Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Nemám 8 eur,Náčelník dáva každý den voll dietu tedy 28 + každý den 12 eur premie,když nic nepos....š,plat je paušál,od října chodí k výplatě korona příplatek od bernáku 100 eur,v létě 300 Urlaubgeld a v zimě 300 Weinachtgeld a každý měsíc 40 eur tankschein,plat neřeknu,ale je více jak 2200 brutto.

Jožin,já je taky nechápu,a z 80% mne točej,ale Geld ist Geld.Co se nafty tíče,auta nemaj GPS jen mobil na komunikaci,tak,že jak nafta?odpověz si sám,ale měl bych se vejít do 30l ,ale s váhou od 2-15t dost těžké,že :clap:
ned led 03, 2021 10:42 am

153
Příspěvky: 1152
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 9:02 am, celkem upraveno 1 x.
ned led 03, 2021 11:16 am

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

153
Vyzkoušel jsem od převratu dost zaměsnavatelů v CZ,paradox je,že u prvního i u druhého Helmuta,se jednání nedá srovnávat.Na čem se domluvíš to platí.Hlavně,jak začne v CZ synátor vládnout ve firmě,tak to je bomba,Helmut si starý bobry drží i za cenu,že synátora spucuje před nastoupenou jednotkou,ale já hledám firmy s osazenstvem do 30ti lidí.
Kurva,jednou jsem před Náčelníkem řekl,že dám druhou kartu ze srandy a vypadalo to,že mne hned zastřelí a dobrejch 20 min.na mne hulákal přes celej dvůr a ještě jednou takový blbý český špás a mužu si hledat novou práci.
ned led 03, 2021 11:47 am

Rog
Příspěvky: 12
Registrován: sob říj 17, 2020 5:41 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Inu ano, v D, nebo i v A se dá slušně vydělat a taky solidního zaměstnavatele najít, ale vždy je to něco za něco, domů jen třeba 2x měsíčně na víkend, rodina tím hrozně trpí, děti tě skoro neznají, manželka je sama na práci okolo baráku i zahrady, je nutné si včas uvědomit, že osobní život jde do kopru a rychle to změnit. Já šel před třemi lety na vnitro, jsem každý den doma a je to úplně jiný život, sice za méně peněz, ale přesto. A jak tady výše uvádí Vašek, taky je třeba si uvědomit, co je nutné za ten plat dělat, jak dlouho být v práci, plachtovat, kurtovat, skákat po návěsu a tak dále. Prostě poměr peníze /výkon. Moje "statistika" v posledních třech letech vypadá takto :
Z domu do práce 15 minut autem
Směna jen v pracovní dny, v průměru 7 hodin dlouhá
Vozím výměnné nástavby, takže jen naložit bedny, někam odvézt, sundat, vzít jiné a vrátit se zpět
Měsíčně plus mínus 6.000 km
Mzdový průměr za tři roky 37.500 Kč čistého, vše ofiko přiznané (žádné mimořádné srážky z platu, žádné daňové úlevy na manželku a děti, díky zrušení superhrubé mzdy to teď budou měsíčně skoro 3 tisíce čistého navíc )
ned led 03, 2021 1:47 pm

153
Příspěvky: 1152
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 9:02 am, celkem upraveno 1 x.
ned led 03, 2021 5:58 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

153
Nebo jak osel podepíše smlouvu a pak se diví,že má třeba nové auto,ale chodit musí na pastvu
ned led 03, 2021 8:30 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

luda: no ten operák je docela palba, někdo to platit musí
ned led 03, 2021 9:32 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Driver Brno,každý strůjcem svého štěstí.
pon led 04, 2021 12:28 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Dánska kabotáž

Příspěvek

Od 1.januára 2021 platia v Dánsku nové pravidlá pre kabotáž. Šoférovi ktorý v Dánsku vykonáva kabotáž patrí minimálna mzda 165 dánskych korún na hodinu. (To je cca 22eur, alebo 577Czk). Ráta sa každá odpracovaná hodina v Dánsku. Ale len pri kabotáži.

Kabotáž sa bude kontrolovať a Dáni si na to vymysleli šikovný systém. Každá kabotážna preprava a tiež šofér, ktorý ju bude vykonávať sa musí dopredu nahlásiť. Najneskôr sa môže nahlásiť v ten deň, keď sa preprava začne vykonávať. Po nahlásení príde nejaké PDF, alebo kód na PDF, ktorý musí mať šofér u seba a pri kontrole sa ním musí preukázať. Ak to šofér nebude mať, tak mu na mieste hrozí pokuta 10.000 dánskych korún. To je 1344eur, alebo 35.270 CZK.

Na tejto adrese sa dá do dánskej kabotáže registrovať. https://virk.dk/myndigheder/stat/ERST/s ... in_Denmark

Ako chcú Dáni skontrolovať či šofér naozaj dánsku minimálnu hodinovú sadzbu dostal neviem.

Okrem kabotáže sa to vsťahuje aj na intermodálnu prepravu, ktorej časť prebieha v Dánsku. Kabotáži rozumiem, to je jednoduché- šofér naloží a aj vyloží v Dánsku. Intermodálnej preprave nerozumiem. Mala by to byť preprava v kontajneroch po mori a po železnici. Predstavujem si to asi tak, že šofér naloží v dánskej fabrike kontajner a odvezie ho do dánskeho prístavu na loď, alebo na dánsky železničný terminál. V tom prípade sa ho už týka nové pravidlo o dánskej kabotáži. Alebo naopak, z prístavu, alebo terminálu vezme naložený kontajner a vyloží ho v Dánsku. Tak si to predstavujem, ale či je to naozaj tak neviem.

Neviem ako sa to vzťahuje na mňa. V Dánsku kabotáž nevozím. Ale tú intermodálnu prepravu občas robím. Ako to firma vymyslí neviem. Je to zložité. Napríklad v Dánsku bežne nakladám kontajner, ktorý doveziem na našu dánsku pobočku. Tam si ho vezme druhý šofér a dotiahne ho do dánskeho prístavu a pošle loďou cez more do iného štátu. To by sme potom ja a aj kolega asi mali byť v tom dánskom systéme hodinovej mzdy.

(Moje informácie neberte doslova. Nezaručujem sa za to, že je to presne tak, ako som to opísal. Jedno je ale isté. V Dánsku nové pravidlá naozaj začali platiť. Už my to v Dánsku na vykládke vraveli dvaja Poliaci čo v Dánsku dlhodobo žijú a pracujú)
pon led 04, 2021 1:02 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Sof,na západě dlouhé léta funguje to,co se nazývá výplatní páska,kde je hrubá mzda,diety,prémie a ostatní a každé má své políčko.Tak,že až na PDF jim vyskočí tvoje hrubá mzda a stahnou si kartu a zpočítaj odpracované hodiny za měsíc a vijde jim 3 euro na hodinu,tak ti daj splátkový kalendář na tu pokutu.Diety a prémie není výplata.A neboj se,že když je potřeba,že to Dánové nedohledaj.Němci s CZ finančákem fungujou velice dobře.
pon led 04, 2021 1:52 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Vráťme sa do reality... v Nemecku sa pred nejakým časom tiež zaviedla minimálna mzda pre kabotáž, niečo podobné je vo Francúzku. Už pár rokov platí zákaz 45hodinových odpočinkov v kabínach áut.

A ako to dopadlo? Výsledok tejto aktivity je veľké hovno. Všetci na to serú. Aj tvoji milovaný Nemci.

Firmy sa to naučili obchádzať. Tvoji dokonalí Nemci to kontrolujú tak intenzívne, že pravdepodobnosť, že by my Nemci skontrolovali výplatu je menšia než to, že my zajtra do kabíny cez vetrák vletí blesk alebo meteorit.

Uvidíme či to rovnako dopadne aj v Dánsku. Pravdepodobnosť, že vás v Dánsku zastavia a skontrolujú policajti je veľmy malá. Ale na druhú stranu, Dáni za porušovanie kabotáže v poslednej dobe dali viacerým firmám likvidačné pokuty.

Tipnem si ako to dopadne: šofér s tých peňazí nič neuvidí. Problém budú mať firmy, ktoré po Dánsku robia kabotáž, alebo firmy ktoré v Dánsku vykladajú, nakladajú kontajneri.... uvidíme časom ako si to vyriešia. Verím tomu, že to zase nejak ojebú, tak ako vždy.
pon led 04, 2021 2:50 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak hodně štěstí,já Němce miluju možná ještě víc jak ty,ale zastávám názor,že Je mi jedno pro jakýho kapitalistu dělám,hlavně když dobře platí.Jinak všeho do času,já jsem na německejch číslech,německá smlouva a světe div se kontrola na A3 před Wuerzburgem,jen prac.smlouva a výplatní páska.Pásku sebou nevozím,smlouvu jo,nevím,kdy na hranicích vyrukujou s nějakou kontrolou pro pendlery a bum stahli z karty každý den a Schichzeit. Hodinu jsem čekal než Fuehrer posla poslední 3 pásky a dopočítali hodinovou sazbu,vše vrátili a já pokračoval.
pon led 04, 2021 3:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7513
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak byla by ostuda kdybyste v tom vasem nemecku nemeli 3000€netto,jak u vas stoji kadernik 25€:-).ty se urcite strihas v cz za kilo,ale ne kazdy nemec ma takovou moznost jak ty,tak to taky ber.vstup do fitnes 15€,atp,v cz kilo..
pon led 04, 2021 3:44 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ja ako šofér proti kontrolám niesom. Naopak vítam ich a myslím si, že by sa mali robiť častejšie. Ale nie kontrolné- buzeračné kontroly jak v CZ, alebo SK. O kabotáži som už dávno vravel, že by to policajti mali povinne kontrolovať pri každej kontrole.

Lenže, ak je systém nastavený tak ako teraz, że za 45pauzu v aute dostane pokutu šofér, rovnako tak za nelegálnu kabotáž, alebo keď šofér dostane pokutu za to, že má malý plat, tak to celé stráca zmysel a je my s toho na blití.


Vidím to na mojom zamestnávateľovi. On sa pokút nebojí. Má spočítané, že v určitých veciach si môže dovoliť riskovať, lebo pravdepodobnosť, že ho chytia je malá. A keď ho chytia, pokutu zaplatí a je vysmiaty, lebo predošlých 200-300-500 krát mu to vyšlo bez pokuty a na jednu smiešnu 1000eurovú pokutičku si zarobil 100krát.
pon led 04, 2021 3:53 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jožin,fitko mám v lese,když dělám dřevo a žena mě dělá střih :clap:
Sof,máš pravdu,ty musíš dělat 45ku v autě,ty musíš jezdit za nízký základ,otec mne učil,že jediné co musím je umřít.
pon led 04, 2021 4:20 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů