Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Nevrati ti to nahodou na ucet?Napriklad Rakusaci to tak delaji,zbytek nevyplaci hotove,pouze prevodem.
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
ned srp 02, 2015 11:34 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Ano,rakušáci není problém a asi i jinde ve vyspělejších zemích kde je podobný dálniční systém,ale tady mi bylo rovnou v Chalupkách na Orlenu řečeno že pokud chci vrátit zbývající kredit mám jet zpátky z PL přes Český Těšín a tam mi bude na účet ze kterého jsem Via Toll pořizoval přebytek peněz vrácen,nevím a ani jsem se neptal proč to u nich nejde když 120ZL za pořízení krabičky mi jsou schopni vrátit.Nicméně jsem nevracel nic a krabičku i se zbytkem kreditu jsem si nechal,člověk nikdy neví kdy se bude hodit :D
ned srp 02, 2015 11:54 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Když se ti pro ty zlotůvky nechce jet, tak si je můžeš nechat poslat na účet. Ani jsem jim ho nemusel říkat a vrátili ho na kartu ze které to bylo placené.
čtv srp 06, 2015 12:12 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

A to jsi vyplňoval nějaký formulář nebo jak?

Já jsem mu to říkal na tom Orlenu že to chci poslat na kartu ze které jsem platil krabičku a její nabití,a on že u nich nejde vrátit neprojetý zlotůvky na kartu natož v hotovosti.

Tak mám tam nějakých 50zl prednabito a 120zl za krabičku,není to částka pro kterou bych brečel ale jde mi spíš o princip :wink:
čtv srp 06, 2015 10:21 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 662
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Už si to nepamatuju přesně, protože je to dlouho. Určitě jsem nic nevypisoval a mám pocit, že mi to ten maník sám nabídnul. Bylo to na přechodě v Görlitzu.
čtv srp 06, 2015 10:39 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Používáte někdo nově smartphone s aplikací na platbu mýtav PL? Funguje to? Nezavřou mě? ;-)
stř srp 18, 2021 2:42 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

kup krabici a máš klid....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř srp 18, 2021 3:43 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

A kterou z 25 distribučních soukromých firem OBU/ZSL jednotek bys doporučil nebo jakou krabici myslíš? Obávám se, že to nebude úplně zadarmo, když tyhle privátní firmy nabízí rovnou GPS lokaci, správu vozového parku atd...
Podotýkám, že mluvím o novém e-toll, ne o starém viatoll, co končí za měsíc... No nebudu napínat, nebyl čas to v novém autě (ještě bez VIA toll boxu) řešit, takže appka e-TOLL PL. Zdá se, že to funguje, peníze se odečítají...

chose rabano: jak to má "skoropolák" v novém FH? Jo, vlastně říkal, že asi DKV / UTA box nebo něco takového, že?


Obrázek
pát srp 20, 2021 1:57 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

achá ...tak to vubec nevim ...myslel sem že maj nějakou pikslu furt :lol: takže si to vzal apkou ??? a dobrý ? nebo jak to funguje , já tam nebyl už x let
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát srp 20, 2021 8:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Já mám polskou krabicu poloviční než stará ,ale ta stejně končí za měsíc a bude satelit
pát srp 20, 2021 9:10 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Jo, připadá mi to šikovný...
- zřídíš účet přes net u etoll.gov.pl, nasypeš tam auta, se kterými jezdíš,
- appka ti vygeneruje unikátní kód (na fotce "identifikátor") a spojí se s účtem,
- pak už si vybereš jen se kterým autem jedeš, zda je to placená jízda, navolíš, zda se jedná o přepravu SENT a valíš.
Jen je potřeba si ohlídat baterku/funkci GPS/data a stav financí na účtě... Faktury by měly přijít na mail... A budu se muset časem ještě zastavit na ověření OP na některém kontaktním místě...
Ideální pro malýho živnostníka, co střídá několik aut a třeba i těžkej karavan a zároveň jezdí do PL málo... Ve větších firmách to asi používat nebudou, tady je tlak na automatizaci a hlídat v tomhle šoféry je vopruz.
Se nedivím jožovi, že rube do Němec přes PL... Hezky to tam "houpe" a mýto pro kamion za hubičku (0,27 zl/km)... To pak nemusíš jezdit ani na LNG :D
ned srp 22, 2021 12:21 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Do jakych Nemec?rubu svedsko.RATAN.pres polaky jedine.lepsi lode lepsi zradlo.jinak od Franfurkt nahoru vse uber polen do nemecka,po cz ani metr.pak mi tam sviti take spotreby jako 21:-)jak jediny kopec sv.anny v polsku se da jeste objet po rovine:-)polak mi tvrdil na lodi ze nova krabice pujde i v madarsku tak uvidime
ned srp 22, 2021 4:15 pm

dnly
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 16, 2021 10:32 pm

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Ahoj,
máme krabičku z ViaTollu ještě asi na dvou autech… jak funguje vracení krabicek? Dostaneme zpět aspoň těch 120zl? Popr. Kde to vrátit… nemám po cestě jinou benzínku než Circle K u Náchoda a pak někde Orlen před A4 u Opolí😂
• Truck: DAF XF105.410 FAR 26t SÓLO • ADR • CZ->PL •
pon říj 04, 2021 12:44 am

laco tatra
Příspěvky: 64
Registrován: pát led 01, 2010 3:39 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Chlapci zdravim,vedel by mi niekto poradit,kde na prechode nad 12 t,sa da zriadit polske myto? Pripadne nejaka skusenost s tym novym cez apku v telefone.Ideme za dva tyzdne ,jednorazovo, Drawsko s spat. Prechod asi Nachod.
ned čer 09, 2024 9:32 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4531
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

to laco tatra: Na Náchodě resp. Kudowa Slone to někde pořídíš. Když jsem to zařizoval, dobýjel, tak jsem to dělal na 3tí pumpě (z příspěvku níže Circle K), ale je to hooodně dlouho. Ale myslím, že když začneš na první pumpě hned v bývalém celništi, tak ti poradí kde. Jen nevím, zda nebudeš muset mít nějakou plnou moc z firmy (aby jsi mohl zastupovat firmu při pořizování krabičky) A ještě kauce, s tím počítej.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned čer 09, 2024 9:51 am

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host