Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 3:48 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 26, 2019 7:11 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Pavle neřeším to jak se tváří,jen píšu že ji máme a není špatná.Toť vše
úte úno 26, 2019 7:28 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Levný vzduchový kompresor ti vzduchové nářadí neutáhne. Ale otázka jaké vzduchové a proč vlastně?
BES - běs
úte úno 26, 2019 7:29 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

pavel sebek - 20litrov uz my pride teda dost😅🙈 aky je rozdiel oproti tej 180? potrebujem aby to pozvejkalo drat 0,6 na tenucke plechy na kastle u aut
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 26, 2019 8:14 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Alfina Co2 mám 20let, dodnes funkční s jednou opravou za 1500kč, Tiga od nich mám přez 10 let bez jediného problému, ale moc ho nepoužívám. Bohužel to je jak píše Pavel, české svářečky jsou dnes už jen v Čechách skládané z Čínských dílů, řekl mi to i prodejce co dřív prodával Alfina , chtěl jsem velké Co2 na 380v, doporučil mi čistokrevnou Čínu tak jsem si jí vzal. Alfin je 150A na 220V svařím s ním 10mm materiál, ale ne moc dlouho, vypne mi ho tepelná pojistka. Na plechařinu je ta 180 dostačující. Drátu 0,6 jsem nikdy nepřišel na chut, i na plechařinu používám 0,8.
Proč né vzduchové nářadí? Já si to bez rázovýho utahováku, utahováku na kola, vzduchové brusky, stříkací pistole, nýtovačky, pískovačky neumím představit.
Co aku nářadí? Já tet trochu ujíždím na Milwaukee 8) Hlavně z vrtačky a utahováku.
Naposledy upravil(a) milan.p dne úte úno 26, 2019 9:08 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 26, 2019 9:02 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Však jsi tady psal, že máš výplatní sáček 100 - 120 tis. korun českých, tak co pro tebe je dát 20 tis za svářečku? Rozdíl je ten, že řada Homer nebo jak se to jmenuje je úplně ta nejhorší čína a třeba ten Pegas se může rovnat s tou svářečkou prodávanou jako Starline.

Jinak neznám nikoho, kdo by vařil drátem 0.6

milan,p já mám vzduch jen na foukání kol, plazmu a zouvačku, všechno ostatní je lepší nahradit aku.
BES - běs
úte úno 26, 2019 9:02 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Pískování s aku nejde :D
Naposledy upravil(a) milan.p dne úte úno 26, 2019 9:14 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 26, 2019 9:09 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

To pískování mě zajímá, co na to máš a jak to funguje?
BES - běs
úte úno 26, 2019 9:13 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Nejdou mi sem dát fotky tak ti to skusím popsat, 30l vzduchová jímka, z vrchu velké šroubení na sypání písku, na spodku navařené Téčko, do něj jde písek z jímky, z jedné strany přívod vzduchu na druhé straně výstup do hadice na které mám pískovací hubici. Mám udělaný rozvaděč Téčko na vzduch do spodního Téčka a na vršek jímky, tu tlakuji taky. Používám křemičitý písek z Hornbachu na zásyp zámkové dlažby.Mezi nádobou a spodním téčkem mám kohout na škrcení množství písku. Vyšlo mě to na cca 2000kč (chtěl jsem novou jímku) a cca 2hodiny práce. Funguje to dobře, jen by to chtělo větší kompresor, mám Orlíka s 150l jímkou a moc nestíhá.
úte úno 26, 2019 9:23 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

pavle - pisal som o kile 😉 ale to je fuk. mne ide o to ze potrebujem nieco, cim zvarim tenky plech ale aj nieco hrubsie. preto som sa pytal a dal sem odkaz na to co my povedal zvarac vedla z firmy, moc sa vo zvarackach nevyznam. potrebujem aby bola na 220, mala, vykonna, velke rozpatie zvaracieho prudu, a aby slo pouzit ten dutinkovy drat, nemam moznost pripojenia na flasku. toz tak teraz porad👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 26, 2019 9:34 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

milan.p díky za popis, já už o pískování taky přemýšlel, nešly by ty fotky do mailu? (intercool@seznam.cz) Ta jednofázová Alfa, to je ještě stará odbočka, ne? U invertoru jsem tepelnou pojistku ještě nezažil. Doma mám čínskej invertor multifunkci Sharks a to mě víc než mile překvapilo a tak jsem do práce vybral taky čínskou multifunkci Jasic a od té doby nikdo nevzal třífázového Esaba do ruky. Já s tím minulý rok vyvařoval dvě nástavby (sypač) a naprosto bez problému, svářečku jsem hodil dovnitř, flaška zůstala venku, jen jsem dal delší hadičku. U klasické odbočky nemožné.

Peter: tak jednofázovej invertor na 230V ti bude rozhodně stačit, ideál je aby to mělo regulovatelnou tlumivku, což ten homer nemá. Nemá ani displej, takže takovou svářečku bych v libovolném obalu zaplatil tak 6 tis. Velké rozpětí svařovacího proudu máš u MMA, u Migu je to napětí, ale u invertoru je to v podstatě od minima do maxima a hlavně plynule, ne jak u odbočky. Takže za mě ten Honor fungovat bude, ale je předraženej, Pegas je slušnej stroj, ale taky předraženej, takže bych pohledal jeho klon, ale osobně bych šel do toho zdroje, co prodávají Kellyšové, má to synergii, režim dvoutakt-čtyřtakt, TIG, ale to i ten Pegas. A kdybych bral 100 tisíc, šel bych do Froniusu nebo EWM.

Dutinkovej drát se ti pěkně prodraží a vaří se s tím spíš jak s elektrodou než Co2, jenom tomu nevadí vítr. A jak to myslíš, že nemáš možnost připojení k flašce? Tady je další výhoda toho invertoru Starline, že má připojení na Spool Gun hořák.

Tady stejná plazmovka jako Parkside pod značkou Homer, prodejce Alfa In, pouze o 10 101kč dražší, takže asi tak.

https://www.alfain.eu/z26090-homer-plasmacut-39

Když teda pomineme, že ten Homer má hořák na pevno.
BES - běs
stř úno 27, 2019 3:52 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Pavel - mozes prosim teda hodit nejake odkazy? a popisat nejake pre a proti? flasku nemam a co2 neviem zvarat,potrebujem nieco cim sa to naucim😅
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř úno 27, 2019 8:05 pm

stř úno 27, 2019 9:05 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Fronius: http://www.froweld.cz/svarovaci-technik ... ZIVNI-CENA

EWM: https://svarecky.heureka.cz/ewm-picomig ... e/#section

Flašku s plynem si určitě koupíš, protože ten Flux je fakt drahej jak prase a myslím, že 0.6 se ani nevyrábí.

Tady máš levné multifunkce: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=11612

Jo a ten přeprodej plazmy Alfa In byla cena bez DPH, takže stojí 16456,00Kč, což je dobrá oblož, když to Lidl prodával za 3499Kč a má odnímatelnej hořák.
BES - běs
čtv úno 28, 2019 3:24 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Jakou svářečku na domácí svařování

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pavle z druhého počítadla mi to šlo.
sob bře 02, 2019 6:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů