Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
lukasV

Příspěvek

Ja by som odporucil TTI TCB - 900 alebo Lafayette Trucker.
sob bře 02, 2013 11:10 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

--> misacekk

Příspěvek

misacekk:

To rušení, závislé na otáčkách motoru, může do rdst lézt buď po napájení nebo přes anténu. Zjistíš to snadno - odpojí se anténa a hned uvidíš výsledek. Pokud to jde po napájení (nejčastěji se jedná o rušení od alternátoru), je nutno zkusit experimentovat s odrušovacími filtry - viz třeba zde: http://www.audioland.cz/montazni-materi ... ci-filtry/

Pokud to jde po anténě, bývá to obvykle následkem nesprávně nebo nedostatečně odrušené zapalovací soustavy a je nutno postupovat krok po kroku a zkoušet a zkoušet... je to často duchařina a u každého auta jiná.

To zamykání - to může být následkem nedostatečně přizpůsobené (vyladěné) antény, nejčastěji způsobené jejím špatným uzemněním. Případně to může být způsobeno použitím zesilovače výkonu (ty levné jsou strašné šunty a rušičky a stejně jsou zakázané). Taky může být rozštelovaná stanice (tzv. koště) - zde pomůže kontrola v servisu nebo zkušebně vyměnit stanici za jinou.
Pokud je všechno "cajk", může to být třeba jen následkem síly pole a za úvahu by stálo zkusit anténu přemístit jinam. Každopádně tady už doporučuji spojit s někým, kdo do instalace antén trochu vidí a má na to příslušné nádobíčko a zkušenosti.

Jo a jinak mi přestala chodit na mail upozornění na nové příspěvky, tak sri, že jsem neodpověděl dřív... že by to žral spam filtr na Seznamu? Prve to chodilo... :think:
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
stř bře 06, 2013 5:37 am

Uživatelský avatar
Petik
Příspěvky: 25
Registrován: pon zář 15, 2008 2:39 pm

Příspěvek

Ahoj všichni, mám takovej asi blbej dotaz :) mohu CB antenu připojit na rádio v autě??? Je mi jasný, že se musí předělat koncovka. Jen mi jde o to, zda to bude fungovat.
DAF XF 95.430 (EX)
Ford Mustang 2004

Můj život měří 17metru, na tu cestu do Španělska nebo jinam, jsem volnej :)
ned bře 10, 2013 5:20 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

to jsem kdysi řešil na rudný, bylo mi řečeno - můžeš použít kabeláž, ale prut muší bejt jinačí. Mě tenkrát šlo o to, že jsem nesměl vrtat do střechy tak mi bylo nabídnuto použít závit z auto anteny
ned bře 10, 2013 5:27 pm

Uživatelský avatar
Petik
Příspěvky: 25
Registrován: pon zář 15, 2008 2:39 pm

Příspěvek

HAD, Díky za info. Mě jde o to, že do osobáku si chci dát CB a mít obě antény stejný :) Tak hold budu muset sehnat jinou na rádio. Mám Golfa 3 a ten má antenu na radio v blatníku, za ty roky už je na nic. Tak jsem chtěl dát na střechu obě anteny od CB. Jedna na radio a druha k CB. Ještě jednou Ti děkuji za odpověd. Už vím, že to budu řešit jinak :)
DAF XF 95.430 (EX)
Ford Mustang 2004

Můj život měří 17metru, na tu cestu do Španělska nebo jinam, jsem volnej :)
ned bře 10, 2013 6:03 pm

lukasV

Příspěvek

Da sa kupit antena na CB aj radio v jednom. Myslim ze ju aj na rudnej maju. Potom sa predava rozbocovac na koniec, kde jeden vystup ide do radia a druhy do cb.
ned bře 10, 2013 6:12 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1269
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Příspěvek

http://www.shop3000.cz/product.php?id_product=124 ,tady je možnost,ale prý žádná sláva :?
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
ned bře 10, 2013 6:26 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

no to sice jo existuje to, ale bylo mi tenkrát řečeno, že jde jedno, nebo druhý. neexistuje, že bys poslouchal rozhlas a k tomu si spíkoval po CB. Ale je tomu už pár let co jsem to řešil, třeba vývoj pokročil. I když tomu moc nevěřím :-D
Mě třeba štve že už nikdo nedělá to taxikářský rádio - rádio + cb v jednom. Kámoš to má a je to supr věc. Sice to neni na dálkový volání, ale kdy člověk sýbuje nějaký dálavy že ano...
ned bře 10, 2013 6:44 pm

Uživatelský avatar
Petik
Příspěvky: 25
Registrován: pon zář 15, 2008 2:39 pm

Příspěvek

Kamarád kdysi měl na autě CB anténu a měl ktomu připojený rozbočovač, že z té antény mu to šlo jak do rádia tak do CB, ale moc dobře to nefungovalo. Strašně v tom chrčelo a dosah nic moc. Děkuju všem za odpovědi :wink:
DAF XF 95.430 (EX)
Ford Mustang 2004

Můj život měří 17metru, na tu cestu do Španělska nebo jinam, jsem volnej :)
ned bře 10, 2013 8:28 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Protože autorádio je jen přijímač a ven se nic nevysílá, je možno k němu připojit jakoukoliv anténu. Otázkou pak samozřejmě bude, jaký zisk bude ta anténa mít v požadovaném pásmu VKV-CCIR (FM). Pokud bude auto jezdit někde okolo rozhlasového vysílače, je dost pravděpodobné, že to bude hrát i s CB anténou - v Praze uslyšíte spoustu místních stanic i bez antény jen na kabel (aspoň je vidět ta kvalita stínění) a patici se šroubkem. :sly:
Naposledy upravil(a) vrána z.m. dne pon bře 18, 2013 2:02 am, celkem upraveno 1 x.
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
pon bře 11, 2013 12:14 am

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

děkuji všem, kteří mluví do micu slušně a nepoužívají hrubé ani nijak nevhodné výrazy pro éter. zbytku bych nejradši nakopal..., je smutné, že když vedle mne sedí někdo slušný, příp. mé dítě musím cb kolikrát raději vypnout. tím ztrácí smysl, že? nemluvě o tom, co si pak ostatní mají myslet. a taky oceňuji jak si někteří z nás na 10ch umí hodiny v kuse vykládat a nereagují ani na break apod. doporučuji se nad tím zamyslet... pokud to tady už bylo tak sorry, ale musel jsem, evidentně to nepomáhá. toť vše
TGX 18.500 EF3
sob bře 16, 2013 4:14 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

S tím, Martine, nenaděláš asi nic, to je stejné už asi 15 let...
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
pon bře 18, 2013 2:04 am

marrtin
Příspěvky: 221
Registrován: stř pro 28, 2011 12:06 am
Bydliště: ostrava

Příspěvek

já vím, nejsem naivka, ale musel jsem se zmínit. třeba to některým dojde...
TGX 18.500 EF3
pon bře 18, 2013 11:07 am

lev3871
Příspěvky: 40
Registrován: pát srp 10, 2012 7:54 am
Bydliště: Senica

Příspěvek

Majstri neviete mi niekto poradit ako mam vyladit antenu prezident zo stelovacima kruzkama ? .Kupil som si aj merak SWR .Merak mam zapojeny dobre len nedokazem antenu vyladit na menej nez 1.8 - 2 .Spravne ma byt 1 az 1.5 .Z kruzkama tocim hore dolu a menej nez tych 1.8 az 2 to nedam .Co ma na to najviac vpliv ? Antenu som skusal aj vysuvat a zasuvat a to nepomaha vobec skorej je to este horsie.Niekde som cital ze aj otvorene dvere na aute maju na to vpliv .Z autom stojim na dvore blizko domu blizko plechovych zvodou , anten na dome moze to mat vpliv na ladenie cb anteny ? Koaxial je original koncovku pl som dva krat preletoval je to stale rovnake .Dik za kazdu radu
Iveco Eurocargo 75 e18 r.v2007
pát čer 21, 2013 10:07 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

lev3871

Příspěvek

lev3871: Zkus podrobně popsat způsob instalace na vozidle, ideální by bylo to vyfotit. A rovnou se zeptám, kabel k anténě jsi čirou náhodou nezkracoval?
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
sob čer 22, 2013 12:59 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů