Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Já teda taky na předek jedině balony. Ted mam na autě 760tis a budu dostavat třetí. V pondělí je nafotím jak vypadaj. Balon je určitě pohodlnější na předku, líp to vypadá. Jinak teda vy co máte ty číny na autech tak to jezdíte nějaky rozvozy ne? nebo po stavbách. Já bych to na přední nápravu nechtěl. Máme jen michelin vodící, jedno auto má na předku bridgestone na zkoušku. Na tuplákách taky michelin a dvě auta mají Pirelli taky na zkoušku. Spiš by mě zajímalo volvisti taky se vám víc sjíždí vnitřní pravej tuplák? v servise nám řekli že to dělá výfuk (pokud není z boku).
sob zář 15, 2018 9:22 am

Ctirad
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2018 10:05 am

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Na každém tahači se sjíždějí více gumy vzadu na pravé straně a na předku na levé, výfuk na to nemá vliv.
sob zář 15, 2018 9:46 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Ja teda nejsem zadny volvista ani tomu nijak nefandim,ale jezdim tim.Ja mam tuplaky sjete stejne,stejne poskakane teda.Mas tam dost vzduchu?Jak to treba jezdilo mesic podhustene,uz je to znat.Mame jen Michelin,do ted bez protektoru a vzdy nove jen mu asi dosli prachy tak vzal nejake celoprotektory balony na naves,taky Michelin vypada to jak origo je tam napsane Remix myslim profil i naves 55.Vyfuk si myslim nema vliv,jsou auta co maji vyfuk uprostred nebo nahoru'(komin).Ja mam ted druhou sadu na predku,celkove to ma 560 000km,tady ty maji teda najeto 100cca.Prvni najeli 460,pak je sundalme dal nove,nejak obrchuj mu rozmrdal novou michelinu na obrubniku tak mu obul ty me stare kurvy co meli 460 a nechal stim jezdit jeste tri mesice :D (30 000km?)at si vazi gum :D
Neřeším...
sob zář 15, 2018 11:39 am

Ctirad
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 11, 2018 10:05 am

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

No tak sem to měl vždy sjete ať to byl stralis, tga,tgx, teď renault t520. Vždy tahač ve předu pera ,vzadu měchy. Vždy rozdíl 3 až 5 mm. Ke gumám se někdy rozepíšu, mám vyzkoušeno všechno ale posledních pár let vím že michelin je dobrá investice.
sob zář 15, 2018 12:13 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

A mě Continentaly vydrželi na 2. nápravě 80tkm, na přední asi 150tkm
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob zář 15, 2018 7:24 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Contoš nechci v chalupě vidět. Měl jsem několikrát obuté na osmikolec HDC1 a tak na 35% vzorku se začne guma drolit a je na vyhození, nedá se dojet...
sob zář 15, 2018 8:53 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

To já jsem je měl v poho, 10tkm - 15tkm by ještě najeli. Ale přišla díra - a gumař řek že to nepude zalepit, ponevadž jsou v pytli kordy.
Agaty na zadku začínaj mít plošky, brzo budou skákat - takže je nechám zahodit, i když vzorek tam ještě bude. A ted maj 80tkm, original Continentaly byli v 80tkm sjetý total. Pak budu chtít asi Kamy

Ale fascinuje mě ten rozdíl nájezdnosti, holt úplně jinej provoz
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned zář 16, 2018 9:22 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Rekl jsi to trefne.Jiny provoz...Tak sef je samozrejme spokojeny ze se tak snazime :D .Neni to jen o profilech trasy,taky jezdim pres Strazny neboj,ale spise v mysleni lidi.Sleduj nekoho jak se budes nudit v nejakem logistickem centru jak couva na rampu.Pak si predstav ze to tak dela 4 roky,coz je cca zivotnost balonu na predku.Uz jsem to psal parkrat,idealni je jak je auto v pohybu,jedno kam,a tocit a ne na miste jak trotl.Atp...Jinak ten najezd pul mega max je ale na doraz,ta guma je v polovine obracena dovnitr limcem.Posledni auta co dosli uz maji jine servo nez ja,tam tocis malickem,pokud stojis u obrubniku ktery bude na pevno opravdu,jsi schopen tu gumu vyzout a ti najeli cca 360..Nevim cim to treba tim servem :D
Neřeším...
ned zář 16, 2018 1:20 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Tak já točím na místě relativně často, poněvadž nemám kam jet :-D Vlastně kolikrát jsem rád, když ty kola se maj kam točit :-D

S těma obrubníkama jsi mi připoměl, jak jsem se potřeboval stočit do jedné zahrady a byli tam takové ty betonové záterasy a potřeboval jsem je dát stranou - tak jsem napřed najel vedle nich, a točením kol jsem si je odstranil a udělal si prostor :-D :-D Stavoši jen koukali a říkám nojo, člověk si musí umět poradit, když to neumíte vy
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned zář 16, 2018 1:49 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Mno,já bych to zrovna takhle asi nedělal,točením kol přetlačovat betonový zátaras,přecijen to může poškodit servo a nebo udělat vůle na nápravě... Mám kolegu který čas od času na autě totálně zkurví geometrii a vždy se šéfovi dušuje že nikam nespadl,ani nebral žádný obrubník a stejně je sbíhavost v háji a to na několikátém autě které vystřídal :-) Mám podezření že taky točením kol něco odsouvá :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned zář 16, 2018 10:37 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Vzhledem k tomu, co to auto zažije, ho tohle nemůže rozhodit.
Spíš dřív praskne rám, kor na tom mým - čím novější, tím méně matroše. Znám prasklýho Mana, i starej Mercedes... Novej Mergl tuplem
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon zář 17, 2018 5:23 am

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Na starém M2000 jsem měl na předku Hankooky a na zadku Aeolus a byl jsem vcelku spokojený. Když člověk myslel na to, že nejde ABS a že to má 1/4 otáčky vůli tak se s tím i na sněhu jezdilo celkem v pohodě :D . Jasně, byla to jen 18t, ale i tak mě potěšilo, že na naprosto běžných gumách jsem neměl větší problémy.
Teď mám na zadku Agate, které plavaly snad 20 tis. fakt mazec... Na předku a na zvedačce mám Cordianty a zatím v pohodě. Zimu s nimi neznám, ale na mokru předek drží pěkně, zatím spokojenost.
stř zář 19, 2018 5:00 pm

Arocs478
Příspěvky: 76
Registrován: pát říj 16, 2015 8:02 pm
Bydliště: Náchod

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

hoj, jezdíte kama NF 201 nebo 202 v rozměru 315/80? původně jsem to bral jako jasnou věc ale řidič je nechce (údajně škáčou),a protože dnes jsou řidiči nejvíc koukám po jinejch. co hankook AH31, nokian NTR 46, bridgestone M-STEER 001 nebo?
jezdíme kolem komína tak km životnost neřeším.
MB Arocs 6x4 HAD, 350kW
pon říj 15, 2018 9:41 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

Ahoj,jezdím na tahači KAMA NF 202 v 315/70 a kolega jezdí KAMA NF 201 ve 315/80 ,a ani jeden nepociťujeme skákání :-)
Jsou to pověry z dob kdy se jezdily dušové kamy,které skutečně skákaly a házely atd... Bezdušový KAMA jsou naprosto v pohodě ohledně jízdy i výdrže a já jsem si je jako řidič sám přál,protože vím že fungujou :)

Do Hankooku bych nešel,už jsem jich viděl pár prasklých na bočnici,z toho co píšeš když už bych měl volit něco jiného než KAMA,tak asi tu Bridgestone
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte říj 16, 2018 8:45 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Pneu - jaké a kolik vydrží

Příspěvek

eště může zkusit Cordianty, na kamionech normal bez problémů gumy
úte říj 16, 2018 10:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů