Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

tatrák pája
Příspěvky: 209
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Tolerance je mi jedno, mám doklad, že celkovou překračuji o 365 kg. Pokud chtějí pokutu, měli mne odstavit, převážit a pokutovat. Jednání, že před čtvrt rokem něco, pošlete 18 000, když je náklad zpracován a nelze se bránit neuznávám. Proto sháním právníka. Pokud mi tamní mediální hvězda ukáže, jak písek zakurtovat, budu to dělat. Měřit nepodstatnou hodnotu, která je pro většinu lidí neměřitelná a ještě pokutovat, to se může stát jen v ČR. Všechny sypké materiály vozím na objem, který spočítám na stavbě a hmotnost je pouze druhořadá. Objem spočtu snadno, každá lžíce ho má udaný a od CSPSD jsem dostal rozsáhlou tabulku měrných hmotností materiálů a u producenta si zjistím přesnější údaj a daří se mi na 48t celkové +-500kg.
Hlavně mi jde o to, že tyto váhy váží +-5000kg, jak šlo na Klíčově z displeje vidět. To byl jeden z důvodů, proč tam celou vážní stanici zrušili. Tam mne vážila policie a na přenosných váhách konstatovali, že jsem v toleranci a to vysokorychlostní uváděla celkovou o 5 tun vyšší.
ps, kdo jezdí přes nápravové váhy, tak ví že musí mít rychlost 3-5km v hodině, aby ho to zvážilo a tady se to prý povedlo v cca 50 km/h :lol:
stř dub 25, 2018 7:25 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 1788
Registrován: úte led 01, 2008 12:18 am
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Zde je ukázka jak z vás dostanou 18 tisíc a přitom jste nic neprovedli :wall: i názorná ukázka jak přesně mají s cejchovaný váhy že vám naváží o 1200 kg navíc . Cejchovaná váha kolín zzn 48300 a za pul hodky cejchovaná váha sendraźce o 500 m dál 49500 o 120 kilometrů lovosice 48130 :evil: a prej právní stát :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek
stř kvě 16, 2018 7:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 4941
Registrován: sob pro 11, 2010 5:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Mas 6 naprav?
Neřeším...
sob kvě 19, 2018 10:40 pm

sof
Příspěvky: 1812
Registrován: ned lis 27, 2011 4:29 pm
Bydliště: ..

určite má 6 náprav

Příspěvek

váha Nakládka: náklad- 30.840 kg, celková hmotnosť: 48.300 kg --- 300 kg cez váhu

váha Vykládka: náklad- 30.750 kg, celková hmotnosť: 48.140 kg --- 140 kg cez váhu

rozdiel váhy nákladu: - 90 kg


vysokorýchlostná váha ešte aj po akomsi odpočte: 49.562 kg --- 1.562 kg cez váhu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ja chodím na nakládkach a aj na vykládkach skoro vždy na váhy. Náklad čo vozím sa prepravuje a asi aj platí na tony a aj preto je presná váha nákladu dôležitá. Nielen kôli policajtom.

Už som to videl viac krát, že do fabriky prišli technici a nastavovali váhy pre kamióny. Vždy príde jedno alebo aj dve nákladné autá s presným závažím, naukladajú ho na váhu a podľa toho závažia sa váha nastaví.

Obrázek

Tu som mal vo francúzku šťastie, akurát išli zavrieť váhu, ale ešte ma pustili a mohol som sa odvážiť.

Obrázek

Keby to začali ukladať na váhu, musel by som čakať kým kalibráciu nedokončia.

Podobné šťastie som mal raz aj v čechách. Videl som že už idú vykladať závažia a tak som vybehol za technikom, aby pár minút počkali. Práve som končil vykládku a potreboval som sa po vyložení odvážiť. Technik bol ochotný, asi päť minút počkal a ja som sa mohol odvážiť.

Potom som sa s ním dal do reči. A to čo my povedal bolo celkom zaujímavé a možno to bude zaujímať aj vás. Vravel, že váhy sa musia každé dva roky kontrolovať. Vystavuje sa k tomu certifikát. To čo ma najviac zaujímalo bola presnosť váhy. Technik vravel, že každá kamionová váha by mala vážiť s presnosťou plus alebo mínus 40 kg. Teoreticky a zo svojej skúsenosti viem že aj prakticky sa môže stať, že na nakládke vám váha odváži náklad a k tomu pridá chybu plus 40kg. A na vykládke druhá váha odváži náklad a k tomu pridá chybu mínus 40 kg. A tak na vykládke máte na vážnom lístku rozdiel 80kg. Podľa toho vám chýba 80kg nákladu. Ale to je v poriadku, 80 kg je rozdiel ešte v norme. Ak je väčší rozdiel, potom môžu byť zlé váhy, alebo sa stratilo trochu nákladu, alebo po vyložení zostal nejaký rest v nákladnom priestore.

Ja som jazdil na jednu vykládku do poľska a tam my vždy chýbalo cca 80kg nákladu. Bola to celkom drahá potravinárska gebuzina a ja som si myslel, že ju poliaci na vykládke kradnú a maskujú to mojou zlou váhou. Ale nekradli, to len váhy rozdielne vážili. Čo chodím po fabrikách, tak váhy vážia presne. Nikdy sa my nestalo, že by tam boli väčšie rozdieli než povolená odchýlka plus rest.

Nepamätám si, že by v nejakej fabrike mali prejazdové- nápravové váhy. Vždy vážia len celé auto, prípadne auto a potom vlečku. Tie celováhy sú určite presnejšie než prejazdové (pomalorýchlostné) váhy a určite sú neporovnateľne presnejšie než vysokorýchlostné váhy.

Keby boli vysokorýchlostné váhy také presné ako tvrdí polícia a štát, tak by si ich vo fabrikách podnikatelia určite montovali a nestrácali by čas pomalým vážením kamiónov.
Tie vysokorýchlostné váhy sú čistá zlodejina. Koľko práce je s obyčajnými váhami? Aby vážili presne musia sa pravidelne nastavovať, kontrolovať, servisovať. Pravidelne sa musia obnovovať certikáty.

A vysokorýchlostné? Zakopú zázračný káblik do zeme a hneď je z neho neomylná, dokonalá váha.

V tomto článku sa píše, že presnosť týchto zariadení je +/- 3% na celkovú hmotnosť vozidla a +/- 7 percent na tlak jednotlivých náprav.

Keď si pozriete tie čísla na začiatku článku, tak váha na nakládke a vykládke sedí skoro presne. Ale, vysokorýchlostný zázračný kábel nameral pičoviny. A to mu možno ešte odpočítali aj tie tri percentá. tri percentá zo 48.000 kg je 1.440 kg
ned kvě 20, 2018 1:39 am

jirkaman
Příspěvky: 113
Registrován: ned bře 14, 2010 9:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Této problematice moc nerozumím, předpokládám, že se váží ve fabrice auto při vjezdu a pak při výjezdu, aby se zjistila váha nákladu. Při delší cestě mezi nakládkou a vykládkou bych předpokládal rozdíl ve váze rozdílem množství nafty v nádrži.
ned kvě 20, 2018 11:01 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 4941
Registrován: sob pro 11, 2010 5:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Ja to taky rikam ze to je zlodejina nekoho pokutovat rychlostni vahou....Je to pouze oriantacni a ne davat tisice.At jdou do riti.Jak me chces pokutovat zvas me poradnou vahou,postavenou na rovine hlavne,aspon dve vazeni udelat,idealni by bylo najizdet jednou tak a podruhe naopak.Hlavne pomalu,v klidu,zadny stres.
Neřeším...
ned kvě 20, 2018 7:07 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti