Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Něco podobného je tady Vídeň.
https://mapy.cz/zakladni?q=V%C3%ADde%C5 ... ase=ophoto
Je to grátis a proto se z toho stalo sídlo mnoha firem a parkoviště pro zálohové návěsy. Taky špatně. Asi nejrozumější by bylo jak psal Krocan, prostě pípák. Viz ten Lunel ve Francii.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv bře 07, 2024 11:06 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Nejlepší by bylo kdyby všude nebyl po truckerech bordel a pak by sme mohli stát všude.. jenže on je problem najit popelnicu i na pumpě, natoš abys někde zaparkoval.. Třeba Orlen Lipůvka(u Kuřima) cedule jak maj jídlo, a vařej, jenže tam postaviš 4 fábie a neprojede ani cyklista :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv bře 07, 2024 11:12 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Viedeň je zlá, lebo tam stoja kamiony zadarmo?!! Krista boha ja fakt nemôžem čítať takéto kokotiny, keď šoférovi vadia parkoviská zadarmo a špekuluje ako ich spoplatniť. Viedeň má Schwechat a Guntramsdorf ako záchytné parkoviská, zadarmo,aby sa kamióny nedrbali po Wiedni tak ako po Bratislave. Rakušáci majú normálny, kvalitný systém parkovania, ale truckerovi vadí že tam chodia parkovať kamióny. To je neuveritelné čo sa dozviem, 4215 by im spoplatnil aj asfignacové parkoviská. Asfignacové parkoviská sú platené z výberu mýta. Slovensko peniaze za mýto rozkradne a preto Bratislava postaví parkovisko z drahším parkovným ako má Rotterdamn !! A trucker bude špekulovať prečo tam nikto neparkuje.

To nieje normálne keď truckerovi vadia parkoviská zadarmo. Bol si niekedy v Polsku, aj tam ti to vadí, aj im by si to spoplatnil? ? V Čechách parkuješ na vjazdoch a výjazdoch z dialnic, na lízatkách, na náves večer pripínaš vestu keď stojíš na začiatku pumpy a v zahraničí špekuluješ nad poplatkami. :wall:
čtv bře 07, 2024 11:34 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to sof: Hochu hochu, špatně čítaš. Tak si to zkus přečíst ještě jednou. Píšu, že si z toho parkoviště udělali "panelákový" dopravci odstavnou plochu pro nadbytečné návěsy. Takže to je taky špatně.
Kdyby to nové parkoviště na D4 bylo grátis, tak z toho bratislavští dopravci udělají odstavnou plochu pro své návěsy a bylo by 100míst obsazeno návěsy bez tahače.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 08, 2024 12:08 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

To sof:Tak jsem si myslel, že mám nějaké špatné vyjadřovací schopnosti. Tu naší diskuzi jsem si četl vícekrát a musím uznat, že asi jsem jen kulatá lopata, když neumím číst mezi řádky a neumím pochopit smysl tvých vět. Tady jsi myslel, aby se se neodstavovali návěsy po celé Bratislavě. ,aby sa kamióny nedrbali po Wiedni tak ako po Bratislave No jazyková bariera se zvětšuje. Vždy když jsem mluvil se slovenskými kolegy, tak se "drbali hoci kďe" že jezdili a hledali . No musím si dávat pozor, na tebe prostě nemám, ty jsi něco víc, než my všichni ostatní. :think: :think: :think:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 08, 2024 12:33 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

hochu, už na teba reagovať nebudem, si ukážkový trucker. Spoplatňuj si kde chceš.
pát bře 08, 2024 9:47 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to sof: Nejsem ukázkový trucker. Jsem obyčejná kulatá lopata, jako jich je v každé zemi statisíce. Nic zpoplatňovat nechci, ani nebudu. Jen jsem napsal názor. Když se postaví parkoviště, a začne se vybírat parkovné, je to pro kamioňáky drahé, když je to v ceně dálnice, tak z toho truckeři, lopaty, nebo jak tomu říkáš ty, udělají smetiště. Třeba o tom psal Prouza88: pát bře 08, 2024 12:12 am
Jinak fajn, nebudeš na mě reagovat, já se pokusím nereagovat na tebe. :hands: :hands: :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 08, 2024 11:45 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tyjo kde sem co psal?? :think:

A neperte se kluci :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 08, 2024 7:03 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Taky nejezdím na placené.U nás myslím.I když mám 2000 Kč služební furt u sebe a šéf to proplati.Nepipada mi Normani platit 300 Kč v cz a tím to hasne.Navic nesnáším kabinu na kabině,idioty co rachoti motorem půl pauzy jen tak z nudy,ještě větší kokoty co se staví do oblouku ,do vyjezdu,za prdele atp
To se radši postavím k Labe v Ústí...
sob bře 09, 2024 5:44 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - Horse Transport.

Příspěvek

Pan 153 v jiném vlákně nakousl tuto otázku. Tudle jsem o tom přemýšlel. Na rovině mě oprášil takový Horse transport ve 100km/hod, v levém pruhu se zákazam předjíždění lkw. Já se ptám???
Je to autobus, nebo nákladní auto???? V mém případě, to mělo kabinu z Mercedesu (MP4), ale nástavba se tvářila jako autobus. Má to tachograf, nebo jen tachometr??? Nepohybuje se v této oblasti někdo???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned bře 31, 2024 12:17 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Záleží jak je to schválený do provozu. Nemusí to být ani nákladní auto, ani autobus, ale může to být schválené jako vozidlo kategorie M1. Třeba toto je schválené jako osobní auto M1 pro přepravu 5 osob s maximální povolenou rychlostí 110 km/hod., celková hmotnost 18 t a tachograf to mít nemusí a také ho nemá, má to známý v Liberci:

https://www.caravan-magazine.cz/clanky/2023-01.php

https://www.automobilrevue.cz/rubriky/p ... 40492.html

Vozidla kategorie M1 nemusí mít omezovač, resp. musí, ale na 250 km/hod. a i na to jsou výjimky.
Podobně má schválená auta na přepravu koní i Anna Kellnerová.
Je to schválené podle tohoto předpisu:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32018R0858

To ale neznamená, že když to nemá tachograf a jede to třeba těch 130, že se s tím tak rychle může. Určitě ne u nás nebo v Německu. Předjíždět ale může třeba i čtvrtým pruhem, není to náklaďák...... Ještě Ti sem dám, co je pod M1: – vozidla s nejvíce osmi místy k přepravě osob kromě místa řidiče, nebo víceúčelová vozidla.
ned bře 31, 2024 5:55 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to 153: Takže vlastně ten co tě oprášil, tak je to v pohodě. Když ho nezměří, tak jak se říká, "Když není žalobce, není soudce." Jeho nemělo co změřit. a dokud neblikne radar, tak nic se neděje.
:D :D :D A ty lkw obytňáky jsem měl ještě v záloze, ale dostal jsem už odpověď. Jen ta cena u té Tatry se mi zdá nějak malá. To 1.3mil kč je za celé auto, nebo jen za ten podvozek???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned bře 31, 2024 7:08 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Četl jsem to ještě jednou a pomalu a asi to bude jen za podvozek (cena) Další cena bude za nástavbu, ta bude asi dvojnásobná, možná ještě víc.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned bře 31, 2024 7:14 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

O ceně auta ani nástavby jsem se nebavil. To se ve slušné společnosti nedělá, ptát se na cenu auta nebo třeba domu, který si někdo koupil. Prostě to chtěl, měl na to, tak si to koupil a já mu to chválím. Sériová obytná dodávka levnější značky, nic moc, stojí 1,5 mil. Kč, tak tohle bude asi dražší, je to dělané na zakázku....
Mně vůbec nevadí, když mě někdo omete třeba stovkou na třicítce přes plnou čáru, v zákazu předjíždění. Když mu to jede, prolítne kolem mně a zmizí, tak ho za to klidně ještě pochválím. A pokud by ho zastavili policajti, tak jim klidně budu tvrdit, že já jel desetikilometrovou rychlostí, takže on nejel víc než třicet a ten zákaz předjíždění nemohl vidět, protože mě kolem ty značky předjížděl a já mu ji zastínil.
Mně vadí, když se někam někdo někam cpe, přestože mu to víc nejede a pak v zoufalství mě třeba zavře, že musím skočit na brzdy a pak se za ním vleču, třeba do kopce a jemu to nejede, ale i to v pohodě rozdejchám, já nejsem "samonasrávací"....
pon dub 01, 2024 4:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to 153: :) :) :) Jsi mě nepochopil. Jsem chtěl ukázat, že jsem četl tvé odkazy. Tedy ten první (o té expediční Tatře), u té novely jsem skončil asi u páté stránky. :D :D :D
Právě že jsem se trochu zajímal o obytňák, tak mě tenkrát překvapila cena, jak píšeš okolo 1.5mil kč. No a v tom článku je poslední věta cena 1.296 000kč.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon dub 01, 2024 7:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 22 hostů