Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mně je takových profíků líto . taky nadávám kleju ale tím to končí.
ned srp 13, 2023 7:39 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To je tak, když se psychopatovi umožní řídit kamion...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned srp 13, 2023 10:19 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Psychopati

Příspěvek

Hele, dneska je společnost plná agresorů, autistů, psychopatů. Jeden každý takový dokáže "vofrustrovat" desítky, stovky lidí (i normálních a třeba celoživotně defenzivních), kteří se jednou prostě "urvou". Tady bych to tipoval na dva psychopaty v jedné akci.
Jeden, zřejmě společensky úspěšný, který je hluboce přesvědčen, že má společenské právo na to, aby se ostatní chovali pouze tak, jak on si představuje a je k tomu inteligentní, používá sofistikovaně vše, čím soupeře bez použití násilí deklasuje.
A proti němu primitiv, který je dlouhodobě frustrován prostředím, tedy dnešními silnicemi, na kterých musí prakticky neustále žít, a odolávat neustálým útokům ze strany ignorantů, frustrátů, autistů, agresorů. Bez naděje, že z toho začarovaného kruhu vypadne. Ten získal pocit, že je mu ubližováno, nemá se kam odvolat, nedokáže vlastně ani zformulovat, pojmenovat tu nefyzickou agresi.
První, co k tomu napíšu je, že jsme měli na základce tělocvikáře, který, když se takhle kluci škádlili, tak k nim nenápadně přišel a srazil jim prudce hlavy k sobě, až si někteří sedli na prdel a někdy se i někdo připosral.
A druhá věc; když jsem v Německu narazil ve stau do auta, které mi vjelo přímo před čumák, přijeli policajti a hned řidiči řekli: "on vás nemohl vidět". V Čechách na to samé přijeli policajti a kamarádce řekli: "ale vy jste profík, vy musíte předvídat".
Silnice je naše pracoviště a musíme přitom trpět to, že se na našem pracovišti producírují mamlasové, kteří se chovají jak výlet cikánských dětí z pasťáku, ve kterých je společností pěstováno, že na "ten kamion" nejenže nemusí, ale snad ani nesmí brát ohled; protože kamioňák je profík! a musí snést všechno. Zajímalo by mne, jak by ti, kterým na silnici tak hrozně vadíme, snášeli, kdyby k nim na pracoviště pustili partu vožralejch šoférů z nedělního parkoviště.
A ještě něco k praxi. Jestli začne stát vymáhat opravdu ten "zákaz-nezákaz" předjíždění, je zaděláno na další, rychlejší spirálu frustrace. Z toho videa, kdy kamioňák předjíždí tu kolonu s Duvenbeckem v čele, je vidět, že když ho míjel, jel tak o 20km/h rychleji. Za to, že se nechce vláčet za někým, kdo jede takto, má být řidič předjízdějícího náklaďáku kriminalizován??? Za spontánního potlesku společnosti??? Když to nepůjde předjížděním, půjde to jinudy. Takže to odhaduji na anonymně poničená auta a případné meziřidičské konflikty na parkovištích.
A poslední věc. Když velká skupina lidí na internetových diskusích vynáší to hrozně hloupé KAMIÓNY NA VLAK, viděl bych to naopak velmi chytře na LIDI Z POLOPRÁZDNÝCH OSOBÁKŮ NA VLAK. A hned by se jezdilo po silnicích líp. A lidé by si ve vlaku při cestě odpočinuli, nehuntovali by životní prostředí a kdyby si ssebou vozili e-kolobrndu a pršiplášť, tak by poznali novou, společensky přijatelnou tvář mobility.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pon srp 14, 2023 1:17 am

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1269
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Krocane klobouček, parádní analýza :clap:
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
pon srp 14, 2023 7:13 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Táto nehoda by sa mala posudzovať obvzvlášť prísne. Šofér nesprávnou jazdou ohrozil ADR cisternu, mohlo to mať vážne následky.

Nácvik spartakiády s manželkou by mal braný ako priťažujúca okolnosť. A to neberiem do úvahy dôvod pre ktorý sa menili. Výsledok by mal byť, šofér bez papierov na dlhú dobu, rovnako by mala byť potrestaná tá pani za "ochotu" .

Vidím to na cestách pravidelne. Na úzky cestách a serpentínach to vždy cez čiaru a polovicu cesty režů osobné autá. Široké nákladné autá sa dokážu zmestiť na svoju polovicu, osobák skoro nikdy.

https://tv.idnes.cz/krimi/ridic-si-po-n ... dnestv_jda
stř srp 16, 2023 10:48 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1492
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mně se zdá, že byl dost na své polovici, akorát se mu to rozvlnilo v nevhodnou chvíli, kdy míjel kamion. Měl to blbě naložený, jel rychleji než měl a lehká fábka to neustála. Jinak souhlas
čtv srp 17, 2023 8:32 am

MichalJ78
Příspěvky: 87
Registrován: pát kvě 17, 2019 12:53 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nemyslím, že se rozvlnil vozík, podle mě se leknul stromu - dupnul na brzdu a strhnul řízení doleva. Tipoval bych diskuzi s manželkou nebo pivíčko....
čtv srp 17, 2023 9:29 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1492
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Taky možnost...
čtv srp 17, 2023 11:01 am

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

čtv srp 17, 2023 11:35 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Strom na něj zaútočil a neměl jinou možnost, než to strhnout vlevo.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv srp 17, 2023 4:50 pm

pát srp 18, 2023 4:08 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Je mizerně náklad zajištěný? Mě to přijde standardně naložené.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát srp 18, 2023 10:57 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Přesně ...jel prej bez karty .severní soused.Jinak bez výhrad.auto ok
sob srp 19, 2023 9:23 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-kom ... .seznam.cz
Bylo mi zde razeno, že mám změnit zaměstnání. Uvažoval jsem že se vrátím do zemědělství. Však ani tam není bezpečno.
By mne zajímal názor odborníků. Věřím tomu, že ten kombajn měl rozsvíceno co se dá na tom kombajnu, určitě mu svítili všechny 3 majáky (většinou New Holandy je mají) A když to bábu nepřiměje k zvýšené opatrnosti, tak potom nevím. Snad jedině litr benzínu za 250kč aby lidi začali chodit opět pěšky nebo cestovat vlakem. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon srp 21, 2023 7:16 pm

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Se asi honili, lepší mrtvej, nežli druhej. Jinak by kombajn nepřehlédl i řidič druhého auta
pon srp 21, 2023 8:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů