Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

pát črc 13, 2018 11:13 pm

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Mám na vás pánové jednu otázku. Vzhledem k tomu, že se mi množí dotazy i ze zahraničí na stavbu dakarských speciálů, chtěl bych udělat video, kde by bylo vidět přípravu podvozku. Jde o sériové podvozky nebo nápravy, které používáte, jejich úpravy a kompletace. Byli by jste ochotni se na tom podílet? Prostě když budete něco stavět, tak by jsme to natočili.
sob črc 14, 2018 9:45 am

Uživatelský avatar
Pavel Šíma
Příspěvky: 197
Registrován: pát bře 18, 2016 11:26 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Jozef, já si myslím že stavba podvozku je běh na dlouhou trať (typ předlohy auta, penize na díly, konstrukční mouchy, čas). To spíš rozložit postavený a dávat ho postupně zase do kupy. Navíc každý z nás kdo podvozek stavěl tak už v průběhu nebo po dokončení stavby přišel na nějaká vylepšení, takže každý podvozek je asi víceméně originál a neexistují dva stejné podvozky.

Já třeba stavím druhý ve své podstatě stejný pod Jamalku, přesto je úplně jiný. Podívej se na Karla ten postavil nádhernýho Phoenixe a už má připravené konstrukční změny na další podvozek.
To jsou ty naše ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY a HLAVIČKY!! :dance: , pořád něco vymýšlíme jak by se to dalo ještě vylepšit . :think: Co funguje dnes, zítra už nemusí. Sám víš z vlastní zkušenosti, že co funguje jako maketa, nemusí fungovat jako soutěžní model, i ty jsi odvedl pořádný kus práce na "uhláku", který je momentálně schopen konkurovat i nejrychlejším autům (obdivuji Lukáše co s tou pákovkou dokáže, já bych skončil na prvním složitějším úseku :clap: ) a jeho životnost v závodě se postupně prodlužuje :clap:
A pak vytvoř nějakou předlohu na stavbu dakarackého podvozku , to bysme měli natočit nebo nafotit stavbu všichni pak by bylo asi patnáct předloh. :wall: :pray:
Některé stavby jsou už celkem slušně nafoceny, snad z toho by se dalo něco udělat. :think:
sob črc 14, 2018 10:14 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To je zase na celovečerní film :lol:
sob črc 14, 2018 11:37 am

Gavius
Příspěvky: 887
Registrován: úte led 20, 2015 4:20 pm
Bydliště: Prostějov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To je no, tak Pepu to asi baví ty celovečeráky :D
Ale jinak jako pravdu má Šimič, je to složitý, každý dělá jinak...
A taky vyloženě to někomu takto servírovat, když se s tím někteří z vás tak pracně perou :)))
Ale já jsem v klidu, ode mě nikdy nikdo nic kopírovat chtít nebude :mrgreen: :hvizd:

Jinak, když jsme u tohoto tématu, jak to teda bude s novými účastníky? bude se něják omezovat nebo jak, vím, že na to byla nějáká krátká debata v Semíně, ale nevím výsledek :)
Naposledy upravil(a) Gavius dne sob črc 14, 2018 1:39 pm, celkem upraveno 1 x.
sob črc 14, 2018 1:33 pm

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To je jasné Pavle, je to jak píšeš. Nejde o vytvoření přesného návodu, ale spíš o inspiraci pro další zájemce o tento typ modelařiny. Nejčastější dotaz je na typ použitého podvozku a kde se to dá koupit. Já pokaždé zjišťuju, jak je náročné a drahé vytvořit a udržet model v provozu. Nevím jak moc práce s tím máte vy, ale já už dělám třetí variantu podvozku (výroba od začátku) pro uhláka a pořád si nejsem jistý, jestli to vydrží aspoň jeden den v kuse jezdit :wink: Jeho velikost a snaha o maketovost mě dost limituje v dimenzování nejzatíženějších částí.

Jinak k tomu omezování počtu lidí budou asi stačit starty většího počtu aut najednou. I když už je nás přes dvacet, pořád si myslím, že to bylo ve Veselí organizátorem zvládnuto na jedničku, všichni až na mechaniky :wink: se pobavili a bezva si zajezdili.
sob črc 14, 2018 1:37 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šíma
Příspěvky: 197
Registrován: pát bře 18, 2016 11:26 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak snad kdyby Jára a Makin, ty mají upravená CCečka a jezdí to velmi pěkně, Járovi výsledky mluví za vše! :clap:
Mají největší zastoupení ve startovním poli. Čtyři podvozky to už je skoro seriovka! :dance:
Tatra má podvozek konstrukčně specifický a ZATÍM kromě náprav je komplet vyroben na koleni, ale kdoví třeba budou i nápravy. :think: Už dlouho mi to vrtá v hlavě.
sob črc 14, 2018 2:25 pm

sob črc 14, 2018 2:43 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak bylo by to dobrý a zajímavý jenže do toho budeme muset mluvit :lol: a stanou se z nás Youtubeři :lol: udělal bych ty podvozky podle kategorii T1, T2, T3, T4 :wink:
sob črc 14, 2018 3:04 pm

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Mildo, jedno nebo dvě ukecané videa ještě youtubera nadělají ne :wink: Otázka je, kdo by to chtěl okecat. Já na to nemám :hand: :wink:
sob črc 14, 2018 3:16 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šíma
Příspěvky: 197
Registrován: pát bře 18, 2016 11:26 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RC DAKAR

Příspěvek

to Gavi: já to nepočítal, pouze odhaduji. :think: Promiň, že jsem na Tebe zapomněl.
sob črc 14, 2018 3:29 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

tak to nějak vymyslíme Pepo bylo by to max na 10 minut ale kdo napíše překlad v ty tulkách :lol:
sob črc 14, 2018 3:41 pm

Gavius
Příspěvky: 887
Registrován: úte led 20, 2015 4:20 pm
Bydliště: Prostějov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Milda se toho něják chytl :D .. mu to půjde :D bude komentátor, jak vyšitej :dance:

to Šimič: Já to nemyslel nijak zle, ale tedka jelo 6 CCček v závodě.... a jako zapomenout na mě?? tsss, z těch dvou uvedenych, jsem zacal jako prvni s Dakar CC :D
sob črc 14, 2018 4:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šíma
Příspěvky: 197
Registrován: pát bře 18, 2016 11:26 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RC DAKAR

Příspěvek

to Gavi: ja tě pochopil, :hand: jenže oni už mají každý dvě auta a ty stavíš teď asi trochu něco jiného ne? :dance:
sob črc 14, 2018 5:26 pm

Gavius
Příspěvky: 887
Registrován: úte led 20, 2015 4:20 pm
Bydliště: Prostějov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tedka uz jo :-) ale zatim je to bida.. takze budme radi za Manika na CC :-) a krasne dve a pul sezony.
Nemluve, ze auto zustane na vyuziti :-)
sob črc 14, 2018 5:31 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů