Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

TADASEK
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 14, 2014 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Podnikání se sklápěčkou

Příspěvek

Zdravím, chtěl bych se zeptat na vaše názory na podnikání se sklápěčkou. Peníze na auto do cca 500 tisíc mám, ale hlavně mě zajímá jestli je to v dnešní době na slušné uživení. Mám známého co by mně domluvil práci u velké firmy stavějící silnice, mosty, dálnice, ale netuším kolik za takovou práci na stavbách platí, chci ho oslovit až budu mit více informací z oboru abych nevypadal jako blbec, který řekne at mu to domluví a pak nic. Všem moc díky za rady a informace. :)
úte dub 15, 2014 10:34 am

KOPAL22
Příspěvky: 46
Registrován: sob říj 12, 2013 10:30 am
Bydliště: Liberec jóóó bejvávalo

Příspěvek

No jestli chceš v klidu spávat a neprodělat i ty peníze který máš tak od DOPRAVY utíkej hooodně daleko.Doba je špatná.
A lidi ještě vetší kuuu...y-podrazí tě každý dopravce -spedice atd.
Jen si přečti co se tu píše .sedni jeden večer a máš přeci jasn!!! :roll:
ŚKODA 706 MTTN 5 LUX TIR atd.
Jó zlatý Zlatokopský časy.
úte dub 15, 2014 4:58 pm

TADASEK
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 14, 2014 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

to KOPAL22

Příspěvek

Četl jsem to, ale většina si týká MKD. Já mám namysli koupit sklápěčku 6x6 či 8x8 a jezdit na stavbách. Nebyl bych u žádné spedice, ale přímo pod tou firmou, které věřím, protže s nimi spolupracuje v jiém oboru. Mám spíše namysli kolik se za takovou práci platí atd.
úte dub 15, 2014 5:29 pm

Trneček
Příspěvky: 491
Registrován: pát úno 10, 2012 12:13 pm
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek

i v této oblasti podnikání je to špatný, málo se staví a peníze šli hodně dolů...... Taky bych do toho moc nechodil, ale je to tvoje rozhodnutí.... Ty musíš vědět kolik ti bylo nabídnuto na hodinu, popřípadě na kilometr a tak si to spočítej. Ovšem ber vpotaz i to, že oni třeba v zimě (pokud nějaká je) nepracují a tudíž nebudeš i ty, pokud si neseženeš něco jinýho. Když jsem jezdil na stavbě, tak hodně soukromníků napodzim utíkalo na řepu.
Spěcháme aby jsme čekali
Čekáme aby jsme spěchali
úte dub 15, 2014 7:41 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Dneska k velkým firmám už jedině osmikolku nebo návěs, ani jedno za pul míče fakt nekoupíš. Potom mít balík na rozjezd (nafta, náklady, počáteční opravy) než ti zaplatí první faktury (splatnost třeba až 90 dní). Nejhorší stejně je asi sehnat (dobře zaplacenou) práci - na tom záleží, jestli to k něčemu je, nebo akorát starosti...jako u všeho.
úte dub 15, 2014 8:25 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

Tak pokud to chces delat poctivě a se prosadit, tak v podnikání dopravě mas zpoždění 4-5 rokou, Maj dostatečnou fin.rezervu, je pěkně že výhodou 500 tisíc za auto, ale co dalej? pokud si neskušený řidič, zničit, odejde xxx, a za to třeba zaplatit yyy KC, a to nepřijdeš na firmu pokazil jsem xxx, potřebuji xxx starejte se ..... za 500 tisíc nove nekupují, a na staršim muze odejít kopec věci,

Podla tvého planu mas delat, být odkázán výhradně pro 1 firmu, co může, ale nemusí znamenat tvůj konec .. protože uz i velke firmy se naucili neplatit, nebo mat dluhu splatnost, a přežít v dopravě i těch 90 dny splatnost je umění .. ked nájezdys kopec KM = kopec nákladů do nafty ktera netesie z vodovodu :lol: , .. ale sak skusit mozes, maximalne skončil zadlužený se spoustou nervu ..: D i exekutor musí také z něčeho žít, urcite mas nějakou nemovitost, ktera se da vydražil ...

Na konec dodam: jak jednou řekl Michael Rostock: rozdíl mezi živnostníky a podnikatele je v tom že podnikatel ví riskovat ... :lol:
:-)
úte dub 15, 2014 9:09 pm

TADASEK
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 14, 2014 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Jak jsem říkal. Na podrobnosti jsem se ještě neptal abych se zbytečně do ničeho nneuvrtal. Kolik se tak plati a kolik je tak na uživení? Zatím sbírám jen informace jak to v tomto oboru chodí. Všem díky za každou odpověď.
úte dub 15, 2014 9:35 pm

TADASEK
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 14, 2014 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Jak jsem říkal. Na podrobnosti jsem se ještě neptal abych se zbytečně do ničeho nneuvrtal. Kolik se tak plati a kolik je tak na uživení? Zatím sbírám jen informace jak to v tomto oboru chodí. Všem díky za každou odpověď.
úte dub 15, 2014 9:38 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sazbu ti tady asi nikdo neřekne, neboť je u různých firem v různých krajích jiná, ale je na to jednoduchej kalkul. Pokud dáš do nafty víc, jak polovinu toho, co vyfakturuješ, tak ten kšeft nestojí za nic. Do poloviny je to na uživení, nad polovinu na živoření ;-)
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
stř dub 16, 2014 6:00 am

TADASEK
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 14, 2014 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Zajimal by zhruba v jakých sazbách se to pohybuje? Jestli 300kč/h či více nebo méně. A jak dopředu mohu vědět spotřebu nafty když nevím kolik najedu za hodinu či když se to hodina od hodiny liší?
stř dub 16, 2014 3:28 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

TADASEK-zatial si nenapsal co mas v plane kupit,6-kolu (6xX) 8-kolu (8xX) naves, letadlo, vesmírnou lod: lol:
na ceníky kukni na netu (www.google.cz), porovnej více firem a si přepočítej.
pokud nemas šajnu o hodinovce dam priklad, třeba u 6-kole (6xX) dam cenu třebas 500Kč + DPH, takze se dohodnete že za 1 hodinu co tam bude auto jezdit ty zaplatí 500 KC+DPH, za den třebas 500x10 hodin = zisk 5000 KC+DPH za den, cely den budes h0vn0 jezdit, Minies 20l nafty (naklady na naftu 580 Kč + DPH), čistý zisk + - 4420KC+DPH super praca, taku třeba najit .., ale existuje i varianta že budeš jezdit v terénu, nebo pod 1,5 až 2 m3 bagrem, kde se nezastavis a minut 150-200L nafty za 11 hodin se v pohodě da ... když skončis a kuknes do nadrze tak zaplaces: lol:
před určeným ceny na hodinu se kukni co by si měl dělat, aby si cenu urcil dobře, pokud je mala neber, pokud je dobra jezdi .. já uznavam pouze fer jednání a přijít pak sebrat ze je to mělo za hodinu, ze chces zvýšit, tak na mém místě by si sel hned pryc, neboť takové lidi co nedodržují dohody neuznavam ...
:-)
stř dub 16, 2014 8:15 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Zdar.
Já měl ke konci čtyři Tatry,azapích jsem to před 2lety-od roku 90.Je dobrý bejt u velký firmy,já jezdil pro Strabag.Hlavně neměj velký oči s autem.Na západní se v týhle relaci cenový vyser-koupíš jen utahanej vrak.Jdi do slušný Tatrule,vybírej pečlivě,nespěchej.Ceny šli velmi dolu.Nějakou fešandu tak za 300-350 seženeš,zbytek si nech jako rezervu na provoz.Pokud budeš jezdit sám na sebe s jedním autem,máš kontakt kterej tě k firmně dostane,mužeš slušně vyžít.Samozřejmně mužou bejt i díry v práci,časem se ti ale vytvoří i skupina menších zákazníku,soukromníků ke kterým se chovej velmi korektně,a když budeš v zápřahu neříkej jim ne-snaž se dohodit nějakého kamaráda.Oni se k tobě budou vracet a v chudých obdobích je nějaká ta šichta při hrabání základů,zavezení stavbu domku materiálem milou pomocí-většinou placený na dřevo a o to milejší.
Nečekej že budeš milionářem,přes léto si vyděláš-zima bejvá naprd.
Na ten nákup auta si vem chlapa co se vyzná,ne kecala z hospody.Nakonec i tady na foru je spousta opravdově zběhlejch chlapů kteří ti rádi poradí a pomužou-Arktik,Hynek atd ze sekce Tatra.
I když se poštěstí a pujde ti to,nechod nikdy víc než na dvě auta.Pak už děláš jen na stát a zaměstnanost lidu.
Pokud se zjeví neznámá firma,snaž se jí proklepnout na netu,u kolegů atd.Zejména ty s.r.o. s adresou Praha!!!Snaž se vždy nasmlouvat splatnost 2xza měsíc.Pokud to nedodrží,nejezdi dál.Neber kšefty za každou cenu,dobře kalkuluj-než dělat nekomu vola,radši scháněj dál a využij čas na údržbu.
Snaž se si najít kolegu,kterej je na tom jako ty-na stavbě jich poznáš dost-kterýmu se dá věřit a pomáhejte si.Když bude jeden v zápřahu a druhej ne,nechávejte si kšefty,abyste si udrželi i ty malý zákazníky.
Dobrá berlička na chudý období bejvaj i prodejny stavebnin-rozvoz drtí a písků,dobrý je taky získat si například ,,pani z váhy'' z kamenolomu či pískovny,betonárky-spousta lidí tam přijde si domluvit matroš a nemá dopravu.Tyhle lidi se k tobě budou vracet a dohazovat tě známým.
Vytvoř si databázi zákazníku,i malejch stavebních firem pro které si jezdil-když dojde na lámanej chleba,sedneš,telefonuješ,brečíš,prosíš a aspon na chleba to vždycky hodí))))))))))I na malým kšeftu nech vizitku,vem si kontakt a jméno kompetentního člověka-at víš na koho se obrátit až bude hluboko do žlabu.
Snaž se nasmlouvat si někde v družstvu nebo dopravním podniku naftu na fakturu,třeba i na 14denní splatnost.Když se zdrží prachy z faktur je to milá pomoc-svojí splatnost dodrzuj!!!
Skamarad se taky s nějakým traktorbagrystou,ůdeesákem atp. soukromníkem-taky si vzájemně pomůžete s prací.Von má kšeft hrabat základy-tebe veme na odvoz.Ty zavážíš plac na barák-dohodíš mu to hrabání atp.kolkrát mi tyhle kámoši pomohli i v zimě když dostali práci třeba na čištění ulic od sněhu.
No nevím,jestli do toho jdeš a zdá se ti že bych ti moh ještě nějak prospět tak klidně napiš.Mnoho štěstí.
TTN
pát kvě 02, 2014 10:50 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

pěknej příspěvek...zní to logicky a racionálně
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát kvě 02, 2014 1:43 pm

lukasV

Příspěvek

Dobry sposob platenia je na tyzden vopred. Ak v pondelok rano nebudu peniaze na ucte tak nic sa neodvezie :wink: Seriozne firmy na zapade s tym nemaju problem a narazil som aj u nas na SK na firmy ktore to akceptovali.
pát kvě 02, 2014 3:04 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Lukas
Já jsem ted uz přes dva roky mimo-ale za celý ty dlouhý léta mi dopředu zaplatili možná desetkrát,a to nějaký malý stavebníci,soukromý osoby.Při jednání s firmou,a je to daleko horší než před lety,nejsi v pozici si diktovat :D Neodvezijes ty,odveze iný-třeba nemyslící zoufalec který zrovna nemá ne splátku leasingu a neuvědomuje si,že svým podlejzáním podkopává nejen druhý ale i sebe.On stejně zkrachuje a ostatním pojebe ceny a podpoří cenovou aroganci zákazníků.Bohužel nabídka stále převyšuje poptávku.A za celá ta léta od roku 90 se dopravci díky národní nátuře nedokázali spojit do nějakého svazu,který by opravdu hájil jejich zájmy.O tý zprofanovaný organizaci z Prahy,komunistickýho přežitku kterej háji tak akorát svoje zájmy,a kterej už od prvopočátku uměl jen parazitovat třeba na rozdělování povolení do západních zemí pro MKD a jinejch monopolních záležitostech nemá cenu ani ztrácet slova.Nikdo za ně nelobuje,nejsou schopný nijak čelit danovýmu a legislativnímu teroru státu ani EU.Nejsou schopný projevit aktivity na svou obranu a prosazení svýho práva na důstojný provozování svého řemesla.Nejsou schopný ukázat svou sílu protestní akcí různý intenzity-pokud s nimy nebude řádně jednáno.Jen platí a platí,jako pokorná ovce a povzbuzuje tím neschopnej aparát z něj vymačknout ještě víc-vždyt oni si pobrečej u píva a budou zase solit.Žádná blokáda Prahy,hraničních přechodů,žádný nákladáky před parlamentem-žádná ostuda vlády v zahraničí,žádný finanční ztráty bohatejch kmotrů a zahraničních firem co tu dostali pozemky zadara a danový prázdniny i na deset let.Tak koho by se báli panáci v Praze????
Dokud se nespojej malý a střední dopravci na regionální ůrovni a nebudou hájit jednotně svoje zájmy,dokud nepotlačí národní náturu a neodloží závist,škodolibost,nebudou hájit svůj obor společně-budou si s nima aparátčíci stále vytírat zadnici.........
TTN
sob kvě 03, 2014 9:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů