřeším...
sob led 27, 2018 9:36 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

to jozin: Přímo u Irunu, asi na 3km vyrostla brána, ostatních jsem si nevšiml, a já se bavím o platidlech na irunské straně, tudíž o AP 8 AP 1
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob led 27, 2018 10:10 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

No vsak tak to myslim,ta brana na Irunu urcite neni mytna(tzn.nic ti z nicehe neztrhne,zadnou castku)ale kontrolni jen.Treba to eviduje auta co vjedou do spanelska,spz,treba i foto ksichtu nevim.Nejaka podobna ale dvojita brana je v Nemecku,jak prijizdis do Koln po A4 smer od Olpe,tam sou kamery nahore i z boku dokonce,co to je netusim,myto urcite ne ,v nemecku je satelit prece.Do Vidne jak sjizdis dolu po A2,od Graz,z toho krpalu,je taky takova dvojita brana a sviti to cele ruzove v noci.
Neřeším...
ned led 28, 2018 10:38 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Sorry že odbočuji, to v Rakousku je na kontrolu dálničních známek. Neumím to odborně vyvětlit, ale známka má ochranný prvek, a to fialové světlo jí osvítí a kamera zaznamená a dál a dál. Tato brána na Irunu asi bude na kontrolu, kdo k nim jede na návštěvu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned led 28, 2018 3:17 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Neodbocujes a jsem rad za si to napsal,tak uz vim proc to sviti ruzove.To jsem nevedel.A ta brana co je pred Koln,od Olpe je jen,A4??Tam jsou zboku i dve kamery.Proc to neni smer Olpe netusim ale.
Neřeším...
ned led 28, 2018 7:59 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Re: Nové mýtné brány

Příspěvek

Ta brána na Irunu smerem do Španělska nepípá, je asi kontrolní, a myslím, že nepípá ani směrem zpět, ale pak je brána na začátku N1, když sjedeš po zkratce A15 a pak jsou další jak jedeš tím táhlým stoupákem jak jsem psál výš. Je to tam psané už na 3.5t a na 12t, budou tam asi 2 sazby tak bacha na to. Mám pár fotek na mobilu, pak je sem hodím. Takže kdo je bez pípáku tak na vrchu toho kopce je to možné zaplatit.
ned bře 11, 2018 9:27 am

Odpovědět

Zpět na „Španělsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů