Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Dobrý den, mám problém s motorem na Dafu LF 55/250, r.v. 2004, startuje normálně, nekouří, volnoběh v pohodě, ale se vzrůstajícími otáčkami, hlavně v zátěži slyším nepravidelný chod motoru, jako by tam šlo málo nafty, nebo ve špatný čas, v největší špičce padá motor do nouzového režimu, předcházejícímu malému zhoupnutí otáček. První co mě napadlo, tak vstřiky, tzn. udělal se repas všech a bez výsledku. Dále vyměněn tlakový regulátor na liště, také nepomohlo, a nakonec regulační ventil na čerpadle, také beze změny. Na diagnostice to bylo přímo v Dafu a tam konstatovali, že je vše v pořádku, akorát když měřili přepad vstřiků (ze zadu na hlavě válců), tak že na to,že jsou vstřiky dělané, tak to teče trošku více. Následovala reklamace vstřikovačů, opět demontáž, na stolici, ale bez výsledků. dle servisu jsou v pořádku. Poslední co jsme dělali byl jízdní test s diagnostikou a pozorováním tlaků v railu a to se zdá být také v pořádku, tlak na změny jednotky reagoval v toleranci a krásně od 300barů až po cca 1500barů. Diagnostika píše závadu : Netěsnost palivového čerpadla, a občas se k tomu přidá závada vadný vstřikovač - zkrat. Ale podle toho, že tlak na liště je OK a vstřiky jsou překontrolované se mi to moc na čerpadlo nezdá. Nesetkal se s tím někdo z vás? Za každou radu budu moc vděčný. Děkuji a zdravím.
úte pro 11, 2018 11:06 am

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Nevím jak je to udělaný u dafa, ale zkuste zkouknout kabely od jednotky ke vstřikům. A čerpadlo bylo taky na stolici.
stř pro 19, 2018 1:35 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Čerpadlo je právě na stolici, dnes jsem volal mechanikovi, jak to vypadá a říkal mi, že čerpadlo z nějakého důvodu nesaje, resp. že prý saje max. 1bar a že má sát 3,5baru, víc nestihl, pokračovat se bude po svátcích. Říkal, že by to mohlo způsobovat nerovnoměrné plnění lišty a proto ty problémy viz. výše. Tak jsem zvědavý....
pát pro 21, 2018 7:33 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Takže nové poznatky k probíhající opravě mého Dafa, čerpadlo KO, objednalo se úplně nové, žádný repas, namontovalo se, první dojmy, krásný zvuk motoru - po ohřátí trošku horší, vyšší výkon v nižších otáčkách, ale stále problém - před výměnou čerpadla to padalo do nouzáku ve vyšších otáčkách, nyní padá do nouzáku v nižších otáčkách při akceleraci. Diagnostika pořád vypisuje chybu - netěsnost čerpadla HPCR, ještě aktuálně vyměněno čidlo pro měření tlaku na liště a znovu zkontrolován zpětný ventil. Všechno mě to navádí zpět, zaměřit se znovu na vstřiky. Je možné, že na stolici se jeví jako dobře zrepasované, ale v reálu na autě prostě některý může protékat? Poradí někdo? Díky. L.
čtv led 10, 2019 6:30 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Kdyby ti protékal vstřik tak si myslím že ti diagnostika napíše" nízký tlak na vstřikovací liště", ve výfuku by jsi cítil nespálenou naftu a motor by chcípnul protože by se nenatlakovala vstřikovací lišta. Tohle platí když už hodně "protéká"- zůstane otevřený. A ano už jsem zažil vstřik který byl na stolici OK a po zahřátí zůstával otevřený, po schladnutí opět fungoval. Na stolici byli 2x, po výměně za nové vše Ok.
čtv led 10, 2019 9:49 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Já jsem měnil na podzim trysky s tím, že auto po přidání plynu napřed v nízkých otáčkách do nouzového režimu a hned zase ok, pak to začalo i ve větších a ve středních. po výměně sám, jsem ujel cca 30 km a začalo to zas, říkám pošlu trysky zpátky, ty došli zkontrolované že jsou ok, tak jsem objednal repas čerpadlo a pořád to samé, nakonec sem to dal do dafu a měnili ty trubky co vedou naftu přes hlavu do vstřiku a podložky.Auto jede jak pila a má 930 tisíc najeto.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
pát led 11, 2019 9:09 am

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Díky za postřehy. Tak mechanik znovu shodil ventilové víko, znovu překontroloval odpory na cívkách vstřikovačů při zahřátém motoru a konstatoval, že jsou vstřiky opravdu v pořádku. Nikde z toho nafta neteče. Ještě měřil přepad a je 210ml. tak babo raď :-(. Ještě mě napadla poslední věc. Jediný, co se neměnilo, byl odlehčovací ventil, který je na přepadu ze vstřikovačů, vzadu na hlavě, myslím, že má za úkol držet tlak v hlavě na přepadu mezi 1-2 bar, myslíte, i kdyby byl náhodou špatný, že by dokázal dělat takovýhle brikule a že by kvůli němu motor padal do nouzáku?
úte led 15, 2019 7:13 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

a zpětný ventil není náhodou i na bloku motoru ? Zkusil bych ješte ty trubky ke vstřikům co jdou z lišty přes hlavu. Auto chytne a netáhne nebo trvá než chytne ? nebo nejede vůbec ?
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
stř led 16, 2019 5:53 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Nene, na bloku motoru jsem nic nenašel, zpětný ventil je pouze nahoře na railové liště a pak ten odlehčovací, který je zezadu na hlavě na přepadu... Právě že auto startuje na drc, má krásný zvuk, jede jak pila. Po ohřátí, resp. ujetí pár km (10-20) z ničeho nic padne do nouzáku při akceleraci pomalu z volnoběžných otáček. Ještě takový poznatek, jak padne do nouze, nestačí vypnout, zapnout motor, aby se nouzák zrušil, ale musí se vypnout klíček a cca 2-5 min počkat, pak zhasne nouzák a auto letí jak střelený. Ale už jen velmi krátce a opět padá do nouze.... Opakuje se to každý den na chlup stejně... Studené, resp. déle odstavené jede krásně opět až do ujetí cca 20km....
stř led 16, 2019 7:14 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

...že by řídící jednotka...ohřejí se cdromy a je to v pi..
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř led 16, 2019 10:25 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Tak další poznatek k probíhající opravě. Po padnutí do nouzáku stačí napumpovat naftu a auto zase jede pár km jak nové. Takže i když diagnostika píše únik z čerpadla, tak je problém v nízké větvi. Kompletně celá větev rozebraná, profouklá (filtry nové), nikde nic nebylo, ale vypadá to, že z absolutně nelogického důvodu nedojde k vysokotlaku dostatečný přísun nafty. Už fakt nevím, asi zakletý auto, a to má najeto teprv 200tis. origo... :-(
pát led 18, 2019 5:45 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Měl jsem kdysi u Avie odpadlý kus barvy v nádrži který se občas přisál k sací trubce a nejel jsem, stačilo chvíli stát a jel jsem dál. U Transportera mi prasknul sací koš, při normální jízdě auto jelo, když jsem ho na D5 u Loděnic v kopci přišláp, auto nejelo. Skus natáhnout hadici od čerpadla rovnou do nádrže- obejít filtry a ruční pumpu. U LFka mě zlobila ta ruční pumpa- přisávala vzduch, je plastová.
pát led 18, 2019 6:08 pm

lukaslbc
Příspěvky: 34
Registrován: pon pro 10, 2018 8:02 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Díky za typ, jojo, vyndali jsme plovák a jak nový, sítko, co je na něm taky úplně čistý. V pondělí se bude napojovat čerpadlo na přímo do kanistru s naftou, tak jsem zvědavý... Dám vědět, jak se pokročí...
pát led 18, 2019 7:08 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

Jak ti šlo napumpovat jestli to trvalo dlouho je problém mezi nádrží a ruční pumpičkou. Jestli brala hned bude to mezi pumpičkou a čerpadlem. Jinak jsme seřezávali sani v nádrži do špičky. Nádrž nikdy pořádně nevyčistis. Bordel co jsi viděl ráno tam v poledne není a večer na tebe znovu jukne. Schová vše za přepážky. Vytáhni hadici od pumpičky tak aby byla vyrušená a hodit ji do kanystru zpátečku taky a zkusit to 20l ti na 100km vydržet musi. A postupně zapojit pumpičku a znova až se dostaneš pomalu k nádrži. Nebo skus od nádrže. Ale dej do kanystru i zpátečku.
sob led 19, 2019 12:13 am

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 55 / 250 euro 3 nepravidelný chod motoru

Příspěvek

a co třeba ty rychlospojky na hadičkách ? Drží to silou vůle a je tam gumička i to by nemuselo těsnit. Já sem to vyměnil za klasickou gumovou hadicí a klasickými matkami a je klid.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
sob led 19, 2019 9:47 am

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů