Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Tak jsem drobet okomentoval fb Buggyry.

Já:
Trochu nechápu proč MK trénuje s fatboyem, když ten na Dakar nepojede... A jak to vypadá s opravou druhého phoenixe? Stihne se to do nalodění? A taky byste fanouškům mohli říct, kdo pojede s druhým autem (pokud tedy pojede...) :-)

Buggyra:
 Dobrý den Jiří, Martin testuje Fat Boye, jelikož s ním v říjnu pojede tuniský El Chott a přeci jen je to již delší doba, co byl Fat Boy naposledy v závodním zápřahu. Na druhém Phoenixovi se dodělávají poslední úpravy a nalodění se zcela jistě stihne. :-) Složení posádek je stále v jednání. Ty budou odhaleny začátkem listopadu na naší tiskové konferenci.

Já:
Drobet nechápu Buggyry taktiku... Testovat a trénovat na Dakar by se mělo s autem a jezdcem, který na Dakar pojede. Martin Kolomý pojede na Dakar ale s phoenixem a ne s fat boyem... Proč tedy pojede závod v Tunisu MK s fat boyem? Odpovím si sam: protože se závod koná chvíli před nalodenim a kdyby se s autem něco stalo, tak se nestihne dát do cajku... Jenže o tom závody jsou, aby se odhalily slabý místa. Že se odhalí na fatboyovi je prd platný... Proč Buggyra nejezdí např. závody Baja, Silk way,... jako tomu bylo dříve? Protože má nejspíše mnoho práce s okruhovymi tahači, chápu ... A co se týče druhého jezdce... Měl by podle mého názoru být znám už na jaře, aby mohl trénovat a zvykat si na tatru... Tohle každoroční měnění druhého jezdce je na pytel... I tak buggyře držím palce a fandím Vám:-)

Pochybuji, že mi už odpoví... Každopádně z jejich odpovědi pro mě novinka, že MK pojede ještě nějaký závod před Dakarem... Ale že nejede s phoenixem to už otázka do diskuze...
pát zář 07, 2018 11:18 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Co si pamatuji, tak naposledy jel Martin El Chott ve zkrácené variantě, kterou využívají účastníci Dakaru, aby se stihli včas vrátit, natož ještě dělat výrazné úpravy na technice. Závod pak pokračuje v redukovaném počtu účastníků dál. Nevím jak letos, ale zahlédl jsem u startovného nějaké rozdělení na dobu závodu a dodatečné tři dny. Závod se jede v náročných píscích, je to o tréningu jezdce i testu techniky. I samotný tréning jezdecké techniky má takto bezprostředně před Dakarem smysl, i když pojede Martin na starším stroji. Třeba např. u motorkářů bude ten problém včasného přesunu techniky a její opravy asi o něco jednodušší
sob zář 08, 2018 12:25 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Myslím, že to je rozumný, dat z Phoenixe je možná až moc, už se tam posralo snad všechno co mohlo :lol: tak to radši udělám 100% generálku a auto jenom zajedu, na trénink poslouží starší verze, zvlášť když se letos bude více triálovat v dunách :lol:
sob zář 08, 2018 7:29 am

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

To je pouze důsledek roční činnosti Buggyry.

Když půl roku se nic nedělo a oba kamiony stály v garáži v tom stavu jak se vrátily z Dakaru a nebylo jisté, jestli vůbec se Buggyra na Dakar 2019 vydá.
Nyní se kamiony repasují, tak aby byly připraveny na Dakar, ale jistá je pouze účast Kolomého, druhý kamion možná zůstane doma nebo sním pojede někdo, kdo si to sice zaplatí, ale s minimálními ambicemi na výsledek.

A pro Kolomého, který se celý rok pořádně nesvezl je to tedy jediná šance si zajezdit a ntrochu potrénovat (i když jen na jiném autě, než s jakým pojede Dakar).
sob zář 08, 2018 11:18 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Rainbow Dakar Team, jak to vypadá, koupil jeden ze čtyř MANů týmu Veka:

Obrázek Obrázek

Připomeňme, že poslední Dakar jel Rainbow dakar Team s dalším autem, odkoupeným od Veky, byl to starší MAN Staceyho z roku 2007, poznal se podle vyšší stavby. tentokrát tedy budou mít jeden z lepších kusů, byť pilot tedy mezi neužší elitu nepatří.

Ale co mi to signalizuje - rozprodává Veka své kamiony? Staví opravdu nějaké nové vozidlo pro budoucnost, tudíž kamiony, které není schopna pronajmout, nepotřebuje? Já bych nějaké další vozidlo rád viděl v rukou Elisabete, protože ten její superstroj se k dnešnímu závodění už moc nehodí. A pak, jsou tu ty tajuplné facebookové fotky od Filipa Škobánků, práce na autě pro Dakar 2019 a jak vidno, jedná se o další MAn od Veky...

jak to vypadá, stále je na co se těšit - kupříkladu nyní se v ČR staví alespoň, nebo právě, tři dakarské speciály...
sob zář 08, 2018 11:20 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

A nevíte kdo by mel s tim Manem jet nebo kdo ten nakup financoval? Pocitam, ze pan Skrobanek to asi nebude...
ned zář 09, 2018 10:38 am

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Tři dakarské speciály? Kdo a jaký? Počítáš mezi ty tři i Jardu Valtra s Ivecem?
ned zář 09, 2018 11:20 am

Antonín Švihel
Příspěvky: 286
Registrován: stř led 09, 2013 5:16 pm
Bydliště: Krnov

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Jirko, to v tom máš započítaný i ten asistenční pro jeden náš team ? ....jak to vypadá, stále je na co se těšit - kupříkladu nyní se v ČR staví alespoň, nebo právě, tři dakarské speciály...
ned zář 09, 2018 12:29 pm

Marko
Příspěvky: 1114
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

JV: Ja dufam, ze EVM bude pokracovat....ale:

1.) web-stranka teamu uz par mesiacov neexistuje
2.) Peter Versluis po Maroku povedal, ze tento rok ziadny novy kamion nevznikne... a ak pojdu na D19, tak to bude so stavajucou technikou.
ned zář 09, 2018 1:46 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Nemůže to být Marek Spáčil (zády otočený) Že by možný druhý jezdec na dakar ?
Obrázek

Jinak z alba fotek https://www.flickr.com/photos/buggyrame ... 8924/page1
Mě zaujaly další 2 věci a to že gyrtech a turbo furt stejná písnička
a druhá co tam dělá Miškolci ? Že by jel jako navigátor Kolomajzovi ?
ned zář 09, 2018 2:16 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Vypadá to na Spáčila
ned zář 09, 2018 9:20 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Tak ono hlavně realita je trochu jiná, nebo bývala.
To co Buggyra prezentuje jako testování, tak prakticky vždy byla zároveň akce pro partnery. A v podstatě to byla především akce pro partnery. Testování bylo vedlejším přínosným efektem.
Si pamatuji, že Kolomajz kdysi říkal, že mají akci v Milovicích a musí odvozit asi 80 lidí! No a pak se to v médiích prezentovalo jako testování. :wink: Takže když tam mají takový objem lidí, tak logicky potřebují 2 auta aby to stihli všechno povozit. No a když je jedno asi rozdělaný...

Samozřejmě to může být jinak, ale takto to běžně bývalo.
Filip Nikl
ned zář 09, 2018 9:26 pm

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Zajímavé info z FB stránek De Rooye kde vesměs píše, že on sám by rád jel Afriku, ale Iveco chce jet Jakar. Rozhodnutí přijde příští týden. Dále zmiňuje, že možná Kamaz pojede Afriku.
Tomáš Ďurčo
úte zář 11, 2018 3:33 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

De Rooy sám se nerozdvojí, ale bylo by fajn, kdyby jely oba týmy oboje....
Jsem zvědav, kam vyrazí "letos" toto: https://www.redbull.com/cz-cs/kamaz-dak ... foto-video
úte zář 11, 2018 3:40 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakar 2019 - první zprávy

Příspěvek

Jedna zpráva pro toho z vás, kdo měl potřebu fabulovat, co dělal na akci Buggyry Jaro Miškolci. S Jarem jsem dneska telefonicky mluvil, on o té vaší spekulaci ví a opravdu nemusíte vymýšlet nové teorie.

Akce se konala ve štěrkovně u Bratislavy a Jaro ji navštívil jen na základě telefonické pozvánky od Pepíka Kaliny, který se s ním chtěl jako kamarád vidět, když už je tedy jednou za čas na Slovensku a na Dakaru se potkat letos nemohli. A protože měl Jaro služební cestu do Bratislavy, spojil to a zastavil se za ním. Na jeho spolupráci s Tomášem Vrátným se nic nemění.

A co se týká Marka Spáčila? Když byste mu napsali nebo zavolali, třeba byste se dozvěděli víc než z fabulací podle fotek. Já teda nevím nic, ale jsem z toho v klidu: pokud se něco bude mít oznámit, však oni to udělají. No a pokud ne, tak ne.

Takže on to Martin i Buggyra nějak vymyslí a určitě pro to, co udělají, budou mít dobrý důvod, nemusíme to vymýšlet za ně :-)
úte zář 11, 2018 10:08 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů