Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Ejsman

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jinak já jsem nakonec vzal tu truecam, ale a5s. Kolega z práce měl jednu na víc, tak mi jí dal za dobrou cenu.
stř úno 07, 2018 3:16 pm

mikispider
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jozin: mnoho aut jiz ma kameru ted a urcite i s dobrym rozlisenim a “nocnim videnim” - kvuli asistentum jako cteni znacek, indikace prekazek atd. Jen by tam musel dat hadr na ukladani dat a do nejakych nizssich modelu i GPS modul pro zaznam rychlosti (u midelu ktere nemaji nav) a problem by byl vresen.
Ale je otazkou jestli neni nejaka dohoda mezi automobilkami a vyrobci kamer, aby jim automobilky nebrali kseft 😎😂😀
DAF XF 105 410 EURO5
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
ned bře 04, 2018 7:29 pm

Mila99

Příspěvek

Zdravím, nám se celkem osvědčily kamery road hawk, nejsou moc často k vidění, na netu jsem našel třeba tady https://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-p ... bni-kamery - mrkněte, umí toho docela dost, bohužel nevím, kolik stály, to šlo mimo mě.
pon bře 19, 2018 5:13 pm

karlos3007

Příspěvek

Jak funguji kamery Truecam? Vím že obraz v pohodě,
ale četl jsem v jedné recenzi že ruší autotádio.
ned dub 15, 2018 4:10 pm

karel slezák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

měl sem jak u II. octávy, mám III. a žádnej problém mám true7. ty novy radia snad na pohodu ve starym tam byl vodrušovací kondík
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
ned dub 15, 2018 4:45 pm

Pavel Šebek
intercool

Příspěvek

V Arocsu rádio ruší, ale hodil jsem kabel dál od radia a dobrý.
BES - běs
pon dub 16, 2018 3:40 pm

mr65

Příspěvek

Pochybuji, že by kamera rušila rádio. Já mám v MB Actros TrueCam A7 na spodním okraji skla, kabel jde přes palubku do zásuvky vedle rádia a bez problémů.
Míra,
první ,,velký volant " : IFA... no a pak už tak různě, nyní Actros...
Škoda Yeti 4x4
Seznam cz > lidé. cz > profil mpr65 ( https://www.lide.cz/detail/wfqlPpZcesmVSvGN )
pon dub 16, 2018 4:53 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

ruší jak rádio, tak gps přijímač , něktará víc některá míň :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
úte dub 17, 2018 6:02 pm

mr65

Příspěvek

Kdybych věděl, která silně ruší GPS, dám ji do auta schválně, alespoň by ta německá sračka Actros nevěděla kde je a nezpomalila kilometr před každým klesáním, je to děsný opruz, furt na to myslet a šlápnout na plyn pokaždé, když auto přestane táhnout, protože o kus dál se pojede trochu z kopce.
Míra,
Škoda Yeti 4x4
Seznam cz > lidé. cz > profil mpr65 ( https://www.lide.cz/detail/wfqlPpZcesmVSvGN )
stř dub 18, 2018 12:43 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mr65: A co si vypnout prediktivní tempomat PPC? Ve videu až na konci...https://youtu.be/GPROXTBlz8c

ad kamera do auta: Pokud si zrovna nepřejete, aby vám do nastavení a nahrávek v kameře lezl šofér, zkuste třeba miniaturní DDPAI mini 2+... Máme a užíváme... ;-)
stř dub 18, 2018 5:55 pm

mr65

Příspěvek

ATW : Takže když vypnu v tom nastavení PPC, nebude auto zpomalovat, ale tempomat normálně bude fungovat ? Můžu to zkusit, měl jsem za to, že s tím nejde nic udělat, MB má nahrané i topografické mapy a když jedu na tempomat a blíží se klesání, v rámci úspory paliva přestane motor táhnout ( ten blbec to dělá i při jízdě do kopce před vrcholem stoupání, řidič v autě za mnou asi hryže volant...). Otázkou je, jestli to vůbec půjde, dělám u české pobočky německé firmy, dodali nám Actrosy na operativní leasing ve full výbavě ( i když to jezdí jen vnitro a střídáme se na tom dva po cca devíti hodinách ), ovšem má to pouze 420 koní a rychlost omezili na 85 km/h a prý je tam ještě cosi bloknuté, je to šílené, ve frigo návěsu mám běžně naloženo přes 20 tun, do kopců na D1 padá rychlost i pod 50 km/h, já to auto nenávidím a každou šichtu mu nadávám do zkurvených skopčákských sraček...
Míra,
Škoda Yeti 4x4
čtv dub 19, 2018 2:28 pm

sof

Příspěvek

nie som si istý, že ak vypneš PPC vypne sa ti aj predikatívny tempomat a budeš mať zase len ten obyčajný- dobrý, ale "hlúpy" tempomat. Na mercedese som išiel za minulý rok len dva krát a nie som si istý, ale zdá sa my, že ten predikatívny tempomat sa nedal vypnúť.

V čom ale mr65 môže robiť chybu je špatne nastavený režim radenia prevodovky. Na tých našich autách čo máme vo firme sú minimálne dva, alebo až tri režimi. (Nepamätám si to presne.) Ale bolo tam nejaké super ekonomické radenie rýchlostí- do kopcov veľmi nevhodné. A potom normálne radenie. To v kopcoch radilo rýchlejšie.

mr65 by sa možno mal trochu pohrať s nastavením ovládačov a do kopca včas podradiť ručne.

Skúšal som tie režimi radenia a bol v tom rozdiel. Aj u nás šoféri na mercedes nadávajú, že to do kopcov neťahá, ale čo si ja pamätám z mercedesa, tak v kopcoch bolo treba včas podradiť ručne. Ak to šofér nechal na tempomat a ešte to mal v ekonomickom režime radenia, tak to do kopcov naozaj neišlo.

Jazdil som na actros 1843, váha 40ton. Auto išlo normálne, žiadna sláva- je to slabý motor ale žiadnu hanbu v kopcoch to auto nerobí. A obmedzovač tiež na 85.

Väčšinou som tam mal zapnuté všetky tie ekonomické režimi a len v kopcoch som to vypínal.

Teraz jazdím zase len na starých hlúpych manoch, nič my na tom aute nechýba. Predikatívny tempomat určite nie, ale občas by som voľnobežku bral. To vyraďovanie rýchlostí počas jazdy do neutrálu je fakt dobrá vec.
čtv dub 19, 2018 3:46 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mr65: Ano, mělo by to tak být. A taky by měla jít nastavit v menu "eco-drive" hystereze, tedy rozsah rychlostí PPC. Zpomalení do kopce -10 až 0 km/h a zrychlení dolu z kopce +4 až +15 km/h přes nebo pod nastavenou rychlost PPC...
http://new-actros.trucks-mercedes-benz. ... /zoom.html#
čtv dub 19, 2018 7:22 pm

mr65

Příspěvek

Asi nějaký chytrák z kanceláře nechal nastavit na tom autě eko-režim a zablokovat možnost změnit nastavení řidičem. Do kopce podřazuju ručně běžně, protože se to jinak dusí na otáčkách 700- 800 při zařazené 12
Ten PPC vypnout jde a auto před klesáním nezpomalí, ale nastalo toto : omezovač na 85, na tempomatu 85, ovšem auto jede 84, pouze s naplno sešlápnutým plynem 85, ale to pak nemusím zapínat tempomat, že.. A to jsem si myslel, že už mně nemůže ničím překvapit... Vyzkoušel jsem to několikrát po sobě a nechápu. Tak nechám zapnutý PPC a na plyn budu muset šlápnout opět jen před klesáním. Co automaticky vypínám hned po nastartování je hlídač jízdních pruhů a při zapnutí tempomatu hlídač odstupu, s tím nemám vůbec dobré zkušenosti.
420 koní možná stačí, když se vozí polystyren, ale ne na těžší frigo náves a v něm třeba 23 tun nákladu. Nejen, že to nejede, ale také žere jak sviňa, jezdím každou šichtu stejnou trasu, dvě fůry, napřed 73 km po okresce a pak 310 km po dálnici D1, Jažlovice- Velká Bíteš a zpět. Když se zadaří, že jsem hodně naložený tam i zpět, průměr je okolo 35 litrů nafty.
A kuriozita na závěr : auto je dva roky staré, ale má třetí retarder, možná něco dělám blbě, třeba to, že ho vůbec používám...
Míra,
Škoda Yeti 4x4
pát dub 20, 2018 11:43 am

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mr65: Je smutné, že Ti nikdo nedal k autu manuál nebo alespoň nevysvětlil, jak vlastně moderní auta a jejich systémy používat... Retardér se měnil za dva roky 3x a brzdy asi taky, že? :doh:
sob dub 21, 2018 10:13 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“