Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

guttata
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 16, 2010 6:52 pm
Bydliště: Praha

Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Ahoj vespolek. Pánové a dámy (jsou-li tu nějaké), potřeboval bych od Vás poradit na základě Vašich zkušeností. Hledám nějaký náklaďák, z kterého si postavím obytňák. Ideálně do 7,5t, skříň s vnitřní délkou 6,5-7,5m a vnitřní výškou alespoň 2,3m lépe 2,4m. V nejhorším případě i přes 7,5t, ale nerad. Nejsem ani příznivcem ani odpůrcem žádné značky, na to nemám dostatek informací. Navíc budu za rok najíždět zhruba 20-30 tisíc km, takže směšné. Hlediska jsou spolehlivost, servisní náklady, spotřeba. A samozřejmě pořizovací cena. Nějaké návrhy, nápady, dobré rady, informace? Děkuji mnohokrát. Martin.
Martin
pát lis 22, 2019 8:06 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Jen blbej nápad: výměnná nástavba, můžeš mejt víc "vnitřků" jen přehodíš a občas si přivydělat a dailyna s návěsem by taky šla, kdykoliv odpřáhne, a může do centra jak s osobákem, návěs dle libosti, sedajdy taky tři, přivýdělek jakbysmet a může i pronájem, spousta místa při spací nástsvbě(a můžeš sát i na parkáču což karavan nesmí) popřípadě dlohou kabinu ala amerika :idea:
Nedělám s tím, nemám to a nikdy sem neřešil..
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne pát lis 22, 2019 6:20 pm, celkem upraveno 3 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 22, 2019 9:17 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

guttata: Pokud to nemusí být poslední Euro6, doporučil bych třeba Atego 818 E5 s nějakou "nábytkářskou" nebo "stěhovací" skříňí. Mívají délku 7m, 3x sedačku, jsou bez čela a maj málo najeto (i do 150 tis. km). Otázka je cena, jakou si ochoten investovat a zda bude dostačovat na vestavbu nosnost, která je u 7,5t tak 2,6-3t max.
Třeba něco takového - https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 55e5398340 nebo https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 44d031b10e

Auto s výměnnou nástavbou není špatnej nápad, ale do 7,5t téměř neexistují (bídná nosnost), najdeš je od 12t výš, jsou drahá a odlítaná... Kvůli mýtu a dalším poplatkům je lepší zůstat pod 7,5t... I když někde v Pakistánu je to jedno, pokud míří přestavbář s expedicí např. na východ... :-)
pát lis 22, 2019 10:38 am

guttata
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 16, 2010 6:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Jo, jo, nějaký takový Möbel Koffer bych si představoval. Jen tu cenu tak kolem 5000...
Tohle je na mě drahý a na moje km zbytečně nový...
Martin
pát lis 22, 2019 10:14 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

guttata: Tak nevím, jestli sis tohle téma hláškou "do 5000,-€" rovnou neuzavřel... Ale možná si víc dobrodružná povaha, než jsem si myslel... :-D
sob lis 23, 2019 9:15 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) martin440 dne ned lis 24, 2019 11:36 pm, celkem upraveno 1 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 23, 2019 9:31 am

guttata
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 16, 2010 6:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Hele to jsme si nerozuměli. Těch cca 5 tisíc má být pořizovací cena auta, ne celková cenovka. Ta bude někde nad půl mega v korunách. A nemá to být expedičák jako má Ivano, ale obytňák na běžný karavaning po silnicích a max. polních cestách. I takhle ti to přijde jako nesmysl? Dají se najít auta i kolem 3 tisíc euro, kolem 5 už je celkem výběr, ale protože nemám zkušenosti, nedokážu posoudit jak moc jsou to vrány...
Martin
sob lis 23, 2019 10:55 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Za 8 tisícovek máš komplet :D sem čuměl..
http://www.obytnaautabazar.cz/obytny-vu ... nder-truck
EDIT: beru z5, noční no :oops:
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne sob lis 23, 2019 12:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob lis 23, 2019 11:02 am

guttata
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 16, 2010 6:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Jak to myslíš za 8 tisíc? Mě to vychází na 90 tisíc euro... ❓
Martin
sob lis 23, 2019 12:13 pm

guttata
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 16, 2010 6:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Kluci z karavanistického hlediska mám zkušeností dost a vím přesně co chci a potřebuju a kolik to bude stát. Co neznám, jsou zkušenosti s různými auty, různými výrobci nástaveb atd. Váhám mezi skříňovým náklaďákem a autobusem, takže hledám info v tomhle směru. Zatím se ta diskuze ubírá trochu jinam...
Martin
sob lis 23, 2019 12:17 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Já bych volil full size pickup s gooseneckem. Karavan za to zavěsíš pořádný a jízda úplně jinde, než s náklaďákem.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 23, 2019 1:19 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Než tu Daily s návěsem raději tohle: https://www.tipcars.com/obytne/iveco/na ... 20983.html
BES - běs
sob lis 23, 2019 2:03 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

guttata: Osobně bych volil 7,5t auto jen pokud potřebuješ vyšší nosnost než nabízejí auta do 3,5t, plánuješ-li za ním tahat třeba kolotoč a nebo ho chceš i z části pro trvalé bydlení...
Ten (ne)poměr, kilo za auto a 4 kila do přestavby, mi připadá špatně nastavenej. Není známo, kudy budeš chtít jezdit, ale vem si, že s motorem EURO 2,3 už tě dneska málokam pustí a brzy bude ještě hůř... Najít takové auto ve slušném stavu bude oříšek, jsou to 15-20 let stará auta, vesměs odlítaná a vlastně za kilo nekoupíš ani pořádnej osobák...
Otázka také je, jestli si vestavbu a další servis budeš řešit sám, protože ND a servis náklaďáků je prostě o dost dražší, STK každý rok atd...
Tady je docela zajímavé čtení https://mensch-peter.me/wohnmobil/2017/ ... wohnmobil/. Pán to má jako pracovní auto, trochu spartánsky vybavené, ale docela "samostatná jednotka"...
Taky dobrý - https://einraumwohnung.eu/der-lkw-ausbau/
sob lis 23, 2019 6:52 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Ta varianta do 7,5t je zvolena správně. Autor ví, ze s expedicnim autem nemá šanci se do 3,5t vejít. Optimální se mi jeví něco kolem 6 tun. Tzn základ nějaké Iveco Daily.
sob lis 23, 2019 9:22 pm

guttata
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 16, 2010 6:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Hledám auto na přestavbu na obytné

Příspěvek

Hele já nechci být nevděčný, ale Ivana (Man 4x4) znám, s Einraumwohnung jsem v kontaktu, Petera (MB 814) znám. Ano potřebuji vyšší nosnost než nabízí vozidla do 3,5t. Ne, nebude to expediční vozidlo. STK každý rok se netýká vozidel kat. M1. Celou legislativní problematiku mám vyřešenu. Pojďme se držet toho jaké máte kdo zkušenosti s Manem, Ivecem, MB, Renaultem, Dafem. S jakou spotřebou kdo s čím v jakých podmínkách jezdíte Jaké máte zkušenosti s výrobci nástaveb. A popř. té problematiky Euro 2,3,4. Jaké jsou kde omezení atd. Tohle jsou věci, ve kterých jste odborníci a které umíte. Kolik lidí a proč a kam, to nechte na mě. Děkuju.
Martin
sob lis 23, 2019 10:50 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů