Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Je dobré začít s Liazem?

Příspěvek

:wink:
stř bře 01, 2006 6:26 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Myslíš začít podnikat asi, co?

No...nevím, jestli pro mezinárodní dopravu je vhodný jezdit ještě s Liazem. Ale třeba se sklápěčkou kolem komína asi proč ne:-)

Ale to Ti musí poradit někdo, kdo s tím má zkušenosti, což já nejsem.
stř bře 01, 2006 6:29 pm

Mr. Trucker

Příspěvek

No v dnešní době to není dobré, kdysi možná, ale dnes bych volil staršího mana nebo dafa, scanii ne, protože to je už lepší nová!!Vím o čem mluvím, mám 9 souprav, sice značky scania, ale na rozjezd lepší man nebo daf!! :P
stř bře 01, 2006 7:28 pm

aldatuner

Příspěvek

Já myslím, že LIAZ je na začátek dost dobrej, absolvuju v něm už druhou autoškolu a je to super a taky bych rád sehnal nějakou brigádu, kde bych jezdil s LIAZkou...
Kdyby ste někdo o něčem věděl, dejte prosím vědět..díky :D
čtv bře 02, 2006 3:25 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Ja si myslim...

Příspěvek

..ze zacinat s LIAZem je naprosto prirozeny a vzhledem k tomu, ze mam sam jeden na zahrade, asi vim o cem mluvim...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
úte bře 21, 2006 10:08 am

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja si myslím, že začínat na liazce je opruz mám 2 soupravy a když jsem začínal tak jsem byl z toho dost hotovej

hlavní "výhody" Liazky
nebrzdí
blbě se s ní řadí
když je naložená tak se naklání
pořád se opravuje

ale já ji má přeto rád
ned bře 26, 2006 2:11 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Toretto píše:ja si myslím, že začínat na liazce je opruz mám 2 soupravy a když jsem začínal tak jsem byl z toho dost hotovej

hlavní "výhody" Liazky
nebrzdí
blbě se s ní řadí
když je naložená tak se naklání
pořád se opravuje

ale já ji má přeto rád
:lol:
nebrzdí :think: - zabrzdit něco čemu fungují brzdy umí každý Béčkař ale zastavit něco čemu brzdy nefungují to je kumšt :dance:

blbě se řadí :think: - tak řadit na něčem co jde zcela lehce umí také každý trouba ale vychytat ten správnej okamžik umět najít tu správnou cestu to je kumšt který zvládne jen profík :snooty: :driver:
ned bře 26, 2006 2:59 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

pert-
Tobě se to mluví s automatem :lol: :lol: :lol: Ale mě občas štve i řazení na piku, když mam za sebou náročnou šichtu a mam toho dost :x
ned bře 26, 2006 8:38 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

nebrzdí :think: - zabrzdit něco čemu fungují brzdy umí každý Béčkař ale zastavit něco čemu brzdy nefungují to je kumšt :dance:

jezdit s něčím čemu nefunglují brzdy může jen pitomec ... :roll: :D
ned bře 26, 2006 9:01 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:wink:
Tobě se to mluví s automatem Ale mě občas štve i řazení na piku, když mam za sebou náročnou šichtu a mam toho dost
to víš jenže než jsem se dostal k tomu automatu tak jsem lítal skoro dva roky na starých karosách v době kdy na garáži jezdívali ještě poláci a to byl záhul při řazení , a nejlepší je když ti pak skoro osmdesátiletá paninka řekne jestli se nechceš vrátit do autoškoli a naučit se řadit :twisted: grrrrrr

PS : jo a otázku brzd raději vynechám bude to bezpečnější :lol:
Naposledy upravil(a) petersen dne ned bře 26, 2006 11:20 pm, celkem upraveno 2 x.
ned bře 26, 2006 10:41 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:wink:
Naposledy upravil(a) petersen dne ned bře 26, 2006 11:17 pm, celkem upraveno 1 x.
ned bře 26, 2006 10:48 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

když to jinak nejde i s tím se dá dojet :lol: :lol: kdysi u Avie mi na STK zjistily že zadní brzdy mají učinost pod 35% a celé auto vlastně brzdí jen na levé přední kolo :twisted: a to že jsem na dílně říkal už měsíc že to nějak divně brzdí tak každej tvrdil že je to v pořádku :D[/quote]

s tím se dá jezdit dlouho ... jen pak jednou může někdo vlítnout po kola a problém je na světě ... to znám takové ty dotazy jestli může mít auto z 50 brzdnou dráhu 50 metrů .....
ned bře 26, 2006 10:50 pm

Návštěvník

Příspěvek

Pokud chceš začít z liazkou,tak jestli nebudeš jezdit dlouhé trasy nebo nevíš jak je to z placením,tak liazka pro začátek úplně stačí.Je levná, dílů je všude dost.Akorát že na rozdíl od jiných aut chodíš do práce v montérkách :( ,dělal jsem to 12 let,pak jsem si koupil Mana a je to trochu rozdíl :D
pát dub 14, 2006 5:55 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Anonymous píše:Pokud chceš začít z liazkou,tak jestli nebudeš jezdit dlouhé trasy nebo nevíš jak je to z placením,tak liazka pro začátek úplně stačí.Je levná, dílů je všude dost.Akorát že na rozdíl od jiných aut chodíš do práce v montérkách :( ,dělal jsem to 12 let,pak jsem si koupil Mana a je to trochu rozdíl :D
To jo, ale na LIAZce sis asi skoro všechno opravil sám, kdežto na MANu asi ne, obzvláš? pokud je ještě v záruce :-(((
pát dub 14, 2006 6:01 pm

Návštěvník

Příspěvek

To bylo už před 5 roky a byl to rok výroby 1995 Euro 2,tak jsem to dával do servisu,protože jsem myslel že to doma nespravíme,ale pak už jsme to dělali doma,i když na tom se nic nekazilo a to měl najeto 800.000 km. Na liazce jsme něco dělali každý týden,byla to sklopka 151 a furt tomu něco bylo,ale je taky pravda že jezdila s vlekem denně 600 km a to na ten přední náhon není moc dobré
pát dub 14, 2006 6:15 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů