Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Objednávka, přejezd na nakládku a náklad nikde

Příspěvek

Jak řešíte tyto situace kdy Vám auto jede z vykládky na nakládku třeba 40km a najednou náklad není... Připustíte bezplatné storno objednávky?
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
úte lis 13, 2012 12:30 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Záleží na podmínkách domluvené přepravy.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
úte lis 13, 2012 1:30 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

tohle nemá v podmínkách objednávky nikdo, takže záleží vyloženě na serióznosti a slušnosti objednavatele. Ideální je mít potvrzenou stazku nebo cmr že jsi tam najel a náklad nebyl. když s tebou vymetou tak jim řekni že až uvidíš někde stát jejich auto tak bude mít určitě neopravitelný defekt pneumatiky :!:
úte lis 13, 2012 8:00 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

dopadlo to ok

Příspěvek

Dodnes jsem si myslel, že blbost nemůže bejt maximální velikosti, ale mýlil jsem se.

Speditérka vyšla vstříc a přejezd zaplatila,nicméně během hodiny kterou jsem to řešil:

12:00 - auto přijelo do areálu jaderné elektrárny Dukovany
12:02 - řidič se dovolává paní z externí firmy, která sídlí v areálu, ta ho navádí k vrátnici
12:05 - přišla paní s tím, že náklad bude zítra
12:06 - volám spedici - oznamuji co se děje.
12:20 - Náklad nám již někdo odvezl. Ale je to divné?! Vydržte na místě
12:40 - Náklad vyzvedl řidič spedice, který měl to samé naložit Temelíně.

A jak se na to přišlo? Jednoduše, volali z Temelína kdy si jejich auto přijede vyzvednout balíček, že jsou tam pouze do 14hodin. :idea: :lol:

Je to vůbec možné?...

:lol: :lol: :lol: :lol:
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
úte lis 13, 2012 8:30 pm

bimbadriver
Příspěvky: 72
Registrován: pát črc 13, 2012 10:04 pm
Bydliště: v autě a někdy doma

Příspěvek

No, tak se trochu spletl. Elektrárna jako elektrárna :valetsesmihy:
Každý má právě tolik ješitnosti, kolik mu chybí rozumu.
úte lis 13, 2012 8:35 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jo loni se mi stalo neco podobneho. prijel sem vecer v 5 do prahy do staropramenu ze mam nakladat nejaky etikety do ostravy. vratnej ze uz tam nikdo neni ze sou tam do 4. tak sem sel na pivo,rano v 6 naklusal ,pockal do 7 na skladnika a ten mi sdelil ze se naklad vlezl na kamion kterej tam jel nahodou uz den pred tim ve 12 hod. takze sem do rana stal jak kokot a do obeda jak druhej kokot a pak me spediter poslal po prazdnu dom :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
úte lis 13, 2012 8:43 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mě když jsem ještě jezdil jako zaměstnanec se vždycky tak 2x do měsíce povedlo sejít ve Wemdingu s třema dalšíma šoférama který jeli do Valea pro to samý co já.... Holt škodovka asi dobře platí.....
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
úte lis 13, 2012 9:04 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

pokavad vyjedu nebo tam i dojedu tak do nich tvrdě šít at zaplatěji storno.samo že se můžou nato vykašlat,ale ze slušnosti většinou vždycky zaplatěji.stalo se mi to tak 5x a vždy vpoho,bud zaplatili storno a nebo u stálejch mi na dalším kšeftě nechali víc.
nejlepší je když někam dojedeš,zaplatěji storno a ztoho místa se sežene něco jinýho :lol:
2x Nissan atleon 210
úte lis 13, 2012 9:44 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nám proplatili.. Nicméně z Dukovan stejně seženeš houbeles, když tam krom jaderky nic nejni .... :lol:
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
úte lis 13, 2012 10:35 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Taky se mi to stalo,jak s návěsem,tak s Tatrama.Pokud máte objednávku,nebo jinak jste schopni doložit že u vás někdo ten nájezd objednal,tomu dotyčnému fakturujte.Odborně :D se to nazývá,,marná jízda".Pokud vás tam poslal špeditér,musí si to pak zase vymoct po firmě která to způsobila.Je to vymahatelný i u soudu.Je jasný,když třeba jezdím x let pro firmu se sklopkou,děláme zemařinu a já kouknu ráno z okna že celou noc chcalo a na stavbě se nebude dát dělat,a pan stavbyvedoucí mně přes to donutí v marných nadějích dojet-aby zjistil že to fakt nejde-nebudu asi po letitým chlebodárci vymáhat nějakou marnou jízdu.To je vždy na konkrétním případě,ale je to běžně vymahatelný-pokud to nebylo jen ,,per huba'' :D
TTN
pát lis 16, 2012 6:52 pm

Hardjag
Příspěvky: 34
Registrován: pon říj 12, 2009 2:53 pm

Příspěvek

No a kolik tak učtujete za takové storno??? Máte nějakou pevnou sazbu nebo počítáte cenu za km po prázdnu??? Něco ve smyslu přistavení/odstavení na místo nakládky??? Způsobů je několik, ještě mě napadá nějaké procento z ušlé faktury ale to je asi nesmysl. Jaký ze způsobů je legální a "přiměřený"?? Nebo je to navzájemné dohodě? Někdo by mohl říci, že se přeprava neuskutečnila a nebude chtít zaplatit atd. Na co přesně má tedy dopravce nárok? Díky za odpověď
pát lis 16, 2012 7:09 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

bouhžel ušlej zisk je to holt riziko podnikání :roll: když vezmeš horší kšeft a dotoho přijde lepší,tak ti to taky nikdo nevykompenzuje.jen můžeš bejt naštvanej sám na sebe,ale holt je to tak
já měl většinou storna v místě,takže pár km najeto,a nebo jsem tam ani nedojel.taky se podařilo jeden den sehnat rito a odpo to bylo zrušený a na druhej den se už nic odpoledne nesehnalo.takže sem dával 500kč.je to takový,nic moc ale zase za nic to jde.hlavně se nikdo při týhle částe necuká.pokavad bys najel nějak moc km tak bych si je nechal proplatit v kolečku
2x Nissan atleon 210
pát lis 16, 2012 11:07 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nám přepsali objednávku na dopravu Brno - Dukovany....za 500...no co se dá dělat, domů se nic nesplašilo a aut muselo během následujících 4 hodin nakládat zas jinam.....
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
sob lis 17, 2012 11:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů