Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

já jsem to stihl sjet na Jihlavu a dále Třebíč-Brno, ale opravdu za to může jenom stav D1, nebo jakýkoliv ministr dopravy? Není to o lidech, že nepoužívají to co mají v té kouli mezi ušima? Vždyť
sob kvě 11, 2019 4:35 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jistě ze za to můžou hlavně bezmozci za volantem. Popravdě se v Česku bojím jezdit. Když si nechám rozestup, tak mě hned nějaký hrdina předjede zprava apod. Rozestup je u nás neznámý pojem a ještě jsou lidi vyloženě zlí, agresivní a bezohlední. A policajta neuvidis jak je rok dlouhý.
sob kvě 11, 2019 7:24 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

https://www.kurzy.cz/zpravy/493452-vazn ... a-nekolik/ jednak ten s tou dodávkou se tam neměl vůbec cpát a dalěí vůl v os. nedodržel bezp. vzdálenost. V případě zaviněné nehody bych za to bral na půl roku řidičák,,proč ne? Tentokrát to bylo jen o tom zdržení..ale bývá to horší.
sob kvě 11, 2019 8:45 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Dnes třeba ,,Kdo bude jezdit? Aneb co s těmi mladými?,,

Tak další rok strávený přípravou nových řidičů je za mnou. Ve třídě jsem měl 22 klenotů. Svůj obor si vybrali sami a s ohledem na zaměření oboru na opravy zemědělských strojů by měli mít super vztah ke strojům a všemu na kolech. Z řad těchto borců se dříve rodili řidiči, kteří svou práci měli jako koníček. Doba jde dál, z těch 22 jich vztah k motorům a jiskru v očích mělo tak pět. U těch ostatních jsem se vždy před zkouškami ptal co studují, to jsem je vzal za rameno, objal a koukal do očí a pravil:,, Co děláš za obor? Ty jsi kuchař? Co umíš uvařit?,, Napřed hleděli a pak z nich vypadnulo , že jsou opraváři. Co tomu předcházelo? No otevřená kapota traktoru a jednoduchý povel, aby mi popsali jednotlivé části a co kde vidí .Tak jako někteří koukali pod tu kapotu, tak já hleděl snad jen do obchodu s modely nákladních automobilů při první návštěvě západu po otevření hranic. Také jsem jen mlčel a nebyl schopen slova. Jak říkám pět bylo dobrých se zájmem, dalších sedm jste metodou cukru byli schopni k něčemu dokopat. A těm zbývajícím bylo vše jedno. Makal jsem v kabinách osobáku, nákladního auta i traktoru a to by bylo , aby jste za 67 hodin poctivé dřiny do nich něco nenahrnul. A tak jsem jak buldozer hrnul tu svou hromádku do cíle. Dnes jsou první zkoušky za námi a výsledky za volantem super. Ono když jen dva z toho počtu vypadnou z jízdy nákladním autem, kde i komisař vidí, že sledují nejen přední část a boční , ale v úzkých místech si hlídají i zadní převis tak to potěší. Když couvání s přívěsem nedá jen jeden a u toho je to jasné ještě než vstoupí na palubu traktoru, protože vedle oka má tři tečky od vidličky , protože se jen občas trefí do úst tak si říkáte super . Jenomže pak se podíváte a zjistíte, že technickou jich neudělá deset i přes to , že vše slyšeli a viděli. K tomu dostali vše svázáno ve složce spolu s odpovědí na každou otázku. A po dotazu zda se učili jen řeknou:,, Nebyl čas , je toho moc, myslel jsem , že mi to dají. Tak já se toho C vzdám , mně bude stačit osobák a traktor. ,, Ano někdo by byl rád , že má vše a navíc zdarma a oni jen proto , aby se nemuseli učit se vzdají C i když jízdu zvládnuli. A tak je znovu přesvědčujete že by to byla škoda a ať se to naučí.
U těch pěti vím co je baví, ten zbytek je bez zájmu , vlastně ne deset z nich má zájem , dojde domu a mlátí do klávesnice . A jsou i jinak jiní, ani ty kočky těch deset z nich nezajímají. Prostě řečeno jsou fakt jiní a sám si kladu otázku co s nimi bude dál?
MILDATRUCK
úte črc 02, 2019 3:33 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Můj brácha nemá řidičák na nic a vůbec mu to nevadí. Někdy, rodinné oslavy, apod. mu to závidím, když si ho žena odveze a on může jen degustovat.
K těm borcům, co nechtějí ŘP, ať jakoukoli skupinu dělat, výborně, bude na silnici bezpečněji.
úte črc 02, 2019 11:50 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

svět se rychle mění a logicky se mění i zájmy mladých lidí. Představ si že by tě v mládí otec nebo děda nutil podojit krávu nebo hnát ovce na pastvu a tvrdili ti, že bez toho umřeš hlady nenapiješ se mlíka atd. Dneska koupíš karton mlíka za hodinovou mzdu, tak proč by jsi to dělal :?: Dneska mají představu že budou profesionální hráči PC her, budou za to brát miliony, přes den ležet u basénu s Šakirou a večer párty :dance: A ty na ně z traktorem :D
stř črc 03, 2019 5:45 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Muj syn prohlasil ze ridicak nechce,nepotrebuje.taky nazor.v mestech je to kolo opravdu rychlejsi,vlaky taky jezdi.tak co. Ja si nemyslim ze kazdy touzi po tom jezdit,staci si pustitNOVU o pul 8vecer a poslouchat dementni reci redaktoru o kamionech v zacpe 30km na D1.
stř črc 03, 2019 9:09 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

ja si vzdycky myslel, ze mit ridicak znamena stred sveta, ale stale vice poznavam lidi, kteři ridicak nemaji a funguji uplne normalne, je ale treba bydlet nejlepe ve meste,o vikendu jedou na vylet vlakem,kdyz nestihnou zpatecni, vemou si taxika, muzou si to dovolit, nemusi totiz doma zivit auto, platit leasing, opravy atd.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř črc 03, 2019 9:56 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak predevsim nas stat nedele pro ridice vubec nic.jen je doji.o D1 se bavit nebudu,kdyz uz jedes po jine silnici u nas,nesmyslne omezeni rychlosti,LHOTA treba cedule obec 5lm pred,za ni aktivni mestak co meri rychlost.nesmyslna buzerace za lekarnicky atp,vybrzdovaci si jezdi v klidu dal,na ne nikdo nema.zakazy stani uplne vsude.skoda slov
stř črc 03, 2019 10:24 pm

Mr.Desolator
Příspěvky: 37
Registrován: ned zář 01, 2013 4:32 pm
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Svět se mění a my s ním :D Taky znám několik (spíše mladších) lidí, kteří ŘP nemaji a ani po něm netouží. Nevidím to nijak chmurně, čím míň lidí na cestách, tím líp.
čtv črc 04, 2019 6:39 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Svět se mění, no jsem z kraje, kde je řidičák a minimálně autíčko je životně důležité. Ale poznal jsem kraje, kde dopravní obslužnost je jak kdyby jsem byl v jiříkově vidění.
To Driver Brno, no přesně, ještě doplň výčet profesí "Jůťůber" nebo jak se píšou :D
To Milan Černý: Ty jsi otevřel kapotu té vaší sedmdesátky :D Ale přesně tak jako ti tvý klenoti jsem byl já když jsem otevřel kapotu dieslové škodovky, hodinu jsem čuměl kudy kam se dostává nafta do válce(a to nějak ten princip chápu, znám) a po hodině se slovy "To je v prdeli" jsem kapotu zavřel. A úplně stejně jsem čučel jak husa do flašky, když mi odešel aparát na AD Blue v LKW Volvo(někde jsem ho sem dával na fotce). To jsem ochutnával všechny kapaliny co z toho tekly aby jsem alespoň trochu pochopil princip dávkování AD Blue.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv črc 11, 2019 4:12 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

když já jsem dělal průmyslovku, tak hoši co s námi chodili do hospody z učňáku obor automechanik, tak tehdá na to taky pluvali , ale to byli fujtajbl dílny samí šmír, magořina na praxi v kopřivnicé Tatře atd. to bylo více jak před 30-ti léty, nikdo to pořádně vlastně nechěl dělat, a na průmce nás spíš pérovali za nevyleštěné pracovní boty než aby nás někdo zasvětil do tajů motorů. Dnes jsou fajnové servisy samý hi-tech, klimatizace, prostě dá se v tom žít a pracovat. Za komárů si hleděl dostat se na místo, kde nebude vazelina, tomu se přizpůsobovalo všechno. Když se nebudeš učit budeš blbej a půjdeš kopat kanály- tak nám to bylo řečeno. Nejlepší by bylo kdyby řemesla a učňovské vzdělávání bylo zcela vyjmuto z gesce státu a firmy si sami vychovávali svoje nové zaměstnance. Stát si s tím nikdy nevěděl rady a neví do dnes.
ned črc 14, 2019 6:14 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Dnes jsem narazil na tento obrázek, hodně mě oslovil, nevěděl jsem do které sekce ho dát, No myslím že to vystihuje hodně z nás :D


Obrázek
pon črc 22, 2019 10:47 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:16 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 24, 2019 1:28 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

velké téma: klimatické změny. No máme v EU novou předsedkyni evropské komise a ta má v programu razantní boj proti klimatickým změnám, např snížení CO2 o 50%. Mám ale obavu, aby to nedopadlo tak, jako když soudruzi v SSSR chtěli poroučet větru a dešti. Celý ten humbuk kolem elektromobility je tak pěkný nesmysl, akurát uhlíkovou stoupu přenesou do méně vyspělých zemí, kde se bude těžit více mědi, lithia a vůbec vše chemické a jiné sračky ćo stím souvisí bude zamořovat jetě více Asii.
stř črc 24, 2019 2:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů