Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Gepas

Příspěvek

Gepas: spočítal sis ty vícenáklady na servise a prostojích? Hoď si to na papier a něco z toho vyvoď, možná ti vyjde (jak už ti tady radí ostatní) splátka na když ne funglovku, tak určitě lehkou ojetinu, protože lepší už to nebude.

Jinak držím pěsti :wink:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pon říj 29, 2018 9:12 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Gepas

Příspěvek

..no sen už jsi si splnil, tak teď zkus vydělat nějaký prachy, vem operák tu hydraulickou ruku pořádný valník a jezdí pro ťoka dopravní stavby, na štěpku se vyser za chvíli to nebude nikdo chtít..
úte říj 30, 2018 11:27 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Gepas

Příspěvek

po.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:52 am, celkem upraveno 1 x.
úte říj 30, 2018 7:30 pm

FH12
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 06, 2017 10:04 pm

Re: Gepas

Příspěvek

Jezdím ve stejném autě už 3 sezonu. Máš smůlu na závady ale věřím,že porodní křeče na začátku překonáš. Dát si do kupy staré auto není špatná strategie protože když to jednou vše vyměníš víš,že to tam máš a dva roky to bude ok.Koupit si nové auto a splácet když jsi sám je celkem risk když onemocníš nebo chceš dovolenou tak musíš vědět,že začínáš každý měsíc -40000 nepočítám to když ti nezaplatí.Sám jsis to zkusil s medakem :-) tadle cesta kterou ses vydal je sice pomalá a bolestivá ale rozhodně bezpečnější.Držím ti palce a kdyby jsi potřeboval ND na auto napiš něco mám skladem .a jako další článek by jsi mohl napsat jak vidíš ekonomiku dopravy a kolik by jsi dal za práci kterou děláš šoférovi peněz kdyby za tebe jezdil a dělal tvou práci:-) :housle:
úte říj 30, 2018 10:00 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Gepas

Příspěvek

Jestli se nepletu,Gepas už si operák,nebo pronájem vyzkoušel...A vychytat závady na starém Volvu,které několik let stálo,to se dalo předpokládat,že bude nutnost.Nemyslím si,že by to byl nekonečný boj,jak se to rozjezdí,bude to v pohodě,které dnešní auto je tak spolehlivé,jako staré FH? Pro toho,kdo primárně neřeší mýto,jezdí po rozbitých okreskách a nakládá v lese logická volba. A to nemluvím ten blbý ťukanec s Avií, být to na novém autě,bych nechtěl vidět tu fakturu...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte říj 30, 2018 10:13 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Gepas

Příspěvek

sof: ..nevím jak u štěpky, ale asi to bude podobné jako u dřeva viz. "vozí se toho stále viac"... a taky víc čekáš, protože se nestíhá, onehdá jsem jel přes Paskov..fronta dřeváků jak na maso..víc stojí ve frontě jak jezdí..., ale tak pokud jim platí prostoje tak mě napadá, že Gepasovo FH by mohlo vydělavát na tom čekání bez dalších nákladů, prostě jen přepřahnout a čekat- sem tam popotáhnout -riziko 0 :housle:
stř říj 31, 2018 11:45 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Gepas

Příspěvek

tak zbývá ještě sklopka

štěrky písky, to máš celkem bez čekání, motáš se kolem baráku, několik fůr za den, akorát nevím jak to mají s placením, ale asi to bude stejný jak u ostatních druhů dopravy, placeno tak abys přežil ale nezbohatl :-)
stř říj 31, 2018 5:08 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Gepas

Příspěvek

pokud see nebudeme bavit o soferine jako takove, protoze to dnes zvladne kazdy kdo ma v prdeli diru, tak podnikani v autodoprave je veda. A pokud to zkloubis s tou laskou k volantu a na konci vyjdes s kladnou nulou, tak se ti ten sen povedl. Prvni krok je spravna strategie a tam je podle mne Kamen urazu u Gepase, on je super kluk, srdcar a pracant, ale strategii nedocenil. proto ja hazim penize do bedny o televizoru a on ma porad suflik v FH prazdny :idea:
stř říj 31, 2018 9:28 pm

FH12
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 06, 2017 10:04 pm

Re: Gepas

Příspěvek

Vydělal a investoval do auta za opravy na účtě se to neprojeví hned ale to auto mu to vrátí v čase.Hlavně si dělat opravy sám o víkendu. Nejrychleji vydělané peníze jsou ty ušetřené. :think:
čtv lis 01, 2018 10:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Gepas

Příspěvek

Nevím jestli opravy staré pastuchy se dá nazvat investicí (kromě opravy veterána za účelem prodeje na burze). Co mě teda zaráží jak může projít STK něco z čeho odpadávají nápravy :?: a odvážit se s tím do Němec? :think: Je spíš smutné, že v dnešní době trucker- pracant, nedostane slušně zaplaceno a musí postupovat tohle podnikatelské dobrodružství...asi už stárnu, možná v Gepasových letech bych dělal ještě větší krpy.
sob lis 03, 2018 10:35 am

tomhais
Příspěvky: 46
Registrován: sob srp 30, 2014 4:03 pm
Bydliště: ČB

Re: Gepas

Příspěvek

Tady je každej strašně chytrej, ale jak jinak k těm zkušenostem přijít, než si to vyzkoušet? :wink:
sob lis 03, 2018 4:05 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Gepas

Příspěvek

svoje vlastní zkušenosti a kiksy ..jsou ty nejdražší ...... za mlada sem nebyl jinej .... mraky věcí bych řešil úplně jinak, ale o tom se rozvádět je zbytečný ,,,,, držim mu palce, ale za základní chyby se bohužel velmi draze platí....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 03, 2018 4:20 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gepas

Příspěvek

M.Z.: to je holt otázka, leasing tě už zažene do situace, že musíš makat ikdyž to máš rozsypaný (spojka odejde na všech autech, chladič občas taky, turbo taky) a když se mi posere stařešina, tak to odstavím a nejsem každý den 2000 minus na leasingu

FH12: Je to pomalé a bolestivé, ale baví mě to, mám okolo sebe slušné a čestné lidi, kteří mi pomáhaj když cokoliv potřebuju, což se o práci s frigem říct nedalo... o ekonomice a odměňování toho co dělám se rozepisovat nebudu, ono je to +- všude stejné, v tomto odvětví... kdo má dobrou práci na vnitro posuvce, tak má 30 a je každej den doma a kdo má blbou práci, tak má 33-35 a je týden v autě a motá se po okrese

pavel 815: právě, největší problém tohoto auta je to, že několik let (+- 7) stálo a dost se to projevilo... něco hned na začátku, něco se projevilo teď po roce...

DriverBrno: ten Paskov s tou kulatinou je strašnej, napočítal sem tam přes 40 aut za sebou... na štěpce je to jiné, většinou od vjezdu do výjezdu z vykládky neuplyne ani hodina, párkrát se to zasekne a trvá to třeba 4h, občas... ale když to hezky sedne, tak třeba 400-550km denně z domu dom

k té nápravě nevím, vyhodili mě z té stk kvůli nebrzdícímu kolu na návěsu na ruční brzdu, ale na prasklou nápravu nepřišli...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
úte lis 06, 2018 10:29 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Gepas

Příspěvek

nevím za kolik se dá nějaká 15 let stará "vražda" pořídit, ale možná pokud je dost práce, tak mít ještě jednu u baráku do foroty a když se ta první opravuje tak jezdit tu druhou a jezdit a jezdit a zkoušet to "zlomit". Tak bojuj!
úte lis 06, 2018 3:04 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gepas

Příspěvek

Další vrak nechci, psal to někdo výš... příští rok našetřím a když to pujde, tak zase za hotové nějaké desetileté EEV nebo tak něco a tohle nechat na chvíle, kdy bude to novější taky v servise se spojkou nebo chladičem...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
úte lis 06, 2018 7:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů