Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Který čudel to je?Nějak sem si ho nevšim
pon srp 05, 2013 6:27 pm

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

Ten černý, úplně dole, pod bílým spínačem. Zapíná se do stran :) Nemůžu najít kloudnou fotku, musím použít jarkovu, omlouvám se
Obrázek
Tatra forever!
pon srp 05, 2013 7:51 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Jo aha tohle možná to dodělám jestli si na to vzpomenu po spodku kabiny
pon srp 05, 2013 8:51 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Pítrs1 myslím že už vím jak vypadá časem ho přidělám ale teď chci pokračovat na spodní části kabiny

Obrázek
stř srp 14, 2013 6:38 pm

Pítrs1
Příspěvky: 223
Registrován: ned pro 26, 2010 2:03 pm
Bydliště: Radnice

Příspěvek

No chraň bůh, aby sis nechal ode mě remcat do práce :D Naopak, přeji mnoho úspěchů, já bych na to nervy neměl :satisfied: Máš to moc pěkný, jen tak dál :thumbud:
Tatra forever!
stř srp 14, 2013 10:13 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Teď zvažuji.Když je mojí předlohou jarkova T148 jak přemýšlím nad předěláním masky na verzi po roku 78
čtv srp 15, 2013 6:39 am

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Chtěl bych požádat o radu

Obrázek Obrázek

Náhodou jsem se podíval na moji 148 shora a nevím jestli ta kapota není krátká,nebo se mi to zdá,taky to může zkreslovat fakt že je kapoty prozatím jen půl
pát srp 16, 2013 2:25 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Kapota je tak akorát zkresluje to ,že jí je jen půl ale dnes sem předělal masku na pozdější verzi abych se přiblížil jarkově T148 a přidal takové ty anténky (nevím jak se to přesně nazývá) na blatníky a taky novější blinkr

Obrázek Obrázek

Prostřední prolis na kapotě se mi zdá moc široký asi ho zúžím a té mezery si nevšímejte po dodělání kapoty to spojím dohromady
pát srp 16, 2013 9:47 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Anténkám se říká policajt :wink:
sob srp 17, 2013 6:17 am

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Já nevím jak sem to měl nazvat :D
sob srp 17, 2013 12:41 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Tak jsem možná vyřešil otázku blatníku a dávám tady jeho obrázek.Nevím jestli to je správně,čerpal jsem z fotek nalezených tady na fóru.Pokud by bylo něco špatně,prosím poraďte,případně zašlete obrázky,jak to má být


Obrázek
ned srp 18, 2013 5:13 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Ahoj.
Máš ho dost hranatý,na vnitřní straně k motoru se podběh víc roztahuje do šířky k motoru-jako bys ho vzal za spodní okraj před kabinou a zatáh k motoru.Je to rozšíření aby se tam vešlo kolo při rejdu.Taky tam chybí obdélníkový výkus-pro snadnější výměnu starteru.V těch místech je slabá výztuha-a odélníkový díl podběhu je uchycen šrouby.Ovšem nikdo ho tam v životě neměl,možná do první výměny starteru když měl funglovku auto :D na zkosené svislé ploše mezi čelní stěnou co je světlo,a vnitřním podběhem je v horní části vývod trubky od předčističe vzduchu co máš nahoře na té plotně s blinkrem.Ta trubka tam čouhá asi 5 cm.Na ní se navlíkne gumová pružná hadice s faldem,druhým koncem je hadice navlečená na přívod do vzduchového cyklonového filtru.Na horní části blatníku je asi 1cm vysoká podélná výztuha-je to vlastně spoj-tam je blatník sbodován s podběhem.U ní je skoro u kabiny směrem k motoru držák ,,hrnce s olejem" od servořízení.a taky plochý plech asi 5x3cm s dírou na podpěru kapoty při uplném otevření.
TTN
ned srp 18, 2013 10:02 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Ještě na to koukám...ten roh vnitřní mezi plochou se světlem a podběhem máš špatně.Ty tam máš vlastně dva pravý uhly s rádiusem.Ale tak to není,je to jen jedno skosení,představ si to hranatý a jakobys jen seříz ten roh.Ovšem zezhora dolu ne uplně rovně.Blábolim z paměti,tak ti úhly přesně neřeknu. :D Je to tam dost složitý,potřeboval bys to změřit na autě.
Horní část blatníku se ti musí směrem ke kabině rozšiřovat směrem dovnitř k motoru.Tunel u spojky máš hranatý a uzký,Rozšiř ho vepředu uplně do kraju k těm rohum podlahy.Zužuje se směrem dozadu ale jen asi o pětinu šířky.A taky nemá hranatý profil,ale kraje jsou čtvrtrádiusy.Policajty-tyčky :D -zvětši asi o 50 procent.Délku jen o 20 asi.Ty plotny na kterých je blinkr a předčističe vzduch mají čtvercovou plochu-ty je máš obdélníkový,delší v ose jízdy.Deklíky na tech předčističích máš sirší nez samotný ty ,,hrnce".Zvětši trochu výšku hrnce a průměr,deklíky zmenši pruměr-jejich kraj ti musí lícovat s pláštěm hrnce.směrem dolu se hrnec zužuje.Střední výztuhu kapoty máš fakt moc širokou,pomocný pulkularý výztuhy udělej mohutnější a směrem ke kabině rozevři ve větším úhlu.Taky nezapomen u dveří na mohutný horní vnější pant.To je školení co? :D :D :D
TTN
ned srp 18, 2013 10:12 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Jo to je ty policajty sem zvětšil ale na ten blatník potřebuju dobré obrázky,jinak v tom prvním příspěvku tak detailní to nebude
pon srp 19, 2013 12:23 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Obrázek

Podle této foto sem to dělal,pomohlo by foto samotného kusu nebo výkres
pon srp 19, 2013 12:32 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 15 hostů