Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

za 1. Já se nebavím vůbec o nějaké smlouvě ta je mi v celku ukradená :) ,,Ať si vyberou třeba i kamaz "
za 2. z toho ,že jednou macík dojel lépe jak BGR, taky nedělám vědu a ani jsem na to nenarážel.
Ale prostě se mi líbí ta jejich kontinuální práce po čas celého roku a sklízí za to ovoce.
U bgr jsem doufal taky v něco podobného ale tam je vidět prostě ten klientelistický aspekt a nejsou do toho tak ,,zažraní" jak u Macíka kde to je rodinná tradice
Kolomý sic dojel na 5. fleku ale to ještě s bgr krom motoru nemělo moc co společného. A chceš li ty dva porovnávat tak bych řekl že na tom jsou úplně stejně pač toho 5 místa dosáhli myslím že po odjetí stejného počtu dakarů (a Macík ho zajel asi na tom nejtěžším co se v JA jel :lol: ) A Kolomajz od toho roku 2013 nic tak zajímavého na DKR, nezajel díky nezastavitelnému počtu poruch které ho a BGR provází. A to jsem zvědavý zda se ho ta smůla zbaví

Vzpomínal jsi tu Aleše a BDP (k těm se už nevyjadřuji to už je kapitola sama pro sebe, kéž by to bylo tak jak plánovali ale :think: ) tak u Aleše se ty problémy daly čekat vždyť to bylo úplně syrové auto, v podstatě zase nový stroj (vzpomeň si na na Deroyův nový vůz loni resp. tedy letos na AER to bylo ještě horší) a na to kolik těch problému měli tak na tom zamakali parádně viz výsledek z letošního dubna.
A mám li být popichovač tak si vzpomeňte s čím nejvíce Alešovy problémy souvisely ? Kupodivu světe div se ale je to motor jedné nejmenované české stáje :think: a to prostě není po 7-8 letech co jsou ty motory na dakaru náhoda. Kolovrátek neustály

zemi: Já si myslím že by ta tatra i toho Lopraise podporovala (vždyť toto spojení k sobě neodmyslitelně patří) ale hlavním problémem bude prostě ten čumák na tatrovce.
Kdyby Alda postavil phoenixe tak věřím tomu že tatra podporuje jak BGR tak Aleše
ned črc 22, 2018 4:11 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Je to přesně tak. Tatru zajímá v první řadě to, jestli je na Dakaru propagována její soudobá produkce, a to v podobě hlavní civilní řady Phoenix rozhodně je. Dalším kritériem je mimo jiné marketingová ambaláž celého závodění a renomovanost partnera v tomhle ohledu. V obou dvou kritériích nelze volbu Buggyry označit jinak než jako volbu logickou. Samozřejmě jsou tam i osobní vazby, že, ale ta základní logická kritéria jsou plněna. V poslední době jsem neměl už pocit, že do toho Buggyra jde se stejnou vervou jako dřív, třeba tomu nyní bude zase tak. Každopádně je super, že soudobá produkce Tatry zůstane (doufejme) v těchto soutěžích reprezentována. No a u těch dalších dvou týmů - mně nyní vyhovuje, že každý z nich má jiné auto a udělané jinak. Líbí se mi ta rozmanitost.
ned črc 22, 2018 9:07 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Tatra a Liaz má stejného majitele. Přesněji CSG koncem roku založil Liaz trucks a.s.. Zatím ticho po pěšině kolem toho.
Tomáše Tomečka podporujou v jeho retru, za což jim patří dík. Podle mě by ale měli trochu víc podporovat propagaci těch evolucí. Jestli se teď Buggyra do něčeho pustila, tak je to pro letošek stejně pozdě.

Ještě bych poprosil, můžete sem nikdo hodit výsledky Baja Aragon ? Hledal jsem to dnes ráno na mobilu, marně. Měli jsme tam početné zastoupení. Martin Macík hlásil nějaké průběžné ztráty, ale ty nekorespondovaly s výsledky, které jsem viděl já. Dokonce mají zamotané quady a dvojkolky. Jakpak dopadli Prokůpek,Olie a dobrodruh Kubiena od nás z Budějc ? Jarda to v přerostlých buginách vyhrál ?
Dík.
pon črc 23, 2018 8:29 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Tak ono není co řešit. Buggyra je profesionální team, mající špičkové auto značky Tatra modelu, který je nutno prezentovat, obsazené špičkovým pilotem. Je tu někdo druhý takový? Není. Při čemž profesionální team znamená, že závodění je jeho hlavní činnost, špičkové auto je to co udrží krok s nejlepšími a špičkový pilot ten, který ho řídí tak, aby udrželo.
Buggyra a Martin Kolomý toto splňují. Celkové výsledky zas tak podstatné nejsou, protože v posledních letech tam to závodnické štěstí hraje dost podstatnou roli. Recept na úspěch nemá ani Kamaz ani De Rooy. Oba si těch fatálních výpadků užili dost.
Páté místo Martina Macíka je typický příklad. Shoda okolností byla taková, že se to povedlo. Nezapomínejme, že byl chvíli taky druhý a chvíli to taky vypadalo, že končí. Pokud bychom se totiž měli řídit jen podle výsledků a přípravy, tak výsledek BSR ve Španělsku je vlastně totální fiasko.
Filip Nikl
úte črc 24, 2018 8:10 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Člověče, já ti nevím. Před čtrnácti dny byl Martin Macík na operaci s kolenem. BGR tímhle stylem dosáhne na pětku jedině, když Kolomému budou měnit více dílů.
úte črc 24, 2018 10:26 pm

msifa
Příspěvky: 2105
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

filip 90:

Jasně, výsledky nejlepších týmů na dakaru jsou jen o náhodě. Proto je lepší se celý rok před dakarem nenervovat, nepřipravovat se, neladit techniku - to je všechno zbytečné. To je správný přístup profesionálního týmu s nejlepším autem a nejlepším pilotem. :roll:
úte črc 24, 2018 10:30 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

BGR na pětku dosáhne ve chvíli kdy hodí gyrtech :kun: do šrotu a pořídí něco rozumného :valetsesmihy: :smich:
stř črc 25, 2018 6:47 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Jo, ale to už by pak mebyla Buggyra.

Mimochodem, Jarda Valtr s klukama na tom podiu. Měli na sobě civil, moc fajn :lol: A vyždímal Jamalku i štěstěnu. Zajel dobře.
stř črc 25, 2018 10:26 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Mohli by se pak jmenovat BURA :D Když mají tak rádi ty 5. fleky :D
čtv črc 26, 2018 4:53 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Já su zvědav, jak Alda ve vlastní režii poladí ten Gyrtech myslím si, ale že jsou na velmi dobré cestě to dokázat, viz letos, jak mu to šlapalo v Maroku :wink: Jarda Valtr by měl zkusit znovu oslovit MAN, protože u BDP se zbytečně zahrabává nebo se dohodnout at mu Lopící postaví, taky Queen :D :mrgreen:
pát črc 27, 2018 12:15 am

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 732
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Jarda podle mě jen "čeká" na příležitost pořádně zazářit. Když jezdil liaz, nevěnoval jsem mu skoro pozornost a když přesedlal na tatru, bylo vidět, jak nechává podvozek tatry "přemýšel a jezdit" tak jak to tatra umí. Je to vidět na mnoha videiích a pak taky Jarda někde řekl, že jiné auto než tatru by rozštípal :-)
pát črc 27, 2018 11:03 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Já si vzpomínám jak prohlašoval ještě za kmr, že mu sedí tuhý nápravy a Tatra ne. : )
pát črc 27, 2018 11:09 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

To proto že jezdil jen s tuhými do té doby :D
pát črc 27, 2018 9:52 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

No jo, s Gyrtechem do pátého místa nikdy. Musí koupit něco jinýho. A jakej motor že má auto, který bylo na posledním Dakaru druhý?
pon črc 30, 2018 12:36 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Zavládá tu jakási zahořklost. Buggyra léta slibovala a nevyhrála, tak teď může za všechno zlo světa.

Člověk může k nim mít oprávněný výhrady, ale aspoň je tu někdo, kdo jezdí a občas to natočí, aby bylo na co se dívat.
pon črc 30, 2018 7:59 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů