Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Takže v současnosti, když krabici zahodím - tak dokud nepotkám celníky, tak můžu bejt v klidu?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř pro 04, 2019 2:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

To bych asi nedělal.v Německu jak ted zavedli ten satelit i na bundes.nastaveli x takových modrých sloupu kolem silnic.z dálky to vypadá jak francouzský radar.unas jsem nic takového na okresce neviděl jeste
stř pro 04, 2019 3:20 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Stejně jako v SRN zůstanou na dálnici některé kontrolní brány s kamerami, které neustále porovnávají SPZ s mýtným registrem a zda je jednotka OBU online. V případě problému systém hned hlásí chybu operátorovi. Podobně jak kontrolní brána se pak chová i technika v autě celníků.
Na silnicích 1. třídy už jste asi zaregistrovali tyto nové "polobrány" (viz. obrázek)...
Předpokládám, že přes tyto kontrolní body a auta celníků bude probíhat i namátková kontrola smart tachografů. Stažení dat má prý trvat méně než jednu vteřinu.

Obrázek
stř pro 04, 2019 5:17 pm

Trucker-1
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 24, 2018 7:49 pm

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Tyhle kontrolní brány rostou i na prvních třídách, např u Vysokého Mýta...
stř pro 04, 2019 6:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Měl jsem za to že to je běžná mýtná brana od Kapsch ještě.jen je poloviční tudíž levnější ale na okresku dostačující pro oba směry.kolem Třince jsou už dávno taková.na c.11.
stř pro 04, 2019 7:46 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

U Votic je taky taková, nově postavená.
BES - běs
čtv pro 05, 2019 6:26 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Dneska přišlo ofiko vyjádření ohledně mé stížnosti na vypadávající zástrčky,tak prý si nikdo jiný nestěžoval na standartní zástrčky a mám si zkontrolovat zásuvky v autech... :wall: p.s. levně vyrobit,draze pronajmout a starejte se...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob pro 07, 2019 12:39 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

:D Co sem měl v ruce bráchovu krabicu, tak tam měl zástrčku podobnou týhle a v zásuvce v MAN mi drží, že ju nevyndám :idea: Teda v tý velký, ty německý malý(bez tý červený redukce) zdířky padaj to jo :wink:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob pro 07, 2019 12:50 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Nedrží to pořádně ve Scaniich,v Tatrách ani v Manech,nejlíp to drží v čínských zásuvkách za 65,-kč...Ty vystupky na boku jsou hladký a pružina v hrotu hodně silná,takže to normálně vytlačuje ven...Prostě je to DOdělěj DOma,stejně jako ty přísavky...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob pro 07, 2019 12:59 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

pavel 815...jo v roztrojce čaina to drží v pohodě :lol: :wink:

je dodám.... při překročení hranic , pokud ta kraksna není pod proudem tak se sama neaktivuje ani nezapne ......i když je baterka ok
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 07, 2019 9:25 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Dlouhý tunel.který vlastně v cz ani nemáme.ma nějaký vliv na ni???Já si pamatuji ze v Gotthard. Ten ma pres 20km myslím.vždy skočil německy maut do červeného.nikdy jsem ho neprejel aby to neskončilo .pak me to už stalo tak sem to manuálně vypnul pod tím kopcem jak byl ten průjezd pres to parkoviště a byl klid.
sob pro 07, 2019 5:22 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Už mám také předěláno. Pro klidné nervy - žádné přísavky...

Obrázek
sob pro 21, 2019 9:54 am

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Dneska jsem se marně snažil stáhnout mýtné transakce na jedno auto za prosinec ve formátu CSV. V PDF to normálně šlo, ale v CSV ani náhodou. Volám tedy na linku podpory a tam mi slovensko-ukrajinskou češtinou pomáhala operátorka s mým problémem - marně. Poslala mi požadovaný výpis emailem, no ale zase v PDF. Ve výpisu se potřebuji hrabat - rozdělovat a td. v tabulkách Excelu proto ten formát CSV. Poslal jsem na ústředí email s popisem problému, no a jsem zvědav na jejich reakci. Tak nějak cítím, že bude 0.
ned pro 22, 2019 7:38 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

jinak s tím mýtem.... na některý stávající starý brány se montuje další vybavení ,,,pravděpodobně kontrolní i s kamerama ......
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 22, 2019 8:10 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Mýtné (ČR)

Příspěvek

Melda: odpoví ti jako mě,,nikdo jiný s tím problém nemá´´ :wall: :roll: ...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned pro 22, 2019 10:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů