Mýtné ve Švédsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

Ty si musis koupit tydenku ta stoji myslím 72 nebo 75 zlotych ted nevim.....my jedeme skladat v pondeli kousek do PL ze CH a pokud bude tak mozna taky budem nakladat švedsko v utery,ale to je velmi mala pravdepodobnost,pokud by to vyslo tak bysme mohli jet spolu,co myslíš?
sob črc 05, 2008 8:39 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Pegos píše:Není to dálniční známka páč ji musíš mít na každé silnici je to spíše poplatek za použití silnice.
No nechtel jsem slovickarit,myslim ze podstata je nekde jinde,ale mas pravdu:-)))
sob črc 05, 2008 8:40 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Radek klidne jo, cislo na sebe mame ;-) a dokonce jsem nad tebou uvazoval jak jsem jezdil do nosovic tak jsem za tu dobu potkal 3x mana od stencla.

No tak to vypada ze v utery teda zvednu kotvy vypada to slibne jenom este se musim fofrem pojistit pac tedka jsem tyden jezdil bez pojistky
sob črc 05, 2008 8:45 pm

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

ale nevim to uplne jiste,jo? moc velke nadeje si nedelej :wink: byla by obrovská náhoda kdyby to vyšlo :wink:
sob črc 05, 2008 8:48 pm

Uživatelský avatar
kiklop
Příspěvky: 156
Registrován: ned zář 24, 2006 1:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

a ve švédsku stojí dalnice na den 8 eur
Volvo f4 500 eev
sob črc 05, 2008 9:53 pm

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

jo jo a jeste se plati neco tomu kdo ti ti delá ...... jak to tam vypisujes a on ti da nejakej listek....ve Švédsku myslim...to je kvuli tech dalnic,ne?
sob črc 05, 2008 10:03 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ten příplatek 10 ''švédů'' platíš jen kdyz si to kupuješ na lodi a nebo v přístavu.Jinak když si dokupuješ někde po cestě tak už platíš jen to co musíš.A na ten příplatek dostaneš normálně ''kvitung...''
sob zář 27, 2008 6:39 pm

Uživatelský avatar
michi84
Příspěvky: 465
Registrován: ned dub 06, 2008 10:09 am
Bydliště: Stará Boleslav

mýto

Příspěvek

Poplatky za použití silnic ve švédsku koupíš i na benzínkách před trajektama. Na měsíc co to kupuju já platím cirka 13O eček a platí mi to v Beneluxu a Švédsku....
stř říj 22, 2008 8:34 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak to by mělo platit i v Dánsku, ne? Ale jak se o to potom ty země dělej?
BES - běs
úte pro 02, 2008 8:43 pm

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

to už není náš problém :lol: :lol: :lol:
úte pro 02, 2008 9:52 pm

Woloda
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 18, 2009 2:36 pm
Bydliště: Gbelany,ZA

Příspěvek

je to tam super ziadny zhon len si daj bacha aby si siel snehuliakom inak to maju nahaku,mily ludia a vsetko v pohode,ozaj chalani chcem sa opitat ci neviete o neakej firme co jazdi na swedov,mam aj adr diki moc
ned říj 18, 2009 6:19 pm

Uživatelský avatar
vectrak
Příspěvky: 25
Registrován: ned pro 28, 2008 6:59 pm
Bydliště: Chomutov

Příspěvek

moje první jízda do Švédska :D
přístav Sassnitz,kousek od Rostoku....směr Trelleborg....loď jsem měl bukovanou přes Schenkera,před přístavem vyřídil papíry,dostal jsem žeton na závoru a hurá do fronty před loď,je tam nějaký shop - všichni tam nakupovali,jak šílenci,ale já tam nešel,tak nevím,jestli se tam vyplatí nakoupit,třeba jen pivko
na loď až po osobákách a dodávkách,pak zaparkovat a hurá výtahem nahoru (mačkají se 2 tlačítka,já zmáčkl jen jedno a stál jsem tam jak idiot,dokud nepřišel kolega ze Slovenska)
Loď byla Německá,společnost Scandlines Hansa
na lodi je lepší jít hned pro kartu od kajuty (minikrcálku,asi jako kabina :D ) protože já mazal hned na jídlo,které bylo zdarma (pozor jen hlavní jídlo+cola nebo pivo,polévka je za 3,30EUR) a pak jsem šmejdil po lodi,Shop a pak výhled ven,bohužel byl večer,tak nebylo na co koukat :? a pak hledat někoho,kdo má na starosti recepci,protože ta není otevřená pořád.....už jsem myslel,že ty 4,30h plavby budu sedět v křesle s ostatníma,co neměli kajutu.....na pokoji jsou i sprchy,tak si nezapomeňte jako já mytí v autě :? pokud usnete,tak vás dobře vzbudí,tak 30min. před příletem
v Trelleborgu pohoda,policajti si jen posvítili na SPZku a jeď
trasa přes Malmo,Helsingborg,Goteborg,Uddevalla do měsa Karlstad......vše v pohodě a klidu,bez policajtů atd. .....pak tu samou trasu zpět na Malmo a po ose do Dánska na nakládku v Odense
první most ze Švédska do Dánska mě stál kartou DKV 1000svk korun (2500kč) - je to podle délky auta
druhý pak v Dánsku z Korser na Odense stál 90eur (2300-2400kč)
v Odense nakládka a hurá domů
tak jsem se podělil o zážitek a snad to někomu,kdo tam pojede trochu pomůže...........hezké svátky všem :!:
MAN TGL 12.240 - chlaďák - florexpress
Tatra 815-2 Terno - cas 11
Mercedes-Benz Atego - bedna
čtv pro 24, 2009 10:14 am

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jezdil jsem švédy 6let,všechno,ale bohužel jednou končí.


Nikdy nezaponemu.... :(
pát dub 16, 2010 6:03 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jedno malé úsměvné varování - člověk se stále učí :) :
Vjedu v Rostocku na loď (Skane) jako starý mazák ( :D ), zapamatuju si místo a cestu nahoru (paluba 3, schodiště R), rutina. Plavba příjemná jako vždy. Když přistáváme, piánko sejdu po schodišti R na palubu 3, obejdu stěnu a mám být u auta. AUTO NIKDE!!! :shock: Lítám mezi cizíma kamionama sem tam, znovu se přesvědčuju, že jsem na správné palubě, no jasně, byly tam koleje, jinde to být nemůže, dopytle oni už vyjíždějí - PANIKA.... v zoufalství letím za navigujícím personálem - na moje výmluvné gesto jen pokynou rukou, že jako klídek, klídek... Zjišťuju, že nejsem sama, stojí nás tam asi 10 bezprizorných řidičů, někteří v klidu, někteří taky s děsem v očích. Všechna auta vyjedou ven a pak se to stane. Celý prostředek paluby mezi stěnami pomalu vyjede nahoru a s ním i naši plecháčci. :D
Takže až vám podobně zmizí auto během plavby, nezoufejte. Jenom vám ho schovali.
Obrázek Obrázek
pát dub 30, 2010 12:33 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

hech :D , to je vostrý, já chci taky do švédska sakra :mad:
chtěl bych se zeptat, jak moc jsou tam skloněný ty přejezdy a vjezdy a tak. Myslim jako jestli tam maj třeba lowdecky problémy, jestli musej nafukovat a tak, prostě jestli se tam u nízkýho auta může stát, že si někde škrtneš.
Obrázek
sob kvě 01, 2010 11:00 am

Odpovědět

Zpět na „Švédsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů