Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Převodovka tga řazení

Příspěvek

Zdravím pánové mám tga 440"2007 manuál a za studna jde radit krásně za tepla nejdou někdy zaradit velka půlku a syci vzduch dělá to jen někdy nejspíš se někdy staci tlak nebo naka gumička někdo podobný problém někdy?
pát kvě 18, 2018 4:39 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

nahore na prevodovce je tam ventil a ten vetsinou dela problemy. Bohuzel mam u auta skoro to stejny a na radu od jednoho znamyho jsem ho vymenil, ale nepomohlo to. Trinact litru v haji a ted budu zkouset vymenit olej v prevodovce, protoze za studena to funguje krasne ale ted v tech vedrech to pri zatezi proste nejde zaradit v kopci:-(Ten puvodni ventil co je funkcni mam, takze jestli muzu pomoct tak ti ho pujcim abys nemusel kupovat tak jako ja a nezjistil ze tim to neni treba..
Naposledy upravil(a) likakar dne sob čer 09, 2018 9:14 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 01, 2018 12:11 am

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Bahuzel ventyl vyměněny diagnostika nic nepíše servis za 45 tis problém přetrvává servis neví rady tak jsem říkal než platit někomu 600 na hodinu že Budem bádat sami výměny redukční ventyl 4 cestak dnes komplet vnitřek gumičky gufera co chodí v tom píst večeře skalibtovana spojka pořád nic včera jsem nepotkal pana co dělal v léta v manu tenhle problém dělá náky ventyl že mě dá v pondělí vědět co a jak kdyby ses někdy nudil rád se podílym o zkušenosti po tel 731004697 :)
čtv čer 07, 2018 2:29 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Petan07 - neprofukuje ti jedna ze dvou hadiček ( 6 nebo 8 mm průměr) dole na levém boku převodovky? Vedou do ventilu řadiče a pokud se nepletu tak je to z redukce. Jestli profukují tak asi budeš muset kuchat převodovku - je tam manžetka a bez rozborky se k ní nedostaneš. Posílám ti schéma třeba to pomůže.
https://uloz.to/!qQbdRix42wyt/16s221-ah ... teetha-pdf
čtv čer 07, 2018 6:16 pm

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Fouká to z řadiče za studena to vůbec nedělá za tepla to dělá jen někdy fouká a nejde zařadit velká řada prý by mohl být v háji náky elektromagnet na ty půlky ale to Budem řešit příští týden každopádně děkuji za schéma Petr :)
sob čer 09, 2018 11:54 am

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

nemám to stejný, nikde nic nefouká a vše drží, ale za horka a při zátěži když se to pořádně ohřeje tak nejde vůbec řadit. Teď budeme v servisu zkoušet měnit olej, jestli při minulém servisu před sezónou tam nedali nějaký špatný a už jinak nevím co s tím:-(
sob čer 09, 2018 9:13 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

likakar ty máš řazení na bovdeny ? Nezkoušel jsi je vyměnit ? Máme MANy s bovdeny a sám se někdy divím jak málo lanko drhne a řidič si stěžuje na těžké řazení a při jednom se podívej na jištění bovdenů.
A potom mě ještě napadá jedna drobnost - v posilovači řazení se občas stane že spadne takový váleček který zapadá z řadiče do posilovače, ten váleček má cca 15mm v průměru
ned čer 10, 2018 5:16 pm

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Podle mě olej ti nepomůže jestli jde ta studena dobře každopádně spíš jestli máš hydraulické řazení nebo klasiku táhla je rltám to dost nejhorší je že dnes se ani na servis spolehnout nemuzes
ned čer 10, 2018 11:14 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Mechoš: díky za snahu a odpovědi, je tam hydraulika. MAN TGA 8x4. Zítra s tím jedu do toho servisu a nic jinýho než ten olej mě nenapadlo, tak uvidíme. Auto musí jezdit a ne stát v servisu, tak jsem z toho na prášky:-( Někdo mi říká, že výměna oleje nepomůže, někdo zase že by mohla pomoct. Všechno krásně řadí dokud se to v těchto vedrech pořádně neohřeje, tak čím jiným by to už mohlo být?
pon čer 11, 2018 10:08 am

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Když to vezmeš z hlediska viskotity tak olej maže vždycky špatně za studena je možné že něco v Hájzlu v řadící já mám obdobný problém s půlkama nikdo neví co stim prý v řadící v tom 1 je hrozně moc okrouzky jestli není náky v háji ale když to dáš do servisu tak tam to mění tam do spravovat nebudou vyměnily mě El řadič a na mechanickéj že rozdělovat nebudou že pouze výměna bylo origo servis Man
pon čer 11, 2018 10:47 am

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Obrázek
Tady tu pozici 1 jsem celou koupil novou a vyměnil a nepomohlo to. Tak jsem si říkal, že je možné že mi v bývalém servisu dali špatný olej, protože takto to řazení neblblo a nedá se s tím jezdit. Zítra uvidíme, bude to zas o nervy. Moc díky za snahu!
pon čer 11, 2018 12:09 pm

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Kolego to ti věřím já už prez rok řeším nikdo neví co stim ten sami díl jsem vyměnil i já a bez odezvy ale napadlo mě že bych rozdělil ten 2 řadič co vedou do něj ty táhla a podíval se co je pod tím jinak výměna oleje v převodovce je poměrně snadná :),
pon čer 11, 2018 9:58 pm

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Kolego to ti věřím já už prez rok řeším nikdo neví co stim ten sami díl jsem vyměnil i já a bez odezvy ale napadlo mě že bych rozdělil ten 2 řadič co vedou do něj ty táhla a podíval se co je pod tím jinak výměna oleje v převodovce je poměrně snadná :),
pon čer 11, 2018 10:16 pm

Petan07
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 09, 2017 8:15 pm

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

Heleď mám už nake info zkontroluj 4 cestny ventyl je u vzduchojemu na pc by měl být v 3 okruhu 8.2bar a další možnost redukční ventyl by mohl být v háji nejspíš ti jde málo tlaku do řadiče ale informace ber s rezervou je to jen co by to mohlo být :)
pon čer 11, 2018 10:20 pm

likakar
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 26, 2018 12:37 am

Re: Převodovka tga řazení

Příspěvek

tak bohužel se stalo to, že auta musí jet jinam a tak jsem musel servis odvolat a objednat tu výměnu oleje v převodovce na pátek. Zkusím se jich zeptat jestli vědí o těch tlacích na čtyřcesťáku a redukčním ventilu. Uvidíme teda v pátek.
Moc dík!
pon čer 11, 2018 11:11 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů