Mýtné v Itálii, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

xxx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 89
Registrován: úte srp 26, 2008 9:45 pm

Všeobecné informace.

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) xxx dne stř kvě 26, 2010 12:03 am, celkem upraveno 1 x.
čtv zář 04, 2008 3:59 am

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Zajímalo by mě jak je to s těma mítnicema.
Rok zpět jsem jel k moři a na první bráně jsem sebral lístek a pokračoval dál s tím že na další budu platit... nestalo se tak a pustilo mě to po sebrání dalšího lístku. Navíc na tom druhém byla spz auta se kterým jsme jeli. Každý tvrdil že je to blbost nevím prostě tam byla. No a platil jsem až na třetí bráně ale když jsme to počítali tak to bylo jen za ten první úsek. Je možné aby se taliáni nechali takhle ošulit?
čtv zář 04, 2008 6:54 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Talas, a nebyl ten druhý lístek takový hodně dlouhý s nadpisem Mancato pagamento?
pát zář 05, 2008 7:24 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jaj tak to už si nepamatuju ale mám zato že byly všechny stejné jen na tom jednom byla ta spz
Možné to ale je...
sob zář 06, 2008 12:26 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak to asi nebylo ono. Na první cestu do I mi firma zapomněla dát Viacard na placení mýta - tak jsem se pokoušela (slepě důvěřujíc ujištění firmy, že mám v pohodě platit kartou) zaplatit tankovací kartou a tu mi to samozřejmě nevzalo. Ale couvat z boxu a jet do jiného pro hotovostní platbu nepřipadá v úvahu, automat v takovém případě vytiskne asi půl metru dlouhý papír nadepsaný Chybějící platba, kde je mimo jiné uvedena SPZ a návod, jak a kde příslušnou částku zaplatit později. Pak to normálně otevře závoru a pustí dál.
Kdybych si nepřečetla na displeji automatu, že je nějaký problém s kartou, možná bych ani nezaregistrovala, že zaplaceno nemám. Proběhlo to skoro stejně rychle jako normální platba. :D
ned zář 07, 2008 9:35 am

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak složité jsem to neměl, čekal jsem potom že něco přijde ale nic se nedělo takže to asi prošlo. Kámoš co tam jezdí mi tvrdil že neexistuje abych měl na lístku spz a když jsem mu vysvětloval jak to probíhalo tak na mě čuměl jak puk
ned zář 07, 2008 11:08 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Prosím o info, nejezdíte někdo po silnici na západním břehu Lago di Garda (tzv. Gardesana occidentale) mezi Rivou del Garda a Bresciou? Není tam zákaz? Mám výšku 3,70 a celkovou hmotnost 8,6 t, projedu? Díky.
ned lis 02, 2008 11:12 am

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

čau Irys. já si nejsem jistej, ale mám za to, že jsem tam jednou vykládal, ale určitě jsem jel od spoda od bresči. ale jel jsem jenom kousek nahoru...

nicméně já bych se tam klidně pustil i s 4metrem, páč to vypadá na pěknou cestu :lol: :lol: :lol:
ned lis 02, 2008 4:06 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

No právě cesta je to nádherná, jezdila jsem tam se zájezdama s Karosou, ta se tam vešla když jela v některých tunelech prostředkem. Podle jednoho Youtube by měl být minimálně jeden nízký tunel u Limone, ale značka jde špatně přečíst.
http://www.youtube.com/watch?v=HEFRHRb5 ... re=related
Taky tam může a nemusí být nějaká rezerva... Zkusím se poptat přímo Taliánů, než tam vlítnu. Díky aspoň za naději.
ned lis 02, 2008 4:24 pm

Bilda
Příspěvky: 74
Registrován: úte úno 03, 2009 11:45 am

Příspěvek

ahoj iris - pokud tam nemusis tak se tam vubec necpi - je to tam sice bez tunelu, ale hrozny prevyseni a serpentiny - projet se to da, je to asi cca 100km, ale s tandemem a 19t plechu jsem to jel 3,5hod a byl jsem stastnej za auto v automatu - a nejvic za to ze jsem celou cestu nikoho nepotkal...
stř úno 04, 2009 4:07 pm

piter
Příspěvky: 33
Registrován: čtv úno 12, 2009 3:09 pm

Dálnice

Příspěvek

smazano
Naposledy upravil(a) piter dne ned bře 27, 2011 11:01 pm, celkem upraveno 1 x.
stř dub 22, 2009 8:39 pm

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Záleží na počtu náprav.Na 5 a víc naprav kolem 1,3E na km
stř dub 22, 2009 11:07 pm

Uživatelský avatar
Mildys
Příspěvky: 133
Registrován: čtv kvě 01, 2008 1:58 pm

Příspěvek

V pátek jsem odtamtud přijel, takže asi takhle směrem od monaca aš po vilach jsem jel jenom po dálnici a stálo mně to přepravník na auta čtyři napravi 104 éček.Ještě jsem se chtěl zeptat prý je Brener pro přepravníky zavřený ,co je na tom pravdy díky moc
ned kvě 24, 2009 10:12 am

_DaBeL_
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 21, 2009 8:20 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Dalnice

Příspěvek

Kolego ty stranky jsou www.autostrade.it je tam i kalkulacka mytneh, akorat je to v IT, GB, DE jen myslim, cestina tam neni. Muzes si tam i zpocitat kolik stoji cela cesta, zvoliz si najezd a sjezd a tridu auta a onot i to zpocita.
Čus Bus Bambus Truckus & Autobus, Babus undus Chlapus ;-)
čtv črc 09, 2009 3:39 pm

_DaBeL_
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 21, 2009 8:20 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Nestaras kolego pbbp

Příspěvek

S tou italii trosku mates, policajti tam sou tak jako vsude jinde, jsou dobri a spatni. Ale obecneplati ze pokud nic nevyvedes tak si te nevsimaji. Na platidlech stoji casto to je pravda, ale aby si te stahli jen tak to se mi jeste nestalo a to tam jezdivam dosti casto.
Je trebas si ale davat velky pozor na dalnci A22 Brenerska dalnice z Modeny az po Brennero je zakaz predjizdeni pro nakladni vozidla pres den, a z Bolzana pak i v noci a plati tam 80 a v useku od Bolzana po Brixen 60 pro nakladni vozidla, na teto dalnici maji plno kamer a radaru totez plati n dalnici z Gonars do Vennezia take zakaz predjizdeni.
Za poruseni zakazu predjizdeni berou papiry to je fakt a nekompromisne. Ale ze by se mi stalo ze bych platil jen tk za 90 to tedy ne. Jak rikam pokud nic neudelas nechaji te, ale pokud neco udelas a je to tezke dokazat tak se ti samozdrejme podivaji na kolecko a jako vsude v Evrope plati max pro kamiony 80 takze na to te dostanou.
Co se tyce parkovani tak nevim kdy si tam byl naposled ale parkoviste jsou precpane k prasknuti, stoji se vsude a vselijak, s temi hlidanymi parkovisti na dalnici taky trosku prehanis pokud jedes z Benatek do Milana tak vim teda jen o jednom a smerem z Bolone na Rim jich je o par vic. Jestli dobre pocitam tak 4 asi.
A s tim parkovanim v tech odstavnych pruzich pokud chces prijit o naftu tak prosim. Co se tyce me osobne tak mi plachtu vyrezali jen jednou a to v Holandsku, a tydle "Nike" alias Fajfku delaji soferi navzajem mezi sebou. Je to sice muj nazor, ale myslim ze to tak je.
Čus Bus Bambus Truckus & Autobus, Babus undus Chlapus ;-)
čtv črc 09, 2009 6:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Itálie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů